Jump to content
Българският форум за музиканти

Yamaha Dgx 305


shemo66

Recommended Posts

Някой може ли да ми каже Yamaha DGX 305 как е като саунд върши ли работа като самосвирка за пиано бар и кръчма в чужбина.За мидитата си имам лаптоп и десктоп да ги правя обаче дали звучат на тоя модел.Тенк ю за информацията

Струва ли си парите или е само играчка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според това което чета в официалния сайт на YAMAHA DGX серията не е точно самосвирка има някои екстри на синтезатор но са много малко утре си взимам DGX-620 изчакай и ще ти кажа точно за какво става :) . Според мен си струва да имаш преносимо пиано което между другото ще има и някои екстри.

Аз си я взимам поради това че нямам време да чакам 6-7 м. KORG а ми трябва спешно иначе ЧЕСТНО да си кажа нямаше да взема нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето лично мнение е, че цялата серия е общо взето детска играчка. Просто свирил съм на доста такива свирки и има ОГРОМЕН компромис откъм звук - ако искаш да си изкарваш парите с нея и да го правиш качествено - не си заслужава. Ако ще е самосвирка - да е например KORG PA-80, но не YAMAHA PSR или DGX. Също са добри ROLAND VA серията. И така... А друг начин е с лаптоп - да пускаш инструментала на мп3 или от някоя програма и да свириш ок клавира - така става най-качествено - имам такива познати, които си правят инструменталите и слагат страхотни звуци и е просто УБИЕЦ!!!

Редактирано от rusnaka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За звука съм съгласен доста е неточен (305)но много зависи за какво точно му трябва на човека защото на тази която си взимам аз DGX-620 звука специално на пиано и роял са ги докарали страшно (свирил съм 12 г. на пиана и рояли знам какъв им е звука)за разлика например от духовите инструменти които никак не са добри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може - знам ли - тези май са от новите модели, а? Аз съм свирил на един от преди 3-4 години и не ми хареса... А пък аз си ползвам моя РОЛАНД РС-70 - той си има много яки пиана... Отскоро минах и на лаптоп с миди клавиатура и общо взето като си сложа още малко рам ще ползвам VST инструменти... Но аз все пак свиря с група. И все пак май е най-добре като се правят инструменталите вкъщи с хубави звуци и после само свириш пиано отгоре примерно...

Редактирано от rusnaka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох внимателно темата,действително dgx 305 като звук за пиано става в сравнение с другите масови модели от пср сериата но и на мен не ми харесват останалите му звуци ( а за сравнение с pa -80 според мен не може да става и дума ,звука му е супер).

Разглеждах го старателно и видиях 4е има вход за карта и usb (предния модел 205 има само usb и попитах в тази карта мога ли да си заредя миди фаилове и стилове, и usb-то какви предимства ми дава ,каква карта ми трябва и куде може да записвам на нея (на комп. или в самата нея като свържа usb -to )?

В крайна сметка консултантите в магазина ме гледаха странно и никой нищо не можа да ми каже , оказа се че не могат да ми дадат нужната информация .А

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разглеждах го старателно и видиях 4е има вход за карта и usb (предния модел 205 има само usb и попитах в тази карта мога ли да си заредя миди фаилове и стилове, и usb-то какви предимства ми дава ,каква карта ми трябва и куде може да записвам на нея (на комп. или в самата нея като свържа usb -to )?

В крайна  сметка консултантите в магазина  ме гледаха странно и никой нищо не можа да ми каже , оказа се че не могат да ми дадат нужната информация .А

Абе що се занимаваш с тия от магазина....гугъл за какво ти е... :blink:

Цитирам:

DGX-305 features SmartMedia storage (card optional), offering up to 128MB of high-speed access to songs and styles.

Следователно - можеш.

 

И за USB-то:

SmartMedia™ storage and USB to Host terminal makes it possible to download new content like songs and styles.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.