Jump to content
Българският форум за музиканти

M-Audio Fast Track USB и AKG Perception 120


Recommended Posts

Здравейте, съфорумници. Искам да попитам за мнения за този интерфейс:

M-Audio Fast Track USB


И този микрофон:

AKG Perception 120

Искам да ги комбинирам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери дали има дрйвер за твоята операционна система преди да го купиш ;)

Имай в напредвид, че M-audio вече са собственост на Avid , а това е доста стар интерфейс.

Съветвам те да се насочиш към нещо по-ново ;)

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не разбирам аз.

Не знам какво искаш и какво ще записваш. Как да дам правилен съвет?

Кажи какво ще записваш вокали , китари, бас, флейта, барабани???

После вече мога да ти кажа към какъв микрофон да се насочиш. Имаш ли изолация в стаята? Имаш ли поп-филтър? Стойка? Кабели?

За интерфейс не те знам до какви пари търсиш, с каква ОС си? Лаптоп ли е, PC ли е?

Всичко е важно.

Колко канала искаш да записваш едновременно? 1, 2,4,8,16?

Универсално хапче няма. Има аптеки с хиляди лекарства за различни болежки.

Лично аз не бих взел този микрофон за каквото и да е.

Не че му има нещо, но има по-читави за по-малко кинти. (лично мое мнение)

В момента има един втора ръка AKG 3000 за около 180 кинта. Не е лош, но пак казвам, че за да дам отговор, трябва да знам въпроса :)

Чакам да пишеш повече ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изолирах си стаята с кори от яйца, ще записвам рап вокали главно. Имам и поп филтър и стойка, кабели нямам. Мисля да се насоча към M-Audio Fast Track Pro (за интерфейс) и AKG Perception 120. С PC съм операционната е Windows XP/7/8. Ще инсталирам това което ме съветваш. Нещо друго? :) 

П.П Благодаря ти за вниманието :)

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чувал аз за Windows XP/7/8?

И не видях какво съм те съветвал да инсталираш?

АКо си с 8 по всяка вероятност няма да имаш драйвери за него ;) Интерфейса е старичък. Ако си с XP по всяка вороятност ще имаш драйвери.

А като цяло аз  да те питам нещо, понеже видях, че вече си решил, че ще вземеш въпросният интерфейс и микрофон. Моят скромен въпрос е: Като питаш, какво очакваш да чуеш??

Другият по-скромен въпрос е: Откога корите за яйца вършат работа за акустично третиране на стая за вокали?

Ако питаш мен, дай си сума на бюджета да ти дадем малко съвети. АКо пък толкоз те влече - купувай това :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Windows, ще инсталирам това което ме съветвате, че е добре. Искам да попитам дали са съвместими микрофона и интерфейса, за да знам дали да си ги взема. Само искам това да ми кажете дали са съвместими и дали ще има читав звук? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И също какви точно са разликите между едното и другото. (Само не започвайте с тва да потърся в Google и подобни неща). :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен има Windows 8, във витуална машина е сложил Windows 7 и там е пуснал т.нар. XP mode. Няма какво друго да е! :D

 

 

 

Има и още доста въпроси, на които май не си си отговорил. Какъв софтуер ще използваш? Какви инструментали ще използваш, ти ли ще ги правиш, ще купуваш готови отнякъде? После като запишеш нещо какво ще се случва, кой ще прави микс и мастъринг - ти или външна "фирма". Ако не си ти - каква е изобщо твоята роля в цялата тая работа...

 

Тей като гледам какво и как питаш ти трябва 1 година четене и информиране за материята. Преди да почнеш да правиш каквото и да е. Ако искаш да стане нещо като хората, де. Ако ли пък не - купуваш 2 какви да е неща, ковеш още кори за яйца и си имаш рап студио. :)

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И също какви точно са разликите между едното и другото. (Само не започвайте с тва да потърся в Google и подобни неща). :)

Незнаех,че търсенето в гугъл е толкоз лошо нещо.....

Пич, казвам ти го дирекнто - ако те мързи да отвориш един Гугъл, не си купувай АБСОЛЮТНО НИЩО от НИКЪДЕ!!! Читав звук няма да видиш, ако нямаш знания, а ти нямаш такива. Само похарчени на вятъра пари.

Тия,дето пишем тука сме инвестирали години в четене, за да имаме някаква бегла представа за нещата, а ти искаш с микрофон и интерфейс за 250лв. да направиш "читав звук".....

  • Like 6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ще  е съвместим няма проблеми - не забравяй да включиш фантомното захранване с този микрофон.  Авид поддържат драйвери и на старите си карти. На тази има до уин 8.1. Понеже ми е минала през ръцете такава преди години да ти кажа че слабото им място е микрофонните предусилватели - няма достатъчно усилване и са малко шумни.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз точно затова му казах да се насочи към по-новите модели, защото конкуренцията сега е голяма и всеки иска да направи нещо добро на ниска цена.

Focusrite, Presonus примерно правят нелоши неща на доста сносни цени.

На това M-audio преампа му е от 0 до +30db, докато на Presonus са от 0 до +65 ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рatzo, благодаря ти! Ще взема и микрофона! Само един последен въпрос. Как кое в кое се свързва и с какви кабели :)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.