Jump to content
Българският форум за музиканти

The Queen Of Darkness


Recommended Posts

Не съмсе разписвалв този раздел от 1000 години. Ще се радвам някой ако харесва такава музика да сподели мнения. Приемам всякакви съвети. Също така съм отворен към колаборации. Ако се намери и някой, който творчески да го смеси и мастерира ще бъде най-добре. Есествено срещу заплащане.

 

Стилът се получи малко странен... нещо между готик и ню ейдж :D

 

Ей го на парчето с кодово название The Queen Of Darkness, за момента е дълбоко демо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изслушах го с удоволствие, поздравления! В момента имам досаден проблем с компютъра за музика, но щом го оправя с удоволствие бих предложил сътрудничество за подобен род проекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така, ето го и първия официален микс, благодарности за Martist:

 

https://soundcloud.com/rafailnet/queen-of-darkness-mix-by-martist

Редактирано от musicman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добро ! Аз пак ще помоля за малко повечко подробности как е записано и смесено - с кои програми, кое е свирено, кое редено и т.н...

Просто съм любител, който прави първите си стъпки в домашния запис и всяко инфо ми е от полза...

А когато се касае и за нещо толкова качествено, предполагам, че и други ще проявят интерес как точно се е получило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ За смесването Марто да каже, това което аз знам със сигурност е че е смесвал на Logic :)

Иначе за парчето, записано е също на Logic, пианото и китарите и единия бас съм ги записвал аз, барабаните и басът са от MIDI шаблони, но променени за да паснат на основния риф и ритъма. Май няма нищо редено освен някой и друг пад, ама там пак е взет акорд от пианото и е наместен така, че да пасне. Почти всичко е записано с MIDI клавиатура и подравнено ако се наложи. Повечето звуци за взети от различни синтове и семпли на Native Instruments - Maschine, Massive, FM8, Razor и т.н. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно смесването... Logic Pro X  е програмата, да. Тъй като си падам по подобни "електрически :)" релакси и съм си изградил вътрешно усещане и търсене, погледнато общо трябва да звучи мекичко и приятно за слушане без да те напряга нещо. Та това съм търсил и в даденото парче. Ся, естествено, не всеки ще е съгласен с мен, но...за това "светът е голям и спасение дебне от всякъде"... Приятно слушане и чакаме нови идеи от Мюзикмен-а. 

 

Поздрав с един мой "електрически" релакс - дърт, дърт, та знае ли се...

 

https://soundcloud.com/martist/mohaje-relax-music-by-martist

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този тон, който прави "обрат" в 1:48-та минута, повтаряща се и след това прави парчето. ;)

Не казвам, че е нещо толкова новаторско, но винаги са ме кефели такива интервали.

Ако накараш Sven Friedrich да изпее нещо отгоре си в десятката.

 

Аз не харесвам коментирането на микс в раздел авторска музика.Може би е за раздел продуциране или нещо подобно, но като сте я подхванали трябваше да оставиш и началния микс за да се направи сравнение.Не успях да го чуя, а ми беше интересно.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм трил началния микс, обаче има някакви проблеми и трябва да го чуеш на soundcloud, че не върви плеъра не знам защо.

Но това началното е по-скоро суров микс. Ама щом те влече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Musicman , харесва ми резултата от общата ви работа с Martist: . Добре сте се справили .Парчето звучи особено и има кинематографичен вътък ... мисля ,че може да стане доста приятно видео от да речем една разходка по нощните софийски улици в леко забързан ритъм на видеото и съвременен монтаж с тук там визуални ефекти .... но и без видео пак става . Браво момчета .  :metalist: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм доволен от работата с Марто, даже готвя вече следващото парче в което се надявам той да изсвири пианото :)

За сега ще минем без видео.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много готино... напомня ми на саундтрака на първия Хелуин :) Дано да пуснеш и още такива неща.

Редактирано от НиколайGK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.