Jump to content
Българският форум за музиканти

KORG module for iPad - най-накрая добри пиана за iPad!

CyberGene
 Share

Recommended Posts

http://www.korg.com/us/products/software/korg_module_for_ipad/

Още по-якото е, че освен вградените звуци на акустично пиано, Rhodes и т.н., ще се предлага и допълнителна библиотека Synthogy Ivory Mobile Grand, което е олекотен вариант на German Concert Grand (семпли от Hamburg Steinway D)!

Отдавна чаках това да се случи, айде да ни е честито :) Казват, че ще може да се купи в края на ноември.

• Like 1

Притежавайки някои от другите приложения на Корг съм леко скептичен. В смисъл нещата, които продават са доста орязани в сравнение с истинските, макар че примерно каосилатора вече го пооправиха и можеш да си купуваш пакети с нови звуци.

Да видим, дано ме опровергаят.

• 10 months later...

Здравейте, може ли да помоля някой да ми помогне с "подкарването :) " на въпросната програма, ако може на лични. Устройството ми е iPad air 2  iOS 8.1 с джейлбрейк . Инсталирам приложението няколко пъти, но не иска да тръгне.  Благодаря предварително ако някой се отзове на помощ. 

Edited by Neven

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By plamenoff
      Здравейте!

feel good inc. е акустично дуо от София. Правим авторска музика и няколко кавъра на любими банди.
      За сега сме вокал и 2 китари, но търсих хора, които да се присъединят, за да обогатим звука си.

На първо време най-голяма необходимост имаме от барабанист/перкустионист, както и басист.
      Казвам перкусионист, защото харесваме звучене от типа на акустичните неща на Godsmack/Sully Erna (Avalon), и би било страхотно ако намерим такъв човек.

В случай, че не открием подходящ човек за тази позиция, звучи добре и да правим електронни бийтове, но за тази цел отново ще ни трябва човек, който да го прави>

Басистът е ясен, търсим!

Относно останалите инструменти, отворени сме към всичко, тъй като смятаме че всеки инструмент би обогатил по свой начин музиката ни.

Можете да чуете авторски парчета и кавъри в канала ни в YouTube:
      https://www.youtube.com/channel/UCCEV1p1shpwjoBYojZVGw9A

Благодаря за вниманието, ако имате интерес, пишете ни в мрежите тук:

Facebook: https://www.facebook.com/feelgoodinc.official
      Instagram: https://www.instagram.com/official.feelgoodinc.bg/
      Или да ме потърсите на номер: 0894 40 89 42
      Казвам се Марио.

Усмихнат ден!
    • By DANEV
      "Разговор с приятели"   Kolev Ivan - Барабани и микс Ясен Димитров - Бас китара Bogdan Ganev - Ритъм китара Valentin Danev - 00.00 - 0.37 - Соло китара Момчил Атанасов - 00.37 - 1.12 - Соло китара Pavel Tzonev Petkov - 1.13 - 1.47 - Клавир Иван Лазаров - 1.47 - 2.03 - Вокал Nikolai Bobchev - 2.04 - 2.40 - Саксофон Цветан Колев и ТаванѢ студио - запис на моята част.   Надявам се да ви хареса, приятно слушане!
    • By Valeriahogg
      Търся пианист, който да ми нотира авторска мелодия. Тя ще се нуждае и от хармония. Също така трябва да се запише в студио.

• By No.14
      Здравейте,
      може би трябва да започна с това, че на една почтена възраст  (чак ме е срам да я уточня ), най -накрая имах възможността да реализирам мечтата си да уча пиано. Преди около година си купих Yamaha YDP143, тъй като това ми позволяваше бюджетът тогава, а и живея в апартамент, т.е. опцията със слушалки ми е почти задължителна. От шест месеца ходя на уроци веднъж седмично, като те са по детската руска школа "Фортепианная игра", Първи учител по пиано, оп.599 на Черни, а за разсвирване - упражнения на Ханон за начинаещи. До момента, извън това, съм успяла да науча "На Елиза" (любимата на всеки пишман-пианист ), първата част на Соната No.14 на Бетовен (с ясното съзнанание, че тя ще е и последната) и няколко мелодийки с tutorial (знам, че е грешно и обещавам да не го правя повече  ) - River flows in you - Yiruma, Marriage d`amour на Paul de Senneville.
      Имам и акустично пиано Ноктюрно, което акордирам редовно, но първо е много старо, второ - не е било поддържано над десет години, понеже го бях преотстъпила на друг човек, и трето - не мога да го ползвам повече от веднъж-два пъти в месеца, тъй като е в друг град.
      Та, сравнявайки двете пиана, всички плюсове са в полза на дигиталното, с едно малко изключение... Установих, че като клавиатура много повече ми допада тази на акустичното и самото звукоизвличане ми се получава много по-добре на нея.
      И тук идва въпросът ми: има ли смисъл според вас да заменям Yamaha-та с по-висок клас, при положение, че не се занимавам професионално и никога няма да стигна до някакви виртуозни висоти?
      От друга страна прекарвам на него всяка свободна минута (поне 2 часа всеки работен ден, а през почивните - 4-6, че и повече понякога).
      Ако все пак реша да купя ново, какво бихте препоръчали предвид горната информация?
      Благодаря предарително на всички и желая успешен ден!

• By martin20030102
      Здравейте, музиканти!
      До къде стигнах.. Мнения по въпроса? Съвети? :)

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.