Jump to content
Българският форум за музиканти

HSH pickups, Mahogany strat, Maple neck


dickens

Recommended Posts

Здравейте, голяма чуденка последните дни... Реших да си сглобя стратокастер, тялото е Chamfered Mahogany, грифът изцяло Maple - къса Гибсънска мензура. За сега везните клонят към Seymour Duncan Distortion/b и Seymour Duncan Jazz/n, но идея си нямам какво да сложа по средата... Друг добър вариант е Dave Murray конфигурацията, но не съм сигурен какъв ще е ефекта с махагоновото тяло, а и вече си имам Dimarzio Super Distortion...

Моля, някой шредър с HSH (знам че има много фенове на Ibanez) да сподели мнение. О да, ще има и Floyd rose.

Cheers!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този случай бих сложил само един DiMarzio Paf Pro / neck и конфигурацията става НН.

В повечето случаи средния адаптер повече ми пречи, а един пуш-пул, който ти  да дели хъмбъкерите на сингли, ще ти реши проблема със сингъл койл саунда.

Аз имам сет DiMarzio Breed на една от китарите си с maple neck и звучат страхотно.

Ако си фен на Seymour Duncan и задължително искаш HSH конфигурация ( гореспомената е добра ), в средата може да сложиш единичен Seymour Duncan SSL-1, мисля че ще ти хареса като звук!

 

Успех с проекта :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Абсолютно, даже мислих да го махам средния в моето RG, но реших да не загрозявам и просто го смъкнах надолу. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря :) Свирил съм доста дълго с HSH и се науичих сингъла в центъра да не ми пречи. Виж не мога да кажа същото за потенциометъра до бриджа и затова го преместих ;)

Китарката е Warmoth и просто няма начин да не звукне :)

 

Това е тялото:

 

PS10048C.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моите RG-та също съм ги смъкнал, че ми пречат :D

Тялото Warmoth изглежда чудесно, така че няма начин да не се получат нещата!  :coolp:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Останал съм с впечатление от постовете ти,че си по коравата музика.Какво се занимаваш с тия S-ове ,слагай един Duncan Distortion set-изпитана работа.

И нещо по средата колкото да няма дупка.

Аз  2китари такива имам по средата със  S-ли  само ми пречат за по-бързото превключване от бридж на нек . :P

Редактирано от Dean
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй ша стане накрая :D S-a е за лирични отклонения... Просто гледам да стане по-универсална китарка и пуш пулове може да турна... Ей тая диаграмка ме грабна:

 

HSH1V1TPushPullTones.png

 

Цветово е баш за Дънкани ;)

Редактирано от dickens
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук мисля, че само един пуш-пул може да свърши работа, няма смисъл от 2 тон контрола с пуш-пул, но нищо не пречи да я пробваш тази диаграма :)

Аз бих я направил тази китара тип So-Cal, а именно - конфигурация HH, черен пикгард, 3-way-switch, 1-volume + 1 tone controls и push-pull, който да дели хъмбъкерите.

Много интересeн и лиричен саунд се получава когато сдвоиш разделените сингли!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи му една "релса" по средата в сингъл формат хъм,аз взех един такъв куча марка за страта,ама за бридж ,ами екстра си звучи,освен това можеш да го вържеш без да бръмчи да звучи като сингл - само идеи давам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ако се спреш на Дънкани, и аз ти предлагам супер дисторшън и един дъкбъстър за мидъл а за Димарцио имам Супер дисторшън на бридж и паф про на нек с HS-3  на мидъла и с мейпъл гриф обаждат жестоко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, все още има около 2-3 седмици докато изпълнят поръчката... ще обмисля всички варианти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой би ли могъл да публикува схема HSH с един пуш-пул, както е описал Атанас Шишков по-горе, по възможност цветово за Дънкани. Да запоявам мога... ама до там :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заповядай :)

 

http://www.seymourduncan.com/support/wiring-diagrams/schematics.php?schematic=HSH_1v_1t_5w_pushpull

Редактирано от atanas_shishkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, тая как съм я пропуснал не знам :D

 

И за кондензаторите - и на двете схеми са .047uF. Да ама четох, че май е по-добре .022uF, потовете по 500k. Общо взето на китайски ми е.

Редактирано от dickens
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нищо, може да пробваш също да сложиш пуш-пул-а на позицията на тон контрола, поне на мен там ми е по-удобно  :virtuoz:

На схемата на Seymour Duncan е на позицията на Volume контрол-а.

Редактирано от atanas_shishkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.