Jump to content
Българският форум за музиканти

Усилвателче само с чист канал


Recommended Posts

Здравейте, някой може ли да ми предложи кубе което има само чист звук. Не ми трябва нещо много добро, искам просто да не е пълна боза.

Надявам се така да спестя някой лев и да си купя ефектите отделно.

До сега съм ползвал Fender Frontman 15G и overdrive канала нещо не ме кефи.

До 150 лв ако може :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Crate V5.

Изглежда супер, но не мога да го намеря в някой български сайт. Също така мисля че е доста по-скъп от бюджета ми :/

 

Искам също така да попитам дали примерно ако си взема някакъв процесор ще мога да го ползвам като усилвател? За пример DigiTech GNX1. При него ще мога ли директно да свържа домашните колони и да го ползвам за усилване на звука. Стана ми интересно тъй като пише че има AMP. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам, ето няколко препоръки:

1. Ползвай си Frontman 15G - като не те кефи драйв канала, не го пускай. Свири си на чистия.

2. Процесор с вграден усилвател май няма (Kemper има, но той не е 150лв)

3. GNX1 е процесор сигурно на повече от 10 години, няма да можеш да го свържеш директно за домашните колони, а и да можеше - хич няма да ти допадне как звучи (вервай ми, пробвал съм)

 

Накратко - не можеш да прецакаш системата. Вземи тия 150 лева, дай 50 за струни и другите ги изпийте с аверите на китарни вечеринки ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво намери?

 

Намерих Roland с 10 инчов говорител и хубав чист канал, към който включвам процесор. Това беше моето решение, което ме задоволи, вероятно има и много други решения...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Crate V5.

Изглежда супер, но не мога да го намеря в някой български сайт. Също така мисля че е доста по-скъп от бюджета ми :/

 

Искам също така да попитам дали примерно ако си взема някакъв процесор ще мога да го ползвам като усилвател? За пример DigiTech GNX1. При него ще мога ли директно да свържа домашните колони и да го ползвам за усилване на звука. Стана ми интересно тъй като пише че има AMP. 

 

Купихме такова на приятел миналия месец за 190 лв. от Dynacord.

 

http://www.musicworld.bg/bg/c_426/i_23648/Crate_V5.html

 

Заповядай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой може ли да ми предложи кубе което има само чист звук. Не ми трябва нещо много добро, искам просто да не е пълна боза.

Надявам се така да спестя някой лев и да си купя ефектите отделно.

До сега съм ползвал Fender Frontman 15G и overdrive канала нещо не ме кефи.

До 150 лв ако може :)

Нема такъв филм..събираш парички за лампово комбо,да не ти жужи като това и с един овърдрайв или дисторшън па мое и двете вързани докарваш всяка степен на изкривяване,но чистия канал е добър,аз лично в къщи си дрънча с Бугера винтидж 5- свалено на 0,1 вата - има си вграден атенюатор,че ми е жал за дядото под нас-да не му надувам главата с жици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбирам от поста на автора , ти трябва уселвател само с чист канал и отпред да бутнеш драйв ефект за джьг-джьг , аз бих ти препорьчал за тази цел да тьрсиш MV-3 , това е само глава на уселвател и ще трябва да си намериш някькьв кабинет за него , предимството на този уселвател е че ще имаш лампово крайно стьпало и не един а два отделни чисти канала , които според мен си звучат малко по различно един от друг , преди из OLX мярках такива за около 100-140 лв , но сега май е останал само този , http://bad_link/ad/mv3-s-kolona-ID4plv0.html#41e1638247 , следи вьпросният саит и рано или кьсно пак ще се появи някой от тях .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Ползвай си Frontman 15G - като не те кефи драйв канала, не го пускай. Свири си на чистия.

+1. На кубе за 150 лева не мисля, че има как да ти хареса овърдрайв канала... Комботата в този клас са правени за репетиции и според мен многото копчета и "функции" които имат обикновено са да привличат начинаещите и надъхани китаристи да си мислят, че ще падне егати моделирането с тях... Ако така и така си прежалил 150 лева и искаш задължително да ги изхарчиш, можеш да отидеш при някой батка, майстор на усилватели (а пък ако имаш познания по елекротехника и умения с поялника можеш и да спестиш и да действаш сам) да ти монтира на фендера вход/изход за ефект и да си купиш какъвто искаш дисторжън... С малко усилия и ровене, приготвения бюджет ще стигне за тая схема. :secret:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Че то спокойно може да се включи ефект и в чистия канал на Fender-a, не виждам защо трябва да се ремонтира усилвателя. Само дето ефектите тип "камионче" или "педал" биха звучали ужасно в такъв усилвател (изпробвано!). С процесор резултатът ще е по-добър, макар и не прекрасен, заради лошия говорител. Все пак може да се опита- за 150 лв процесори колкото искаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално и на такъв ташак като транзисторно малко комбо ,ако се вкара ефектче с амп/спийкър симулация горе-долу ще звучи прилично за домашно свирене,аз пак ще се повторя- към автора на темата - вземи си малък Лампов усилвател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С процесорче въобще не ти трябва  усилвател. Може да си го включиш в сегашното комбо или директно в слушалки, домашна аудио система и т.н.

Crate изглежда няма master volume и ще трябва да го усилваш. Няма и атенюатор.

С 5 вата, реална мощност, ще си бая шумен за вкъщи.

Цената е супер, но е толкова орязан откъм функционалност, че просто няма накъде повече, абсолютно базова схема.

http://www.crateamps.com/pdf/manuals/V5_OM.pdf

---

Бугерата е по-добре. Има и варианти за хибридни комбота с лампов преамп, малко ме съмнява как ще звучат и задължително бих го пробвал първо на място.

http://www.musicworld.bg/bg/m_20079/i_27601/Bugera_BC15.html

От разни демота не останах очарован

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.