Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за апаратура за домашно студио.


Recommended Posts

Аз такъв модел не съм чувал да има, пък и не го намирам в нета. Сигурни ли сте, че за точно същите цифри става дума?

 

Затова и писах, че този модел не става, понеже няма такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз това помислих, но знам ли. Малко стана работата като "Бикове и крави" :D

 

Ако е 2496, това е модел на 10 години (че да не са и повече). Бях си купувал такава 8-ма ръка през 2007-ма. Тя има само линейни входове, няма как да се включи микрофон директно. Не е добър вариант според мен.

 

П.П. Сега проверих, доста по-стар модел е. Sound On Sound имат ревю от пролетта на 2001-ва. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помолих за насока, а всички толкова много разбиращи и никой освен Mobs, musicman и aarab. Попитах например Behringer C1 & M-Audio Audiophile 2496. Ако им други варианти съм готов да чуя, също казах, че съм нов и не знам за какво служи Phantom Pover въобще какво е. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има около 10000 други варианта и нито един не е до 300 лв. Като не разбираш се дръж културно, това е форум и никой не ти е длъжен. Казахме ти всички - C1 и М-Аудио-то не стават. Не могат да се свържат, качествата не се коментират. Понеже ме ловиш в хубаво настроение, ето ти интерфейс и микрофон, които стават:

http://www.thomann.de/gb/audio_technica_at2020.htm

http://www.thomann.de/gb/focusrite_scarlett_2i2.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, освен че се правих на хитър и си мислиш, че ние трева пасем, си доста нахален.

Не си ли чувал, че не е здравословно да обиждаш Модераторите????

Всички ти казват едно и също, път и зщо да ти казват, като имаш нет и можеш сам да видиш какво ти трябва, а именно карта с микрофонен преамп и фантомно захранване. Микрофон с XLR жак. Не е толкова голям филм.

М-аудиото няма нито преамп, нито фантомно захранване. Затова няма да ти свърши работа. Ясно е, че струва 50 кинта и си супер надалавера, НО има някаква причина за това.Можеш да я ползваш с външен преамп с фантомно, но като виждам какви неща питаш е ясно, че това няма да стане.

Затова спри да питаш глупости и да дразниш всички и почни да ползваш google.bg

Пишеш phantom power И ще ти излезе обяснение какво е и за какво служи.

После пишеш микрофонен преамп и т.н.

Нали не очакваш да правиш записи на професионално ниво и д ате мързи да прочетеш 2 реда???

Ако е така, просто смени попрището и не си харчи парите на вятъра ;) Тук има много за четене...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нужно да чете гугъл, тук във форума е писано колкото щеш по въпроса.

 

Според мен най-добрия вариант е като не искаш да четеш, е да се научиш сам. Купуваш това, което си решил, свързваш, ако не става разбираш защо, продаваш това дето не става, купуваш такова дето става и така в един момент ще ги напаснеш нещата.

 

Както казва Гената: 3 месеца ръчкане и проби спестяват 10 минути четене на ръководството за употреба ( в нашия случай на форума ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.