Jump to content
Българският форум за музиканти

Амп симулации и дисторшън


svet.k

Recommended Posts

Ето и една кабинет симулация от Амплитюб 4, пак съм ползвал драйва на кубето и през лайн аут в звуковата карта:

https://soundcloud.com/svett_k/crate-fw15-drive-and-cab-simulation

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите домашни опити със записите продължават.Без да знам много правилата за това.Карам го на усет. Чистите китари са "замърсени" с TSE x50 и некви кабинетни импулси. Баса също е понагласян. Барабаните са със Superior drummer. 

https://soundcloud.com/yakiya/in-pain-mite-g-clipbas

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Tук пускам един запис само с Амплитюб 4, мазане върху бек трака:

 

И като цяло за мен заключението е че заигравката с микрофон за домашни записи, пък и за демота е излишна. По две причини - трябва да записваш със слушалки ( или кубето да е в друга стая :) ), заради микрофонията и както споменах по горе, дава доста отклонения в звука при минимално разместване ( искаш да постигнеш един тон постоянно за записване на 2-3 неща ) .Както вървят нещата с комп процесорите, до 5 години сигурно няма да се усеща че са емулации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешен извод, много зависи какво разбираш от домашен - демо запис. 

Микрофония няма да има когато си "мютнеш" канала на китарата да не се чува от мониторите.

Всички тези шаренки симулации с много картинки за мен са си играчки за забавление в свободното време. Усещането при свиренето с тях не се доближава до това с истински амп дори да имат текстурата за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като не си чуваш китарата от мониторите, после пак трябва да използваш нещата с картинките да си нагаждаш записа към всичко останало...

 

Ето още два примера - метъл зоун пред "Картинките"

 

 

https://soundcloud.com/svett_k/spirit-crisher-death-cover-instrumental

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И как така хората в целия свят го усещат, само  в бг форума на хипер професионалистите не. Винаги ми е било чудно. Има и друго, то е ясно че готиния лампов амп и транзисторните хави отпред нямат цена. Тук говоря за ЗАПИСВАНЕ в домашни условия. Но както винаги мързела да се четът целите теми и да се заяждаме за пасажи надделява...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко Свет.К., какво да ти пука от чуждо мнение, става или не.

Важното е на теб да ти върши работа.

 

Без да имаме допирни точки ( различни начини за ДИ), аз също съм избрал ДИ за запис на китари в къщи.

На кой не му харесва - аз съм ок. Нека си записва както му е кеф.

Аз си върша работа и групата ми върви напред,

т.е за мен има смисъл. Ако твоят метод ти върши работа, какво те интересува,

дали на някой друг му харесва или не?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама аз не се заяждам, за жалост това е истината и на мен ми се иска всичко да се реши с един плъгин ама не става. :)

Не че нещо, но това е нормалния житейски път на един китарист, аз съм стигнал до извода, че кривоча трябва да е аналогов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе, напоследък и лампите за осветление станаха полупроводникови та не знам..... :greenball:

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама аз не се заяждам, за жалост това е истината и на мен ми се иска всичко да се реши с един плъгин ама не става. :)

Не че нещо, но това е нормалния житейски път на един китарист, аз съм стигнал до извода, че кривоча трябва да е аналогов.

 

Темата не е за обща философия, обаче аз в контраст с теб, напоследък се убеждавам, колко е хубаво разнообразието.

Кеф ти с плъгини на компа, кеф ти с як амп на живо или в репетиционната, кеф ти с малко транзисторно или моделинг ампче  в спалнята, пък ако искаш и с малко усилвателче на батерии с вградена дръммашина - на бюрото или ако щеш в кревата.

 

Всички изброени неща звучат различно, на пипане свирят малко или много различно и имат различни приложения което ги прави доста различни и всъщност, никак не взаимнозаменяеми.

 

Свиренето с колкото се може по-разнообразна апаратура и китари, неминуемо затвърждава у мен заключението, че хубавия тон (в съответната ситуация) е много повече въпрос на хубаво свирене, и много по-малко на китара и оборудване.

Това разбира се не означава, че можеш да направиш страхотен запис със battery-ампчето, но означава че на масата в кухнята или на пейката пред блока, можеш да звучиш съвсем убедително, стига по принцип да можеш добре да изсвириш това, което искаш.

Също означава, че вкъщи примерно можете да си направите много хубав да кажем, китарен дует, с две малки, маломощни ампчета, били те лампови или транзисторни, въпреки че последните няма да се удачният избор за свирене на живо.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

svet.k, записите като за вкъщи, лично на мен ми звучат идеално. Между другото, следващия път, ако искаш и ти харесва песента, може да направиш един кавър на Scavenger of Human Sorrow. Лично мене ми е любима от албума!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е така е но когато знаеш какво търсиш нещата са различни.

Давам прост пример:

Аз харесвам и свиря "тресня" и съм пробвал адски много софт. Kuassa Amplifikation One, Peavey ReValver, Brainworx rockrack, Positive Grid BIAS, TSE X50 това са горе долу последните които пробвах.

Не ми харесват следното:

Мажат, нямат динамика, звучат електронно но в микс с барабани, бас и няколко китари "подложки" направо може да се излъже някой.

П.П.

Аз пак не виждам смисъл да си слушаш кубето през мониторите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Така е, особено с по-компромисна звукова карта.

С достатъчно як аудио интерфейс и качествени монитори, нещата често стават други.

Да си слушаш кубето през мониторите със сигурност не е много рокендрол, но и не всички китаристи

имат рокендрола за еталон, така че и това е въпрос на предпочитания и изисквания.

Има доста добре справящи се музиканти, които много обичат да си чуват свиренето "като след продукция" и всъщност усиленият "амп" експириънс не им е любим.

 

И няма защо да не е така. Треснята със сигурност е готино нещо, зареждащо с адреналин и е хубаво, да усещаш с тяло как гърми ампа зад гърба ти, обаче свиренето с по-тих, компресиран и обработен звук, също има своите достойнства и място. Не че последното не е постижимо и с амп, разбира се, но повечето маниаци не свързват амповете с това.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.