Jump to content
Българският форум за музиканти

Темата на Асан


asan79onbashi

Recommended Posts

  • Отговори 92
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Щом са я сложили от корг и щом  стандартно тези 5 октави  са достатъчни във всички стандартни модели на корг па,защо мислите че е недостатъчна?Аз я предпочитам понеже искам да ми е  по малък инструмента и по-лесно се транспортира.Винаги,цял живот съм свирил на 5 октави.Можех да взема по-голямата версия па 4 „72 клафиша„ и все още мога но не виждам за какво ми е излишния багаж?Който иска да взима по-големия но не мислете че клавишите свирят,свири ръката колеги.Клавирите са като телефоните искаш да е  малко и удобно,Разликата е 10 клавиша нищо повече от единия до другия.Не е къса клавиатурата за повечето музиканти по света но ако на вас ви е  малка си вземете големия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асане, пак се обърка и моля те оправи си правописа!!!!  "72 клафиша"  клаВиша и не са 72, а са 76  "Разликата е 10 клавиша"  не са 10, а са 15!  5 октави са 61 клавиша броим от C1, 76 клавиша са 6 октави /броим от Е1/ + 3 клавиша F, F# и G!  76keys(E1-G7)   :) 7676 key (E1 - G7)key (E1 - G7)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да нормално.благодаря за редакцията.Забележките са  на място но мисля ме разбира колегата какво имам предвид.Колкото до правописа какво да кажа? :blush: Аз съм музикант не съм професор. :drummer: Ако тези 15 клавиша трябва да ме притесняват не съм притеснен въобще.Аз съм избрал моя инструмент всеки да избере своя  сам.Предпочитам миньончето пред големия.Малкото бижу хвана погледа ми и сърцето ми.Ако съм мераклия на по-голяма клавиатура едва ли щях да пожаля още 400-500 лв  при полужение ,че съм похарчил  почти 7 000 лв.Иначе се замислих над този въпрос кой е моя ,малкия или по-голямия.Който и да  избере човек ,няма да збърка но просто ми допадна малкия понеже виждам умисъл в дизаина и идеята на дизаина да направи последния па аранжер с една стъпка по-компактен и мобилен от предходните.Аз много се зарадвах на тази мобилност и практичност понеже винаги при ангажимент в автомобила е претъпкано,няма място за дишане.

Да кажа само за последно ,това че е малък не мислете и не го подценяваите,че ща збъркате тотално :yes: Това е терминатор :thumbup: .Само да го чуеш и разбираш ,че не е случаен.Мога да ви убедя само като ви накарам да видите нагледно и пробвате  па 4-ката.Само след 10-20 минути пред него ще разберете какво имам предвид.

Понеже прочетох за клавиатури тук и по-добри,по-лоши мога само да ви уверя ,че клавиатурата на па 4 е несравнима :yes: В началото ми се стори малко тежка но сега знам истината.Просто няма как да разбереш без да опиташ дадена манджа само по вида и дали е  вкусна или не.Вижте го и го пробваите,това мога да кажа.Аз няма да се върна назад защото времето тече напред и  технологийте с всеки нов модел ни дават повече и повече.Нищо против към по-старите модели.Па 800 беше моята първа любов така да се каже и знам и червата му и много го харесвам но има и по-добри за протукола.При полужение ,че разполагам с па 4 мъката ми е по- малка и раздялата по -поносима.

 

