Jump to content
Българският форум за музиканти

Усилвателче само с чист канал


Recommended Posts

+359 88 7175642 обади се по този телефон. Сергей Тяжин, продава 2х12 Laney - не помня точно на каква цена, ама чист канал беше доста добър там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Виж,сега ,всяка вечер си пия на местното кафене ракийка или водка с една възрастна рускиня,ама само като и дойде в повече пиенето обръща на руски,тоест чети темата - търси се малко комбо,втора точка- старата генерация  сме учили руски език и разбираме,тук предлагаш на някво хлапе 2Х12 и това е реклама -ехоо?

ЕДИТ- аз съм с лейни комбо ,което че изкърти мазилката в клуб,с 12" говорител,50 ватов,това не го пускам в къщи,представям си с две дванайски какво ще стане..

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 x 12 инча се води малко комбо?!?!? Голямо комбо сигурно ще да е нещо от сорта на 8 x 12 инча. Извинявайте, но не се стърпях. Имах и аз една 5 ватова Бургерка, която дори похвалих тук преди време. Бях си я моднал дори, че ми звучеше някак си мътно и с прекалено много драйв. Яд ме е сега, че я продадох ама беше вече. Та към автора на темата: или една такава Bugera V5 или от Томан VHT AV-SP1-6 Special 6 Valve. И двете са за съжаление доста повече от 150 лв. Ако е за домашно свирене, горещо препоръчвам Vox amplug. Едно такова си го разцъквам по малките часове и не преча на никой, и чист звук се постига перфектно с волюм- а на китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая Bugera V5 вече няколко човека я хвалите, накрая ще взема и аз да си я купя  :) . Само се чудя какво е добре да се върже пред нея за повече резачка? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вашия лампова 5вт Бугера ще е десетина пъти по-силна от този 2х12 транзистор. Вие броите странни единици в странни системи на изчисление. Въпроса е конкретна схема на ампа, а не ватове или инчове. Моя 130вт twin reverb 1970ти може да се исползва вкъщи без проблеми, ама 12-ватов Принстон блекфейс от 1960ти - по никакъв случай НЕ! Защото туина ми има master volume, а принстон няма, и звучи винаги с пълна сила на изходни лампи.

 

Искате чисто, малко, качественно и вкъщи - ето предложих какво знам и чух.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

НАЙ-евтиния вариант - намери си старо лампово радио, работещо, и ползвай грамофонния вход.

Ще звучи само чисто и не особено силно.

С камиончета ще тр. да разчиташ изцяло на кривенето от тях и... не е същото.
Пък знае ли се, от изходното ниво на камиончето може да напържиш входа на ламповия усилвател и да стане нещо.
Без малко ревърб след преампа - не знам дали ще ти хареса звука.

 

Продай си комбото, ако е само за вкъщи, намери си някакво старо лампово радио да си играеш и си купи евтин процесор :D.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая Bugera V5 вече няколко човека я хвалите, накрая ще взема и аз да си я купя  :) . Само се чудя какво е добре да се върже пред нея за повече резачка? 

нали писах-можеш да вържеш два овърдрайва,иначе имам един максън род 880 с лампа,некво старо превено в Япония,докарва доста кривня,ама и с китайско копие на тюбскриймър пак звучи добре,ев не за металии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Нека да уточня нещо: въпросната Бугера я ползвах само и изключително в къщи за репетиране. Тоест, това не е усилвател за концерти ами по- скоро е за практика и учене. И в тоя ред на мисли за цената, за която се предлага е изгодна сделка. Никакъв педал ефект, не може да се ползва за "резачка", пробвано е вече. Не съм пробвал с процесор, и не знам с такъв, дали би се постигнал задоволителен метал звук.

Всъщност, каква е точно идеята: да се намери комбо с чист канал, за да се мине "тънко" ли? Добавянето на ефекти ще оскъпи цялато начинание, и то с доста съмнителен резултат. Задавайте конкретни въпроси, иначе рискувате да повторите гореописаните грешки.

аха, сега видях, че точно това е идеята.

Редактирано от 81.slash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bugera V5 за метал :-DDDDD ?

 

Като става въпроса за чист амп:

1) Ако важен звук + да бъде малък = Ampeg J12R. В никакъв случай няма да е тих.

2) Ако важно да е тихо = транзисторен амп. Звука ще е доства по-скучен.

 

и не отивайте в бг магазини, там отдавно няма нормални модели усилватели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.