Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за покупка на усилвател


Claypool

Recommended Posts

Уф, прочетох една камара мнения и съвети, пробвах няколко усилвателя и пак съм в началото.

 

Имам желение да купя добър усилвател в рамките на  1 000 - 1 500 лв за ползване вкъщи т.е. само за собствено удоволствие. Може би не повече от 30 вата и говорители поне 12". Няма да го напъвам много, защото съм с малко дете, пък и в апартамент не виждам накъде повече. 

Трябва ми също добър кабел за китара за около 100 - 200 лв.

Ако има някакво значение, свиря на Gibson Les Paul Studio, а музиката е предимно рифове а ла Tool, AiC, Meshuggah и Maiden.

 

Много благодаря предварително. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че 30 вата ще дойдат множко... По скоро 5-10. Другия вариант е да заделите малко от бюджета за атенюатор.

Редактирано от g_vayov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш кривоч без да те изгонят - Blackstar HT-5R 1x12" 5-Watt Tube Combo Amp

 

05.JPG

 

Но не и Metal серията, която в много ревюта я правят на г*з :) И въпреки това няма да минеш без някое овърдрайвче отпред...

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

H&K TubeMeister 18 - главата с кабинета, или направо комбото. Държиш го на един ват и не ти трябват никакви отделни педали.
ENGL GigMaster 15 - доста по-суров звук и доста по-глух и "железен" чист канал, но това е само в моите уши.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези парички аз бих се насочил към Orange Tiny Terror - главата е 15 вата, към 850 нашенски пари в нашенски магазин, и останалото - за шкаф. Можеш да се побереш в бюджета с кабинет пак на Orange, бяха към 500 пари с един 12 инчов. С повече говорители (на Orange) надхвърляш бюджета. Но пък може да си вземеш и друг шкаф, Ориндж са си скъпички. Обаче може да те изгонят, аз не виждам как се свирят Алис тихо ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Определено търся комбо и май наистина повече от 15 - 20 вата не ми трябват.

 

Ще пробвам Hughes & Kettner TubeMeister 18 Combo и Blackstar HT-5R 1x12" 5-Watt Tube Combo Amp.

Видях, че H & K се предлага в Мюзик Дивижън, но къде да прослушам Blackstar?

 

Моля, споделете и за кабел, че е важно да е качествен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кое по-точно се шегувам, за кабела ли? Имам кабели за по над хиляда лева към грамофона, CD-то, тунера, тонколоните и другите джаджи.

Търся качество. Това на шега ли прилича?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Claypool

За бюджета който си изброил може да си купиш много качествен професионален усилвател, но по начина по който си пуснал темата разбирам, че трябва да минат години за да оцениш подобаващо подобен род апаратура.

 

Все пак най добрия вариант е да си купиш нещо класическо доказано във времето.

 

Ориентирай се към някое reissue на класически vintage all tube китарен усилвател, има и приятни решения с които да свириш вкъщи с тях без съседите да викат полиция (изо каб, атенюатори..)

  • Like 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета.

Както казах, свиря за собствено удоволствие вкъщи и едва ли ми се събира повече от час - два седмично. Понеже нямам свободно време, искам да взема усилвател, който ще ползвам доста години, а това предполага да е над нивото ми в момента.

 

От клипчетата в тубата и многобройните ревюта, които изчетох снощи, смятам, че Blackstar HT-5R Combo е моят усилвател. Просто го купувам, няма да търся повече.

 

Thanks, Dickens. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.