Jump to content
Българският форум за музиканти

Помогнете ми да си избера подходящ лампов амп


Akerfeldt

Recommended Posts

Привет на всички!

 

Дойде и моето време да поискам малко помощ при избор на усилвател.
Този път искам да си купя лампов. Нуждая се от помощ и съвети при избора на усилвател/кубе, защото предлагането не е малко, а няма как да се запозная с всичко в рамките на ден. Живея в малък град, който е далеч от столицата.

 

Общо взето, изискванията ми са следните:

 

1. Усилвателят да не е с голяма мощност - максимум 50 вата и поне 2 канала.

2. Може да бъде както кубе, така и глава, нямам специални изисквания.

3. Да свири добре на тихи нива, т.е. за домашно ползване.

4. Ако е кубе, да е 1х12" - не желая повече от това.

5. Клийнът да бъде с голям хедруум, да носи на ефекти, да е хубав, искрящ клийн.

6. Драйв каналът да бъде хай гейн.

7. Предимство е всеки канал да си има собствен еквалайзер. Ривърбът не е 100% задължителен, но е предимство.

8. Да има ефект лууп, изходи за външни озвучителни тела с различен импеданс.

9. Да има фуутсуич.

 

Относно цената - моля, избягвайте бутикови марки, не съм Рокфелер, нито постоянно действащ музикант. Искам да имам качествен амп, с който да си правя кефа и да не го сменям дълги години. Не бързам да купувам, така че пари се събират, но от друга страна няма да позволя усилвателят да струва повече от колата ми :)

 

Очаквам вашите предложения и/или въпроси.

Поздрави,

Венци

Редактирано от Akerfeldt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 100
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Наскоро видях в базара  глава Bogner Alchemist .  Има също и комбо  само че е 2X12  макар , че е по изгодно , защото май бяха на една и съща цена.
Аз отскоро имам 1х12  такова и всички изисквания , които си изредил, ги покрива според мен. Даже има и още екстри

(Boost, Delay, Punch, bright, deep crunch, mid shift, tap   и още)
Марката да не те подвежда, тази серия са я направили по достъпна от другите им неща :)

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Добре изглежда

 

http://bazar.muzikant.org/bogner-alchemist-212-%D0%BA%D1%83%D0%B1%D0%B5,188200.html

 

3. Да свири добре на тихи нива, т.е. за домашно ползване.

"Режим на 20 или 40 вата"

 

Стара Загора ти е на една туба бензин отиване и връщане, вземи му хвърли едно око :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венци, имаш противоречия в заданието. Фатални противоречия, т.е. неизпълними.

Понеже не един път ми се е случвало да бъда атакуван с големи мераци и малки възможности, и резултатът винаги е бил без решение, предлагам да бъдеш съвсем конкретен за финансовото обезпечение.

Така ще може да се пресее възможното от невъзможното. 

Дали ще може да се реализира на практика посоченото задание не се знае. Моето мнение е - не.

Ще обясня съвсем елементарно.

Наличието в една апаратура на посочените в заданието възможности (не всички, както споменах) се срещат само в големи и най-големи модели. А те , да влезна в стила на автора на темата , са за Рокфелеровци  :( .

За да има някакво съответствие цена/ възможности, малките модели са евтини без много екстри. Едрите пари на големите модели, позволяват повече екстри. Винаги има някакъв баланс.

Тук искам да подчертая нещо много важно, за да не се подвеждат четящите с малко опит.

По-евтините решения със подобен набор възможности НЕ СА ЛАМПОВИ. Те са много ралични като идея и звук.

 

ПП. Ще отворя дума и за нещата втора ръка, за които надали някой във форума има повече опит от мен. Vintage апаратурите са много добро нещо (най-доброто), но за да станат такива, се налага доста допълнително инвестиране във възстановяването им. Какво искам да предупредя. Това, че се купува на ниска цена априори скъп модел, не означава, че възстановяването ще бъде също евтино! По-скоро ще съответства на оригиналната цена!

 

ПП. Моля не въвеждайте в заблуждение за тихото свирене. Толкова е писано, но никой не чете! 20 вата , 10 вата, дори 5 вата са непоносими за домашно свирене! Лампов усилвател? Че какъв е смисълът от него, ако се ползва без да се усети неговата същност? В такъв случай по-добре  послушайте TONY - вземете си моделиращ полупроводников евтинджан.

