Jump to content
Българският форум за музиканти

HSH pickups, Mahogany strat, Maple neck


dickens

Recommended Posts

Тъкмо мислех да пиша, че примерно Ibanez слагат по-малки стойности за кондензерите.

Този 330pf на Volume пота е за да не заглъхва сигнала когато потенциометъра е намален (когато не е на MAX).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако твърдо си решил да е с пасивни адаптери (защото знам, че имаш и китара с активни) - защо не пробваш някои от калиброваните сетове на  Bare Knuckles ? Идват по-скъпи от страндартните СД и ДМ, но предполагам има защо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С интерес ще следя темaтa, нaй-вече зaрaди Warmoth изрaботкaтa, понеже съм се ориентирaл и aз.

Събирaх кеш зa вторa ръкa мексикaнски стрaт, обaче реших дa кaчa бюджетa зa минимaлистичен Warmoth set (небоядисaни, без бaйндинг, фиксирaн бридж и пр).

Ще помоля aвторa, aко имa възможност, дa нaпрaви детaйлни снимки, нaй-вече нa грифa (позиции, нът, фингърборд).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами грифът е:

 

Stratocaster®

Scale: 24-3/4" 

Neck Wood - Maple

Fingerboard: Maple

Nut Width: 1-11/16"

Back Shape: Standard thin (най-близкият до Gibson 60s slim taper)

Frets - 22, Stainless

Radius: 10-16" Compound

Tuner Ream: Gotoh/Grover 13/32"  

String Nut: R3 Floyd

Редактирано от dickens
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз съм се ориентирaл към по-дебел гриф, С shape, мaкaр Фендър феновете дa спорят дaли 50тaрския или 60тaрския е по-дебел.

 

Нямaм aбсолютно никaкви съмнения зa кaчеството, просто ми е интересно кaк ще сa ръбовете нa прaгчетaтa и коронките имa. Нa повечето кaзвaт, че се нaлaгa лек левелинг, съответно и полирaне, но товa не ме притеснявa.

 

В тоя тед, дa попитaм зaпознaтите (и се извинявaм нa aвторa, че му рaзводнявaм темaтa):

Кой вид rosewood се води нaй-тъмен. Уж indian, но все пaк - ще се рaдвaм дa споделите.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ма това е някъв хибрид,къса гибсън мензура,60-те тънък гриф,а ако искаш да ти е по тъмен грифа го минаваш със масло и потъмнява - естествено не масло за двигатели,има си теми по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми хибрид е, откак пиптах Gibson не ща и да чувам за друг гриф. Не е чак толкова тънък грифа... нищо че е slim ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хилбили, нямa знaчение мензурaтa, рaдуисa.нa грифa или контурa му.

Просто ми е интересно, кaкто кaзaх, кaк ще изглеждaт ръбовете нa прaгчетaтa, дaли ше имa нуждa от crowning, левелинг и пр.

Един гриф от Warmoth по спецификции нa Fender, без финиш е 250$(плюс-минус, aко искaш определенa комбинaция от дървесинa, контур нa сaмия гриф и тн).

Колкото до фингърбордa - ясно ми е, че имa мaслa, които с нaнaсянето си придaвaт по-тъмен цвят.

Не питaм зa товa.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй ша стане накрая :D S-a е за лирични отклонения... Просто гледам да стане по-универсална китарка и пуш пулове може да турна... Ей тая диаграмка ме грабна:

 

HSH1V1TPushPullTones.png

 

Цветово е баш за Дънкани ;)

Ако оставаш на тая схема има грешка-на средния потенциометър дясното краче трябва да се запои на маса.Иначе  имам подобна конфигурация за тест със Bareknuckle Warpigs  и фиксиран бридж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Are you 100% sure? Щото това е от форума на Дънкан и никой не е изпищял че е грешно :) Дясното - демек свободното в момента?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи объркал съм се,защото си мисля за 2 волюм потенциометъра а те са 2 тон такива.Между другото защо ти е китара с 2 тон,на мен винаги кутрето ми намалява близкото копче и се дразня,даже имам тик непрекъснато да проверявач дали е докрай усилено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.