Jump to content
Българският форум за музиканти

Gibson LP Voodoo - Swamp Ash


G.Varbanov

Recommended Posts

Нещо интересно на което попаднах при колега музикант в Турция. Даже нямах представа, че Gibson са правили подобна серия преди 15 години. Видях, че имат експлорер. Най-интересното в случая е, че тялто е от Блатен ясен (Swamp Ash), 10% по-леко от махагон и по-поресто.

 

Specifications

- Body: Swamp Ash
- Neck: Mahogany
- Neck Profile: Rounded
- Fingerboard: Ebony
- Inlay: Red Pearl acrylic skull at 5th fret
- Frets: 22
- Scale: 24-3/4 in.
- Nut Width: 1-11/16 in.
- Bridge: Tune-o-matic
- Tailpiece: Stop bar
- Hardware: Black Chrome 
- Pickups: Black Magic double-slug 496R/500T
- black/red coils
- Controls: 2 volume
- 2 tone
- 3-way switch
- Strings: Les Paul Signature .009-.046 

 

Малко снимки от интернет:

 

18GibsonVoodooLP_01.jpg

18GibsonVoodooLP_02.jpg

18GibsonVoodooLP_03.jpg

18GibsonVoodooLP_04.jpg

18GibsonVoodooLP_05.jpg

18GibsonVoodooLP_06.jpg

18GibsonVoodooLP_07.jpg

18GibsonVoodooLP_08.jpg

18GibsonVoodooLP_09.jpg

18GibsonVoodooLP_10.jpg

18GibsonVoodooLP_11.jpg

18GibsonVoodooLP_12.jpg

18GibsonVoodooLP_13.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Voodoo-то, заедно с Blood Moon Explorer-а са единствените серийни модели, като изключим Swamp Ash китарите (мисля, че са серия), с тяло от блатен ясен, за които се сещам. Легендите разказват, че са останали толкова малко извън определени кръгове зли метълисти, че цената им удря кота 2000 президента, макар че първоначално е била почти наполовина, поне доколкото знам. Като изключим жалките инлеи (Blood Moon-ският е по-търпим), изглеждат почти перфектно в моите очи. За съжаление е малко вероятно да ги видим наново, защото осемнадесетия сигнъчър на Слаш изглежда пак е на дневен ред, което ме прави тъжен.

 

Встрани от темата, въпреки неприязънта на Гибсън към черни китари и ретроградни стилове, тук-там се срещат някой преживял Menace, а в последно време се появиха и Gothic Morte и Blackout. Все хубави черни китари за семпли хора със семпъл вкус, които са почти идеални във визуално отношение, с изключение на дребните детайли. 

 

Казано накратко, денят, в който някой произведе SG black oil копие, достъпно за скромната ми персона, ще го замервам с банкноти от радост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BlackOut Explorer почти го бях взел преди да си надуят цените брутално покрай долара. Gothic Morte успях да пипна и ме зарадва на визия, но не успях да го включа и да чуя тея прословути активни Gibson-ски адаптери. Иначе винаги съм имал любов към уродливи Гибсъни :>>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бивш съгрупар имаше Voodoo Flying V  и още ме е яд, че нямах кинтите когато го продаде преди 7-8г. :(

Беше си с оригиналния куфар от змийска кожа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз не знам какво толкова и се възхищавате на тая китара, Gibson LPJ Pro нова е под $600 и си е махагонче ;) LP Studio Satin под $800...

Редактирано от dickens
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че се възхищавам, но е много рядък модел, произвеждан за кратко време. А конструкцията му го прави и доста лек и удубен.Не може да се отрече, и че изглежда добре! Тия джуниър модели на Gibson  нещо не ми вдъхват доверие, ти пробвал ли си нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То който и Gibson да хванеш в магазина няма да ти хареса като сетъп. Но Гибсънски звук от Swamp Ash, ей това по- не ми вдъхва доверие ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Аз имам един, който стои с фабричния сетъп. Случва се тук таме, като се замисля и другия ми не е пипан.

 

Абсолютно нищо особено не е Voodoo-то, но понеже е рядка цената е скочила 2-3 кратно. Най-забавното е, че въпросния индивид тук иска бартер за Suhr. :>>>

Посмях му се и му пожелах успех.   :hysterical:

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.