Редактирано от Parni_Valjak
  • Like 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

3. Да свири добре на тихи нива, т.е. за домашно ползване.

"Режим на 20 или 40 вата"

 

 

 

Всъщност  това няма да му помогне особено... дава разлика в звука , но в силата   промяната е пренебрежимо малка.

Но звучи приемливо и на тихи нива.

Редактирано от ultramega
  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://bazar.muzikant.org/auction_details.php?auction_search=1&auction_id=189152&option=basic_search&basic_search=bogner&form_basic_search=%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B8&keywords_search=bogner&limit=10&item_type=all

 

Ето ти и глава с футсуич. Човека продава изгодно Celestion V30. Сковаваш един приличен кабинет 1х12 и си ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де хубаво му предлагате на човека Китайски усилвател 2 ръка на цената на нов !

 

Вие тествали ли сте го този амп за да го промотирате ? (За сведение аз съм го тествал)

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш дали сме свирили през такъв- аз съм.
Ако  обаче те интересува дали съм го замервал с някакви уреди , осцилоскопи и т.н. - Не, не съм :)
Цената му като нов, не знам как я научи- тъй като не се произвежда вече , съответно и не се предлага .
Освен това не промотирам , а давам предложение, за което   авторът е помолил.
Върни назад и виж дали съм използвал суперлативи.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поправи ни с предложение плийс, не с въпроси :)

Цената е доста приличнa, спред това което видях в ebay.

Редактирано от G.Varbanov
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй както съм фен на "Предложи си своето" ще се включа с това, което аз избрах преди време по подобни критерии - Laney IRT-Studio. Самата IRT серия е доста широка, има и 1x12 комбо, което е леко по-скъпо от главата, но това вече е въпрос на наличности.

- Бедрум нивата са налични

- Броят канали са налични, че и малко отгоре (Rhythm & Clean канала споделят едно EQ, но Lead канала си има друго).

- Има ривърб, има и регулируем като ниво loop.

- Има вграден регулируем бууст

- Има много добър футсуич, който върви в комплект (не се купува отделно както при не малко производители)

 

Аз лично го поръчах от Thomann и пристигна за по-малко от две седмици. Самият амп е издържал не малко пътувания София-Варна с влакове, автобуси и т.н. - засега не се е поддал по никакъв начин.

 

- мойте 50 с'тинки

  • Like 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живееш в малък град, ама в къща или блок.

И ако е блок - тухла или панелка, итонг.

Както Валяка каза, за вечерно свирене съм избрал моделинг амп,

който ми звучи прилично. Така, че по-добре си изясни -

лампов амп 1-2 вата ли искаш, според мен може и 5-15.

Или ще си вземеш по-сериозен амп, плюс атенюатор или още един моделинг за вечерно свирене.

 

Щом е дошъл момента за лампа - ок.

Разумно е условието ампа да не струва повече от колата, която караш, приветствам.

Сега кажи, колко горе-долу ти чини колата на старо.

По изискването ти за готин клийн - Фендер, ама искаш и хай-гейн.

Да ти предложа Ориндж, Меса Буги или Сър. Все са яки.

Ако ти излизат над бюджета, много хора избират ЕНГЛ, които са ок, но аз примерно бих избрал ЕНГЛ най-вече за концертна дейност, по мои си виждания.

Естествено има и други марки, не ли е по добре, да харесаш нещо като визия и как те кефи марката по принцип и след това да таргетираш по конкретно.

Например първо реши кои марки те интересуват, после избери ватаж,

после формат комбо 1х12 или глава с говорител 1х12.

Ако ще си свириш в къщи на-вече взимай комбо, ако смяташ да е с група

и има вероятност нещата да се развият, вземи глава с 1х12, пък като ти потрябва, може да си вземеш 2х12, 4х12 според нуждите и колата, която имаш.

Редактирано от TONY
  • Like 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определям максимален бюджет от 2 бона.

А да видим как ще ми ги похарчите

 

П.П.: моделинг усилвател си имам, живея в тухлен апартамент и не ми пука особено като свиря, защото сме в добри отношения със съседите, а разполагам и с репетиционна в къща на 300м.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.