Jump to content
Българският форум за музиканти

Има ли съществена разлика?


Veli345

Recommended Posts

Здравейте, искам да ви попитам дали има голяма разлика между тези два микрофона : http://www.musicworld.bg/bg/c_1508/i_9449/BEHRINGER_B_1.html и http://www.musicworld.bg/bg/c_1508/i_10827/BEHRINGER_B_2Pro.html както и каква е разликата между single и dual-diaphragm; и двата вида пак ли сe водят large-diaphragm ? Извинявам се, ако въпросите са тъпи, но съм доста бос по тази тема.

 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се загледаш във втория микрофон, там има едно копче за т.нар. pick up pattern. Това означава че този микрофон може да се настрои да записва звук само отпред, отпред и отзад, и omnydirectonal, т.е. независимо от посоката в която е завъртян. Прочети за pick up patterns и какво означават, също и приложенията им. Ако трябва да избираш, вземи втория, заради повечето възможности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и от мен, та значи и двата са с големи диафрагми(за което питаше), както и това, че са кондензаторни имай предвид че ще ти трябва фантомно захранване , двата са с -10db опция, но втория има и опция за промяна на поляритета, ако не ти е от значение вземи първия който е по-евтин, но ако ще го ползваш като прихващащ вземаш втория. Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и от мен, та значи и двата са с големи диафрагми(за което питаше), както и това, че са кондензаторни имай предвид че ще ти трябва фантомно захранване , двата са с -10db опция, но втория има и опция за промяна на поляритета, ако не ти е от значение вземи първия който е по-евтин, но ако ще го ползваш като прихващащ вземаш втория. Успех

 

Какво имаш предвид под прихващащ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:slap:

От къде ги измисляте тези термини!

Всъщност ние нищо не мислим, хората които са ги създали са си измислили "термини" както казваш.

Повечето делят микрофоните на две основни групи : прихващащи и насочени , като вторите се делят на три под групи: кардиоиден, суперкардиоиден и "пушка".

Дано да съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Здравей и от мен, та значи и двата са с големи диафрагми(за което питаше), както и това, че са кондензаторни имай предвид че ще ти трябва фантомно захранване , двата са с -10db опция, но втория има и опция за промяна на поляритета, ако не ти е от значение вземи първия който е по-евтин, но ако ще го ползваш като прихващащ вземаш втория. Успех

Какво имаш предвид под прихващащ?

Открих една статия коиято ще ти е полезна:

http://proaudio.bg/избор-на-микрофон

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

:slap:

От къде ги измисляте тези термини!

Всъщност ние нищо не мислим, хората които са ги създали са си измислили "термини" както казваш.

Повечето делят микрофоните на две основни групи : прихващащи и насочени , като вторите се делят на три под групи: кардиоиден, суперкардиоиден и "пушка".

Дано да съм бил полезен.

 

Никак не си полезен!

Моля да посочиш оригиналния термин на "прихващащ" микрофон!

Явно някой също не мислещ и незнаещ е сътворил поредния НОНСЕНС. Съжалявам за чуждицата, но термин "прихващащ" НЯМА! Освен в главата на псевдоспециалист, учил се от интернет!

И моля да не ми се предлага цитат от ТЪРГОВСКА публикация, защото няма силата на доказателство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност спориш с мен но и двамата казваме едно и също. Вместо това виж момчето какво пита и ако имаш съвет към него ще си по-полезен!

Мерси за вниманието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

От прихващащ до ненасочен (omnidirectional) микрофон, разликата е от земята до небето. Не може човек да си измисля термини пък после да се сърди защо никой не го разбира.

http://en.wikipedia.org/wiki/Microphone#Microphone_polar_patterns

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off topic :

Скийте умни съфотумници, ако искате да помагате, защо не насочите човека към поправка на грешката му, ами вървите по линия на отрицанието? Живеем в такава среда, че малките са повече от големите в интернет :) - тука ме схващайте правилно. След като нет-а е източник на сериозно познание и не по-малко количество дезинформация, по-добре да се отсее с ваша помощ, а не да се тегне в мракобесие...чей, че не се сетих за друга дума, а тая съм я заимствал от Франсоа льо Каре, който и да беше тоя френски средновековен писател..

По темата : аз бих попитал за какво ще ползваш микрофона. Може да се тръгне оттам и да се дадат идеи. Въпросът е зададен наготово, значи се е спестило едно прилично четиво в нета по темата. Можеш да започнеш с търсене в гуугъл, а после да попиташ тук по-конкретно. Например : Искам да запиша вокали у дома, имам такъв бюджет, в него попадат ето тези микрофони, дайте мнение и идеи моля и т.н. Аз лично ако търся кондензаторен микрофон (с каквато ще да е диафрагма ), никога не бих се спрял на Behringer.    

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.