Jump to content
Българският форум за музиканти

Брум или жужене - моля за съвет


Claypool

Recommended Posts

 

Обаче, когато пусна струните, се чува неприятно брумене. Когато ги хвана, почти изчезва. 

 

Може да има проблем със заземяването на ел.инсталацията. Доста е писано за това, има такива теми тук във Форума!!!

Пробвай усилвателя в други контакти!!! Ако имаш възможност го пробвай някъде другаде в някой приятел, роднина, ако може в някоя репетиционна където нямат проблем със заземяването!!!! Пробвай с друг ел.захранващ кабел - задължително, Ако знаеш колко ментета захранващи кабели има!!!

Пробвай китара- усилвател с друг кабел, или с друга китара как е, както са ти писали съфорумниците!!!

И ако го имаш още проблема, тогава търси проблема в усилвателя или в Китарата!!!

Редактирано от Krasi63
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Някои хора просто трябва да успокоят малко топката :). Специално Евтим има абсолютно право и никой не спори за това, няма нужда чак толкова от пара. Никой не твърди, че екранировката е панацея. Нито че е задължителна - прави се по желание. Нито, че гибсънски стандарт окабеляване има нужда от екранировка. Който иска го прави - не вреди. Аз лично прецених в моят случай, че кабелите ( същият тип) имат нужда от подмяна, тъй като бяха доста стари и избрах звездното замасяване в комбинация с екранировка от темата на Никифена и проблемите се решиха...и да- много по-добре се получи. Можеше и по друг начин сигурно, аз избрах този. :) Упражних моето си право на избор. :) След като китарата както казах с другия усилвател е била наред - най вероятно не е в нея проблема. Ако я екранира то си е по негово желание. Ако с друга китара пак бруми по същия начин значи проблема е или в кабела или в усилвателя. Айде наздраве на колегията! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към съветите на Евтим:

 

-Какво става като завъртиш щепсела на усилвателя?

-Ако вдигнеш целия кабел от земята?

-Самата апаратура, бруми ли, като в нея не е включен кабел.

-Пробвал ли си с друг вид (като марка, на външен вид) кабел?

-Можеш ли да запишеш проблема, за да можем да го чуем?

 

Бих само допълнил:

- Какво става когато намалиш до минимум потенциометрите на китарата, при различни положения на три-позоционния ключ.

- Повтори по-горното при потенциометри на макс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко това ще проверя довечера след работа.

Само със записа едва ли ще се справя, че не съм толкова технически грамотен. :-)

Желанието ми е да я види лютиер за първа детайлна настройка, затова ще направя всичко наведнъж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата марка китара, същата марка amp - тишина :D С другата ми китара с EMG's - тишина. Ама държавата не е същата... всичко е от ел. инсталациите и енергото спорен мен ;) Дано се разреши проблемът!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм специалист,но ще се включа в темата защото имам преки лични впечатления.Имам Gibson Les Paul Studio,което брумеше по същия начин и то почти навсякъде където съм свирил с него,само че в различна степен и това си ме дразнеше доста.Това което направих е да си екранирам сам китарата и то с домакинско алуминиево фолио.Факт е,че китарата ми вече почти не бруми и съм доволен,въпреки че си беше играчка голяма.Между другото направих и парафиниране на адаптрите,но това едва ли има връзка с конкретния проблем.В крайна сметка не съм забелязал отрицателни промени никъде.Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те са ваксирани сток на студиата със закритите адаптери,най малкото за да избегнат гадната микрофония (да не се бърка с фийдбек),че младите решиха да свирят с дисторшън на 10..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от държавата/ел. инсталацията. Снощи пробвах пак, вече изпитано в три различни държави с тази китара. И в трите ми спира шума при допир с ключове, болтове на пръстените за адаптерите, струни, пластината за жака, пръстена на 3 позиционния ключ. Праговете не са свързани с нищо, за това като ги докосна няма промяна. Ако държите ще направя клип. Вече имам един такъв с електрониката на китарата. Когато разделя адаптерите на Single, шума е съвсем различен и нормален за single coil. Изпробвано с 3 различни усилвателя и 2 процесора. Навсякъде е от китарата. Като я закарам на докотор ще покажа преди/след.

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че шума, който се появява, когато се пуснат струните, подлежи на екраниране. Те, така или иначе, струните са заземени през бриджа, но шума пак си го има. Влияние има и фактът, че китарният кабел има немалък капацитет, който не представлява кой-знае колко висок импеданс за по-високи честоти.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има интересни хора..,ако някой има усилвател и не е забелязал,че има винаги има шум като не си е  хванал китарата за замасените железа просто трябва да свикне да и врътне усилването като по навик от пота като я оставя някъде включена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако случайно не е замасен бриджа, скоро отварях една китара и кабела към бриджа се държеше на една жичка!

Може да пробваш да презапоиш и Жака!

Редактирано от Krasi63
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава, се замасяват! Всъщност, засега не сме чули нищо, че да може да преценим мащабът на проблема.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има интересни хора..,ако някой има усилвател и не е забелязал,че има винаги има шум като не си е  хванал китарата за замасените железа просто трябва да свикне да и врътне усилването като по навик от пота като я оставя някъде включена.

 

Понеже много държа да те разбера, може ли да ми обясниш по-подробно :>

Това с volume pot-a го разбрахме и го правим всички. Шум винаги има ако не си пуснал Noise Gate, въпроса е, че в случая шума е прекален заради неизяснен проблем.

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пълно избавяне от проблема, трябва поне два пъти на ден да се пие чай от мащерка, майчин глист и жужебрумче.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.