Jump to content
Българският форум за музиканти

Ръчка на тремоло


Recommended Posts

Наскоро купих китара Yamaha Pacifica 812V на старо, на която липсва ръчката на тремолото

 

P_pac812V.jpg

 

Търсих, но не намирам в нета такава, така че нещата отиват към "направи си сам".

Имам няколко въпроса, които ще спомена по-долу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ръчката e push-in - без резба и би трябвало да е много сходна на тази - SCHALLER 362001.
Горните размери (80мм и 75мм) изглеждат като при ямахата - пасват 1:1 когато се наложат на снимката на китарата.

Обаче  частта която влиза в отвора на тремолото може би е по-къса с минимум 5мм. Защото на Ямахата отвора е дълбок 35мм, А този на чертежа тук е 30.8, че дори и по малко.
 

TZ%20TremoloSystem_TremoloArm.jpg?ITServ

Редактирано от exxct
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Та молбата ми е, ако някой може да премери следните размери а, b и c, на китара с подобно тремоло (Schaller LockMeister, Schaller Vintage или Floyd Rose).

Това са рзстоянията от равнината на струните до съответните точки на ръчката както се вижда по-долу - поглед от страни. Най-вече ме интересува размера "а". По тях мога да огъна неръждаемата пръчка  Ф6 която имам и да видя какво ще излезе. (огъването на неръждавейка ще е следващия проблем).

10409233_1065292230167633_73058926362810

П. С. Не бях чертал с Ексел до сега :)

Редактирано от exxct
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Направи си шаблон от по мек материал, например мед или алуминий.

Дълбочината си я измерил, остава да измериш "а". Тава напълно спокойно може да е по твой избор.

По-важното според мен са градусите при сгъването.

Примерни размери на ръчка от тремоло много близко да това на Yamaha:

Gotoh-F3-Dimensions.jpg

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам излишна ръчка за флойд, ако ти върши работа пиши на л.с.

Размерите не съм ги мерил,но при нужда няма да е проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^  Благодаря за чертежа. Аз също мисля да пробвам първо с по-мек материал, за да разбера каква височина би ми била удобна. Проблем е също, че досега не съм използвал тремоло и ще отнеме време да му свикна, та затова ми е необходим ориентир за височината на ръчката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нищо,дано свърши работа.
Височината както и дължината на рамото/ръчката, пряко имат отношение към чуствителността на тремолото. Нали се сещаш?-"Дайте ми опорна точка и ще поместя Света"
В този ред на мисли,можеш да напаснеш всякакъв удобен за теб размер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Реших проблема по лекия начин. Купих ръчката на SCHALLER от по-горния чертеж. Извадих я от оригиналния сокет с който пристига, и я монтирах. По-къса в  частта, която влиза във сокета, но подложих парче пластмасов дюбел отдолу за да не се забива прекалено много. За съжаление нямаше как да я монтирам заедно със оригиналния сокет, както ми се искаше. Гайката му отгоре е съвсем малко по-голяма и опира в седлото на 1-ва струна. Единствения недостатък, който откривам за сега е това, че сравнително лесно се вади.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.