Jump to content
Българският форум за музиканти

Латенция и ASIO драйвери


Black Bird

Recommended Posts

IvanDTr,

благодаря за изчерпателната информация, но мисля че пост-скриптума беше най-полезен за мен:

 

П.С. Забравих да добавя, че картите на Creative Labs не просвирват файлове различни от 48 kHz, когато ползват ASIO driver-а.

 

Сега вече разбирам защо?

 

Наистина е така да му се не види...

 

Ученото си е учено!!!

 

Аз колко съм назад, не е за вярване!

Всичко си има обяснение.

 

Ще ползвам ASIO драйвера и ще експортвам на 48 000 Hz. Досега така правих... и ще продължавам.

 

Едно голямо БЛАГОДАРЯ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Закъснението е заложено в уиндоуса. Той първо кешира информацията, влизаща в него. Това може да се промени. не помня точно как, а и темата е стара, така че ако някой се интересува и иска да проверя - ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ниска латенция спокойно можеш да ползваш най-обикновен Live! за $25. :metalist:

SB LIVE! няма асио, поне не със стандартните драйвери, но за към 44$ има audigy2 value което върши работа като за начало

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ниска латенция спокойно можеш да ползваш най-обикновен Live! за $25. :(

SB LIVE! няма асио, поне не със стандартните драйвери, но за към 44$ има audigy2 value което върши работа като за начало

Предстои ми да се боря с КХ -драйверите.И аз съм със стар SB LIVE-1024.Това е последното,което ще пробвам,за да може да ползвам ASIO.Пробвай и ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм със creative audigy sound blaster 24 битова саунд карта(скоро си я взех :headbang: )за 54 лева от мулти рама...с гитар риг 2 вади доста добър звук,няма никаква латенция и никакъв шум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ниска латенция спокойно можеш да ползваш най-обикновен Live! за $25. :headbang:

SB LIVE! няма асио, поне не със стандартните драйвери, но за към 44$ има audigy2 value което върши работа като за начало

Аз съм с есбилайф за30 кинта и кахикс и латенцията ми е 5.33 мсек, която не усещам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с есбилайф за30 кинта и кахикс и латенцията ми е 5.33 мсек, която не усещам

Ако не е тайна - кажи малко подробности: Точен модел LIVE, с какви програми и драйвери си го постигнал,процесор, RAM...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе не е тайна ама не знам модела SB live! най-прост...

Има няколко теми по тоя въпрос там имаше посочени драйвери, настройки и пр.

Пиши латенция в търсачката - горе вдясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали единственното решение на проблема със забажянето на звука е 500 кинта за хардуерен модул......Ако е така..наистина жалко!Но ако има някое скрито прозорче...и някои го знае!!!Споделете щото предполагам няма някои които да не знае как се побуркава човек от това забавяне...И как след всичкото това побъркване...излиза че нищо не е направил!!! :P

А колко точно ти е забавянето в милисекунди?

Ако е до 100 (това е една десета от секундата), хич не си го слагай - не се усеща, особено на по-бавни неща. За шеснайсетини и нагоре, в средно или бързо темпо, максимумът вероятно е към 50 ms, но не вярвам да има звукова карта, с инсталиран ASIO4ALL и с толкова голямо забавяне.

Аз съм с отвратителна onboard звукова карта - не я знам даже ква е, но ползвам ASIO4ALL и забавянето ми е само 4 ms и няма как да се усети - това е 0,004 от секундата.

Някои твърдят, че с помощта на KX драйверите за Audigy може да се слезе до 0,002, което е абсолютно излишно, но все пак звучи готино, нали? :P

 

Извод:

Сложи си ASIO4ALL и ползвай сикуенсър, който поддържа ASIO.

По време на свиренето спирай всички програми, щото може и процесорът ти да е набузен и да преизвиква забавянето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех...не знам за кой път ше се повторя, но ASIO4ALL е ASIO wrapper за Уиндоуския WDM ...тези 4ms са отгоре на това което идва от WDM, т.е. стандартния (или този на картата) уиндоус драйвер...

 

Но това не е важно де, в интерес на точността само :P

Важното е че не се усеща, а като не се усеща - не се усеща и т'ва е :P (де'а тва стана като стария виц за английския лорд и неговата лейди - "Скъпи, вкара ли го?", "Да", "Тогава - ох" ...та толкова за сетивността)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с есбилайф за30 кинта и кахикс и латенцията ми е 5.33 мсек, която не усещам

Ако не е тайна - кажи малко подробности: Точен модел LIVE, с какви програми и драйвери си го постигнал,процесор, RAM...

С бившия ми лайв правих и 2,66мс латенция:P (Spinaudio ASIO FX processor+Amplitube). Имай предвид, че кХ не ще да работи с новите 24-битови лайвове. Също така има конфликти с някои модели 16-битови. Ей тука са посочени. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех...не знам за кой път ше се повторя, но ASIO4ALL е ASIO wrapper за Уиндоуския WDM ...тези 4ms са отгоре на това което идва от WDM, т.е. стандартния (или този на картата) уиндоус драйвер...

Тъй ли? :godbless:

Ми то начи реалната латенция е към 1 секунда. :godbless:

Бъзик.

Бе нали не се усеща латенцията на ушо, другото е бошлаф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако картата ти е SB Live трябва да инсталираш ASIO4ALL или KX-драйвер.Аз съм с KX и Sonar4.Но трябва да се пипнат някои настройки на KX-са:

-Влизаш в Настройки-ASIO Control Panel - правиш си настройките и даваш OK

-Внимание!Пробвай при записа кои канали ти работят на ASIO! При мен са от 4-ти канал нататък.Останалите имат закъснение.

ASIO каналите може да си ги проследиш и ако влезеш на KX-са в DSP-то.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.