13407324_668260599992567_151066019127720

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Купих си бас каси RCF  и стъпало YAMAHA  P7000S.имам една апаратура която се състои от 4 броя двулентови  колони .Две даски и две обертонки.Захранвани от стъпало BYEMA  Q 400Q -2X400 W  на 8 ома.Стъпалото пък е подкрепено от пулт YAMAHA 12 канали,4 суб групи,стерео еквалайзер,множество вградени ефекти и всичко както си трябва.Пултът има множество изходи но този който до сега съм ползвал е със два моно джака и който минава през специялен майн изход, плъзгач и които аз предпочитам.Сега със второто стъпало което ще захранва басите се чудих каде да взема въпросните аудио изходи.Пробвах множество варианти от различните съществуващи изходи ,става върши работа но не задоволява моя вкус така направената връзка и конфигурация.Ако искам да намаля трябва да коригирам два пъти два различни изходи било то от  пулта или от самите усилватели.После ми хрумна да изработя два броя кабели със по три взаимно свързани моно джакове със които ще мога да свържа желаните пултови изходи към двете стъпала.Но в последствие прецених ,че такива джакове ще са грозна работа и ще е по-удачно да се поставят два женски джака на самия пулт свързани към  използваните до момента.Без особенно желание да отварям пулта и със много предпазливост все пак го направих.Наложи се да развивам и пипам много внимателно много деликатни и малки части и детайли.Много джакове които са завинтени отвън на метална кутия със специялни гайки ,много болтове конектори и др.накрая желаната платка със джаковете беше в ръцете ми и погледа ми.Най-напред пробих отвори на самия метален корпус на пулта така ,че да са естетически,функционално и интуитивно издържани.После монтирах самите джакове със гайки и споени кабели и вързани към желаните майн изходи.По обратен ред прибрах целия пулт обратно в кутията и със много страх беше първото пускане на пулта.Много съм доволен понеже работата беше много но сега имам два стерео и 4 моно изходи направени на  професионално ниво и работещи прекрасно.със един общ майн плъзгач много удобно и правилно се контролират и двата усилвателя без проблем.Чак немога да повярвам колко добре се получи всичко и как добре работи конфигурацията.Нямам нужда от допълнителни кросоувъри и джаджи понеже ямаха стъпалото си има кросоувър и може да се куригира до колко да се изреже честотната картина.Освен това може да се ползва и без въпросния кросоувър като стандартно стъпало и да захранва двулентови или трилентови тонколони.Аз съм много доволен от апаратурата която съм направил и от звука излизащ от нея.Много се кефя и радвам на този звук.Не мога да се наситя и наслушам.Определено си заслужаваше работата и сега нямам смешни кабели а всичко си е  както трябва да бъде.Сега пък се замислям за ракове на стъпалата или на всичко заедно на едно.Колебая се понеже може понякога да не е нужно бас каси и само едното стъпало а пулта си има  специялен куфар.Понеже съм айляк това лято и имам възможноста да свиря и занимавам със каквото си поискам.Ще направя нещо но още се двуумя какво точно ще е.Много ще се зарадвам  на предложения като някакви спещиялни лед светлини по рефлекторите на  басите или колоните а защо  но и по стойката на клавирите.Може да обменим малко идеи или ако някой някаде вече има нещо подобно да сподели как е направено и такива работи.Аз лично съм изработил една педалиера за па 800 и в последствие остана и за па 4х-а.Работи идеално и изглежда много добре.Също съм си изработил една специялна плетка от миди кабели и устроиства която ми позволява да свиря касио цз 101 и па 4 х през енканцер на джузи саунд за терци и други ефекти.Абе може да не съм специалист но определено мога много неща да вържа и свържа.От дете съм с клавири и усилватели,колони и т.н.Много често се прекъсват кабели или някви бутони,плъзгачи които пропукват и какви ли не проблеми.Бившия па 800 много чупеше бутони,пичбенд а аз там в провинцията няма как за едно бутонче да отложа банкет че да нося клавира по майстор.Научил съм се да проуча какво имам и да го  опозная отвън и вътре за да мога да го ползвам и поддържам в желания вид и състояние сам.Когато замених  бившия па 800 със па 4 той изглеждаше като нов без никакви външни или технически проблеми.Сам го разширих от 64 до 256 мб. Сам му смених цпу платката когато изгоря и по-важно сам разбрах ,че проблема е  в тази платка.изгоряха едни памети които помнят надстройките на  кит барабаните.Стандартно па  800 помни 8 страници моднатия о.с добавя още 8  допълнителни но пък самите памети не могат да издържът  повечето данни и резултата е изгорял чип на цпу платката.Аз бях изработил на моя па 800 специялно активно охлаждане на блока с което до някаде конпенсирах за това допълнително натоварване на тези памет чипове.После последва покупката на па 4-ката и трябваше да премахна всички нестандартни неща като това допълнително активно охлаждане което вдигаше и малко шум когато се  включи клавира.

