Jump to content
Българският форум за музиканти

Dunlop Jazz 3 Ultex XL


MrDeath

Recommended Posts

Темата е глупавка, но наистина, ако се намери някой да помогне бих бил много щастлив. Издирвам точно тези пера. Джаз 3 Ултекс, но XL серията, т.е. по-глемият вариант. Ако някой знае онлайн или неонлайн магазин, в който се намират такива пера нека сподели. Тези, които аз знам (говоря български) - нямат. В томан има, но трябва да се поизчака. В краен случай ще поръчвам от там, но ако има как да избегна чакането би било чудесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

http://www.thomann.de/gb/dunlop_ultex_jazz_iii_xl_24_pcs.htm

 

Оглеждай се за колеги, които се събират за поръчка и я яхвай, или питай Динакорд дали не им се занимава да поръчват.

Един пакет би трябвало да ти стигне за година, дори да ги губиш или да свириш траш :)

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ми стигне за много повече, ама нали тва казах, че през Динакорд ще трябва да почакам и така ще направя в краен случай, въпросът е ако някой е забелязал я в някой магазин в София, я някъде другаде.  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Динакорд няма ли...? В сайта пише че има на склад и от 1,38мм, и от 2мм. Врътни им един телефон...или са се объркали, или става въпрос за другия магазин...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ви знам как гледате, ама си има Jazz III XL:

http://www.musicworld.bg/bg/m_2900000/i_30408/f_648/Dunlop_47PXLN.html

 

Подобно е и това на Петручката:

http://www.musicworld.bg/bg/m_2900000/i_40092/f_649/Dunlop_427PJP.html

 

По-голямо е от малките Jazz III, ама не е баш лопата:

picks_zps23078e1c.jpg

dunlop-john-petrucci-jazz-iii-778796.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти как гледаш? :D
Виж в заглавието, освен жжаз, освен 3, освен XL, пише и ултекс, тези които си показал са найлон. Както и да е де, те реално са малко по-големи от тези на Петручи, и може и да не свършат много работа, та се поотказах. А иначе 2та вида джаз 3 в динакорд мисля, че се различаваха по дебелина едните бяха 2мм, другите, 1,38.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвал ли си UltexSharp като алтернатива ... нямат "релеф", ама са доста приятни пък и имаш избор на дебелини....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пробвал съм какво ли не. Сега ще  обясня защо търся тези конкретно. Петручи перата или малките джаз 3 ултекс имат заоблени върхове. Малко трудно ще обясня, но имам предвид не заострения връх, който е желан фийчър, а говоря за ръба на върха. Той е много готино заоблен и дава един специфичен тон, който търся. Проблемът е, че ми идват малко малки. Ултекс шарп перата имат идентичен връх като форма, но не  е така заоблен и не дават този тон (който мецду другото първо не харесвах, но после се влюбих просто). Както и да е, ще дам шанс на зелените гейтърчета отново, нямат почти никаква атака, но при правилна употреба демек почти перпендикулярни на струната стават.

Редактирано от MrDeath
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма какво да се лигавиш тогава като знаеш какво и защо търсиш ....

ebay.co.uk ... 10GBP(24 бройки)с доставката от Лайпциг и за седмица са при теб..... това е което успях да намеря за 2мин

 

П.П. винаги можеш да се заиграеш и да потърси повечко ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой се лигави бе приятелю, идеята беше, ако има някой да е мернал в някой магазин да каже "тук  на тая улица има магазин, там има", както казах поръчване дали от ибей, дали от томан е крайният вариан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

"лигавене" беше образно казано (не се сърди, нямах такива намерения)

уви по- екзотични неща трудно се намират в БГ.... трябва да загубиш време в обикаляна/търсене ....

пък и обикновенно нещата онлайн са по- евтини.... и по-бързо (специално за мен) получавам нещата

 

П.П. Търся по (онлайн) магазини ... разпитвам по форуми, след 2-3 дена разбирам къде има ... (пък то ще се окаже, че са се изчерпили) , след това и от БГ се чака ...и т.н. и т.н. и т.н. и т.н. 

затова ако не е нещо съвсем просто и тривиално (или съм го забелязал "без да искам") от БГ рядко пазарувам

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Знам точно какво имаш в предвид с на Петручката перцата и Ultex-a. Същото като теб търся май и съм склонен да опитам XL. Нормалния Ultex ми е прекалено голям, а Petrucci ми идват много малки. Ако този XL е по средата между тях е твърде възможно да ми е перфектен. Другата разлика е, че гланцирания връх на петручката се усеща малко по-различно от този на Ultex-a. Ако намериш някъде свиркай да се ориентираме и ние :)

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.