Jump to content
Българският форум за музиканти

Сваляне/вигане на тонове?


merkurial

Recommended Posts

Здравейте, може ли някой да ми обясни как става номера, когато една песен е във висика тоналност например, а аз искам да я сваля в по-ниска и обратно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Има доста програми. 

Аз правя това с Karafun. http://www.karafun.com/

Този софтуер е за караоке, работи с MP3, CDG + MP3, MIDI, KAR и други файлове. Може да вдигаш и сваляш тоналността, както и да увеличаваш или намаляваш темпото на трака.

Правиш си плейлисти и в тях променяш тоналността или темпото, след стартиране на програмата траковете се възпроизвеждат такива каквито си ги направил. Но само в плейлиста!!!

Лошото е че не може да се прави Save as. Това може с професионален софтуер! Не съм попадал с безплатен такъв.

Редактирано от Krasi63
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А относно свиренето на китара как трябва да се изсвири? Например имаме една песен с висока тоналност, но аз не мога да я изпея толкова високо и искам да я изсвиря по-ниско, за да мога да я изпея

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ваша ли е тази песен?Ако не,коя е песента.В каква тоналност е.Какъв стил?Може ли да се свали 1 тон и пак да звучи добре.Ще можеш ли да я изпееш,ако е свалена с един тон?
Ако може лесно ли ще може да се изсвири бе да се пипа китарата,или трябва да се сваля в Ре(например).За на живо ли питаш или за студиен запис.Дай малко инфо,като искаш отговор :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За по сложни песни с повече акорди по мързеливия начин, аз използвам понякога този сайт. 

http://tabs.ultimate-guitar.com/b/beatles/let_it_be_ver4_crd.htm

Вляво до заглавието на песента има меню - transpose. Със стрелката - надолу намаляш тоналността и ти се показват акордите в новата тоналност!

 

За песни с два три акорда, то е ясно и лесно.

Както и за песен с повече акорди без горепосочения сайт пак е ясно - сваляш докато ти пасне гласът!!! Не е толкова сложно, но трябва да ти се ЗАНИМАВА!!!

Редактирано от Krasi63
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам предвид общо казано, не за конкретна песен. Имам един приятел, който, когато някоя песен му беше висока я свиреше с други акорди и с тях звучеше по същия начин, но по-ниско. За жалост нямам вече връзка с него и не мога да го попитам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли някаква информация, например на акорда G, кой е по-ниският акорд или по високият?

Дали ако седна да разцъкам на всички акорди ниските и високите тонове, както ми каза Krasi63 ще се получи и дали ще е вярно?

Например един тон по ниско на следните ноти са:

C - B
D - C#
E - D#
...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епа.транспонира се..писаха го вече,ако на вокала му идва високо цялата банда сваля строя,то и АС/ДС в София бяха с полутон надолу..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам предвид общо казано, не за конкретна песен. Имам един приятел, който, когато някоя песен му беше висока я свиреше с други акорди и с тях звучеше по същия начин, но по-ниско. За жалост нямам вече връзка с него и не мога да го попитам

 

Сам си си отговорил на питането!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А относно свиренето на китара как трябва да се изсвири? Например имаме една песен с висока тоналност, но аз не мога да я изпея толкова високо и искам да я изсвиря по-ниско, за да мога да я изпея

За да можеш да я свириш в по-ниска или в по-висока тоналност трябва да познаваш основните форми/обръщения на акордовите тризвучия и септакорди по целият гриф на китарата. Каподастера също помага за транспониране и аз лично го ползвам много интензивно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли някаква информация, например на акорда G, кой е по-ниският акорд или по високият?

Дали ако седна да разцъкам на всички акорди ниските и високите тонове, както ми каза Krasi63 ще се получи и дали ще е вярно?

Например един тон по ниско на следните ноти са:

C - B

D - C#

E - D#

...

 

По всичка личи, че нямаш елементарни музикални познания. Честно казано, в първия момент ми беше трудно да разбера какъв е точно въпросът. В това, което казвам няма и грам обида нито пренебрежение, но не може да четеш без да знаеш азбуката. Никой не се е родил научен, ще прочетеш това-онова, ще поговориш с някой познат и нещата едно по едно ще си дойдат на мястото. Желая ти успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.