 

   Айде ако някой реши ,че иска да пише тук за нещо нека заповяда.Ще се радвам да обменим опит и идеи за някакви жички и разни брамбазлъци.

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Някой да се интересува от Korg PA900?

Не се интересувам от па 2 защото имам чисто нов па 4 х вече! Абе като си почнал да дрънчиш за този па 2 поне кажи цена да знаем може да го вземе някой колега.Имам един приятел който обмисля покупка на клавир от  класа на па 2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ми аз имах  па 900 предвид но от толкоз модели се обърках .Да каже колко го продава пък ако някои иска може да се споразумеят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е колега, а колежка и според мене линка трябва да е за употребяван клавир, а не за нов. Има сайт за покупко-продажби, но този линк не е за там http://bazar.muzikant.org/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Най лошо е когато клавира получава честичко проблеми например да чупи бутонче,след бутонче,пич бендер  после друга дреболия и тези дребни неща налагат клавира да се отвори и да се смени счупеното или да се отремонтира или нещо модифицира.Тогава това често отваряне износва доста клавирчето като примерно е пласмасарка като па 600 или па 500 освен че се износват гнезда на винтове се износват бързо и  разни конекторни връзки на кабели,лентови кабели и всякакви връзки.тези конектори се разхлабват със всяко ново откачане и закачане.Аз ги знам тези работи защото от дете  се занимавам със разни чупливи но иначе доста добри клавирчета като  микрокорг,гемове,па 50,800,роланд е 40, г 600,ямаха,фирст,касио и несамо клавири но и много други като микрофони,пултове,усилватели,кабели,колони.След някорко клавира вече имах стратегия за преждевременна подръжка.Щом се счупеха 1-2 бутона примерно на па 800 аз отварям клавира и преправях  счупените бутончета със тънка стоманена нижка от пружинка на някоя химикалка.Вкарвам тази нижка във  самата пласт маса като нарочно в крайчетата и правех кукички за да не може да се измуши.Две така приготвени нижки от двете страни на бутончето и край няма повече проблем и чупене на един път оправен така бутон.Само че аз не оправях само теси счупени бутончета а модвах всички останали при отварянето и може да се забавя малко със този пръв ремонт но после той ставаше и последен.Все още поддържам старите придобити умения но на последък  вечи нищо не се разваля при мене.Щото няма нещо което ползвам и да не съм го оправял.Сега само 4-ката не ми дава сърце да я развинтвам защото има доста гаранция но днес я отворих  от долу малкото капаче за да и монтирам хард диск който до сега нямаше и съм я ползвал със флашка и сд карта 32 гб.Но знам предимствата на хардчето и предния па 800 му бях направил хард от една флашка и женско усб които свързах по начин който трйябва.Сега пак мога да направя същото със една примерно 64 гб флашка но реших да сложа нещо по-подходящо и по-по стандарт и намерих един оригинален хард диск комплект 60гб. за  корг па 800.Първо го вързах и пробвах без да го монтирам и завинтвам  в клавира за да се убедя,че всичко е ок.После се наложи да изрежа малко самите метални шинички които придържат хардчето и корг приставката понеже тези за по-големички и не могад да се съберат със другите елементи вътре в обема предвиден за харда от  инженерите на па4-ката.затова  ги развинтвам и след 4-5 минути кое как да се намести и фиксира вече имах решение как точно всичко да се подреди и фиксира за да няма вибрации при транспорт или обръщане раздрусване на клавира.Получи се идеално и доста сполучливо всичко след малко рязане  със флекса на шините и още някой друг  номер.сега съм го затворил  и тествал вече и всичко е перфектно.Със флашка щеше да има повече място вътре но така е по масивно и солидно и надеждно,освен всичко така е замислено да бъде и от инженерите  констроирали самата машинка.

14448968_746700702148556_33634868294562514470609_746700832148543_66894879320508214390798_746701138815179_88823278342710814441072_746701322148494_138115928174422

14445962_746701272148499_151169471600298

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асане честито за аксесоара който си взел! Сега вече като имаш HDD е друга работа! Каква е цената на този Hard Disk Instalation Kit?  :thumbs_up:  :)  :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.