Jump to content
Българският форум за музиканти

Бас + Барабани = ?


Джесус Гарчока

Recommended Posts

Здравейте! Свиря на барабани от 1 година. И сега се чудя дали да не пробвам бас. Според вас лесно ли ще е, като се има предвид, че се упражнявам на акустична китара и горе-долу се справям?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бас китарата е един от най-лесните инструменти, ако искаш да си ''джаркаш'', но същевременно е много трудно, ако искаш да си добър на него, да мастърнеш над свираческото ниво, а пък най-най трудно е - след като вече си мастър, свирейки в група - да не ''летиш'' прекалено и за сметка на летенето да страда ритъмът на бандата. Така че почвай да ''джаркаш'', пък натам от теб зависи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От една година съм риболовец. Според вас, дали ще ми е лесно да стана ловец, като се има предвид, че като малък съм стрелял с прашка по гълъби?

 

А ако искаш нещо малко по-сериозно (не че така зададен въпросът ти заслужава), всичко ще ти еднакво трудно и бас и барабани и китара... Така е винаги в началото. За една година си си топнал върха на пръстите на брега, а вече питаш за плуване...

 

Честно казано се чудя дали не си един потребител с прякор.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си проследил поста, пич! Между свираческо ниво и мастър ниво съм направил разлика. Когато си дрънкаш ей тъй колкото да има - тогава си "джаркаш", когато свириш целенасочено - може да задобрееш, че даже и да станеш "мастър", а съм упоменал, че някои след като са станали "мастъри", когато свирят с група, понякога забравят, че бас-китарата е ритъм инструмент. Еее, те сега ако не си разбрал - майкооооооооо, милааааааааа  :wallbash:                                                                                                 P.S. Последното нещо, което ще направя - е да низвергна бас-китарата, щото съм басист от около 10тина години и то не - щото на баса е било единственото свободно място в бандата, ами щото го обичам тоя инструмент!

Редактирано от kaiser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От една година съм риболовец. Според вас, дали ще ми е лесно да стана ловец, като се има предвид, че като малък съм стрелял с прашка по гълъби?

 

А ако искаш нещо малко по-сериозно (не че така зададен въпросът ти заслужава), всичко ще ти еднакво трудно и бас и барабани и китара... Така е винаги в началото. За една година си си топнал върха на пръстите на брега, а вече питаш за плуване...

 

Честно казано се чудя дали не си един потребител с прякор.

Да е, прякора ми е Джесус Гарчока ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза маняка по-горе (kaiser), баса е ритъм инстpумент, затова ... нали... питам дали няма нещо общо с барабаните.. нали ?

Редактирано от Джесус Гарчока
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза маняка по-горе (kaiser), баса е ритъм инстpумент, затова ... нали... питам дали няма нещо общо с барабаните.. нали ?

Това е едната страна на медала,обаче има и друга свързана с мелодии,интервали,прогресии и т.н.,които не са силната страна на повечето барабанисти - лично мнение,без да засягам никого.

Вкарай това в уравнението бас и барабани и ще видиш,че не е толкова просто,колкото изглежда за някои стилове.Ако амбициите ти опират да научиш на Creedence Clearwater Revival - Have You Ever Seen The Rain или от сорта,преполагам няма да ти е особенно трудно след известно време.Идеята ти е добра,ако е искренна,защото ще видиш на какво са "подложени" басистите в една група,което е задължително за един барабнист-според мен. :yes:  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами сега просто не ми стигат само барабаните :D , имам нужда и от друг инструмент и затова питам :) Иначе в момента съм барабанист на група и вероятно няма да си сменя ролята в скоро време. Все пак е добре да владея кажи-речи 2 инструмента и да допълня в бъдеще друга банда. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.