Jump to content
Българският форум за музиканти

Забавна простотия


Recommended Posts

Само лицето на Илън Мъск е наложено върху истинският певец, на който пък е запазена устата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Не съм писал досега в тази тема, но понеже в базара на форума разглеждах една обява, доста любопитно ми стана какъв компютърен превод е ползвал човекът, който продаваше това Peavey. Помествам само част...не знам, това може и да е някакъв жаргон, който не разбирам поради възрастта ми. ;)

Цитат

Патентован микрофон, симулиран директен интерфейс (MSDI ™) с повдигане на земята и поражение на високоговорителите
3-лентов еквалайзер - копчето за високи честоти е ключът към щастието
Цикъл на буферирани ефекти...Ще изпробвам моя етаж шушулка плюс върху него

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично ми изглежда, че човекът в устрема си да напише някакво описание е копирал нещо от някакъв форум. