Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да подредим ефектите в педалборда (със Стив Вай)


Baby Thomas

Recommended Posts

Малко е дълго, но плявата е малко, пък и има интересни неща - чисто от техническа гледна точка и не само. Включително философските му виждания за някои страни на тренировките и композирането. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ако не мога да го трая тоя, има ли смисъл да се гледа? Да знам дали да инвестирам един час от живота си в това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко е странен и доста хора ги дразни тоа, но ги чува нещата много.

Каза и обясни някои интересни неща. Предимно за начинаещите биха били полезни може би.

 

Но как да преценя има ли смисъл за еди кой си... За по-безопасно не си губете времето. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Философията" на Вай е да се изказва със затворени очи, за да може по-добре да се наслаждава на собствения си глас. Уж е умен човек, обаче е такава поза... Ще гледам видеото все пак. :>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна стигнах -лично мнение- до извода,че многото ефекти само затормозяват - един овърдрайв и лампов усилвател стигат,ма аз си дрънча стари неща,а ако изцепим Лейнито с 6-те лампи и драйв не ми трябва.. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bili, стига бе, човече. това за многото безсмислени ефекти и перфектната комбинация амп - китара във всяка тема за ефекти го приказваш. Когато правиш авторски неща и това е ТВОЯТ звук, твърдението ти важи. Когато правиш кавъри или искаш да повториш до някаква степен звука на други, няма как да стане с амп - китара. Проумей го това нещо и стига цапа всяка тема за ефекти  :butcher:

 

:music336:

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе ти рекламно лице за ефекти ли си,ако искам да повторя звука на други- ми да, гибсън/фендър>овърдрайв>лампов амп

Нещо не се ли научихте метълите,че масата стари китаристи свирят главно с амп и буст отпреде,проумей го ти,не аз за кавъри китара- амп  е  положението,па айде да не ти обяснявам какъв ми е стила на свирене не е метъл,май съм пускал некви неща отпреди 20 и нещо години ,авторски песни мое и да имам,пуска се флендж,може и дилей,моя си работа,аз няма какво да проумявам,започнал съм от 85-6г с китарката,а ти?

и въобще се чудя що ли пиша тук,освен от скука,некъв метъл с много китари,който дори не ми цитира никнейма правилно и ми слага емотиконки секирки-аре оди свирни нещо в джема бе баровец,вместо да раздаваш акъл на стари кучета..

А реално не свирих доста години,защото цялата скапана простотия ми писна,е все тая, нищо не се е променило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живот и здраве ще се видим и в джем-а, като се прибера   :whistle:

 

Евала за видеото, научих доста нови неща.

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе ти рекламно лице за ефекти ли си,ако искам да повторя звука на други- ми да, гибсън/фендър>овърдрайв>лампов амп

Нещо не се ли научихте метълите,че масата стари китаристи свирят главно с амп и буст отпреде,проумей го ти,не аз за кавъри китара- амп  е  положението,па айде да не ти обяснявам какъв ми е стила на свирене не е метъл,май съм пускал некви неща отпреди 20 и нещо години ,авторски песни мое и да имам,пуска се флендж,може и дилей,моя си работа,аз няма какво да проумявам,започнал съм от 85-6г с китарката,а ти?

и въобще се чудя що ли пиша тук,освен от скука,некъв метъл с много китари,който дори не ми цитира никнейма правилно и ми слага емотиконки секирки-аре оди свирни нещо в джема бе баровец,вместо да раздаваш акъл на стари кучета..

А реално не свирих доста години,защото цялата скапана простотия ми писна,е все тая, нищо не се е променило.

 

Отдавна избягвам да давам акъли, където не ми ги искат, най вече защото отдавна съм разбрал, че каквто приемам за вярно е такова за мен, от моята гледна точка. Но когато си почвал да свириш 80те (както и аз, започнах някъде 88та или 89та ) си свирил това, което те е кефило, сега 20 и кусур години по късно, хората се кефят на други неща и това, което ти свириш им звучат ретро, в най добрия случай :-), в това няма нищо лошо, даже е хубаво, така се развива музиката, за добро или лошо.

 

Много типове свирене изискват саундове, различни от Лампов амп и бустер пред него, това се отнася до почти всичко, което свиря ( а аз не свиря метъл).  Но ето един специален поздрав за теб, по твоята рецепта за саунд (която аз изцяло споделям, що се отнася до съответните стилове). Фендер, Уа-Уа, бустер, нацепен лампов амп.

 

https://www.youtube.com/watch?v=yPQZ5SnFlY4&list=UUBFGuHT9sfPGxeDH4ytbSgQ&index=17

 

За много години на всички!!!!!!

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имайки в предвид с какви глупости си губиме времето понякога във този форум,не вярвам ,че ще си загубя от тъй "скъпоценното" време да изгледам интервю на доказан китарен спец -макар и не от мой тип.От някои от коментарите става ясно,че ако си "доказан" в "джем" китарист,мнението ти за китарен "риг" е по-тежко от това на Вай:)Очаквам от "пуристите" в най-скоро време да чуя,че истината е китара,кабел и едноканален "нон мастер волюм" усилвател.Аз мисля,че винаги има какво да науча дори и от Вай,дори и от този форум ,въпреки,че свиря доста от преди 85г и не деля музиката на такава за китаристи и останалите:).Наистина нищо особенно,като интервю,ама чак загубено време...Успехи и Честита Нова Година!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.