Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампов усилвател, подходящ модерен метъл


Rezachka

Recommended Posts

Има си отделна тема за Кемперите. Няма смисъл да се предлага Кемпер на човек, който иска да има лампов амп и то един. Кемпера е за да намалиш огромна колекция от 20 ампа например, не да заместиш само един лампов амп.

Просто няма смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде сега пишете по темата.

 

Ако има въпроси извън нея или пишете в съответните теми или създайте нова.

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми айде и аз ще дам предложение. Mesa Boogie Caliber 50. Не знам колко покрива представите за "модерен метъл звук", тях не ги разбирам много, но за метал звук, за мен това е ампа. Свирил съм с комбо, само, пуснато в кабинет 1x12 ,пуснато в кабинет 1x12 + собствения му говорител, пуснато в кабинет 4x12. Всеки 1 от вариантите звучеше чудесно. В комбинация с 1 тюбскриймър и евентуално в лупа един EQ педал, работата заспива. На мен лично ми харесва повече от Маршал, ЕНГЛ, (моделите, на които съм свирил), както и ректифайърите на МБ. Струва доста под бюджета, даже в базара се прдава един такъв (не познавам продавача, нямам общо с него). Минуси има няколко. Първо трудно се прави звук с него, параметричното EQ е малко подло, свързани са по между си честотите и е малко играчка, но не е рокет сайънс. Графичното EQ си седи на чайка общо взето. Друг минус всъщност не ми идва на акъла, сигурно има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кольо,който е убийствен музикант,рядко пише тук,имам спомен,че беше правил ревю на въпросния кал.50 и беше писал,че трудно се настройва,е за метъл не знам как е,поне за мен един Маршъл с подходящ драйв става за всичко,от блус до траш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам Caliber-а колко е труден за настройване (не съм свирил на него), но повечето Mesa усилватели идват с примерни настройки в книжката (а книжките ги има онлайн на сайта им, примерно това е за Caliber plus: http://mesaboogie.com/media/User%20Manuals/50%20Caliber%20Plus.pdf ), което може да спести доста време, особено ако нямаш опит с техните усилватели или пък имаш ограничено време да го пробваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм виждал на моя Caliber 50 да има параметричен EQ, може и има разновидности, не знам. Колкото до книжките, те са добър старт, но проблема при Месите от този тип (имал съм Studio 22, Caliber 50, Mark IV) е, че при разлини нива на Мастера, звучат и се усещат различно. И пуснати тихо, звучат много странно на тема хайгейн. Иначе и на мен Caliber 50 ми е един от любимите ампове, но най вече заради чудесния чист канал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Caliber 50 е всичко друго но не и хайгейн, много хубав амп си е но за да извадиш тресня от него считай, че трябва да паднат стените!!!

За твърдо звучи доста грубо и сухо, но чистия канал му е чук както на 90% от ламповите хавички. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^E, в тоя ред на мисли, има доста различно звучащи (и реагиращи) чисти канали и може би е малко трудно всички да се опишат с обобщението "чук".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Savage 120W ;)

Ако ти хареса може да измислим нещо, ама няма да ти останат за кабинет. Без драскотина :)

 

10959634_10152995939207492_4058645968460

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересно!Как едно мнение беше изтрито веднага,а друго със същото послание седи повече от 24 часа.Musicman какъв е критерия :)

Редактирано от serengeti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за Invader-a ти май замина измежду другите :) Слагай го пак. Savage-a не се продава, беше за бъзик. Говорихме с пича на дълго и широко, за това какво иска, определено няма да е ENGL.

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.musicworld.bg/bg/c_426/i_26179/LINE6_Spider_Valve_MkII_112.html

и това към него

http://www.thomann.de/gb/line6_fbv_shortboard_usb.htm

 

Абсолютно достатъчен за всичките ти нужди, от блус до яки бичкии, без допълнителни камиони и педали. 

40W дори на лайф не можеш да го набримчиш повече от половината понеже на хората отпред им се пробиват ушите.

За вкъщи усилен на повече от 2-2,5 и съседите откачат. На репетиции усилен на 4 бърка мислите на вокалистите..... :metalist:

Има и къде да се чуе ако желае автора

Според мен това което иска автора на темата е абсолютно ненужно.

Редактирано от pioneer 306c
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^E, в тоя ред на мисли, има доста различно звучащи (и реагиращи) чисти канали и може би е малко трудно всички да се опишат с обобщението "чук".

Добре не е "чук" направо си е "тесла" :)

В моя ред на мисли има различно звучащи чисти канали от които някои дори кривят, щеше да го обобщя с теория но форума не е по квантова механика :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Меса амповете не се споменава F-30, F-50 серията. Аз я препоръчвам горещо. Не са от най-гъвкавите, но имат всичко необходимо за един амп - чудесен чист канал и мръсен канал с достатъчно гейн, както и независими корекции. Като се прибави и контур екстрата, имаме още един драйв звук. F-30 е достатъчно силен за всякакъв вид изяви. В тубата има доста реални(без допълнителна обработка) ревюта, за да се добие пълна представа. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Line6 офертата предполагам е позакъсняла първоаприлска шега. Един от най-гадните ампове, които съм чувал, е Line 6  глава с моделинг преамп и лампово крайно с дизайн на Богнър. Освен клийн-а почти нищо друго не става за нищо. Като се включи моделинга и звука пада 2-3 нива надолу и става като на процесорче... :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.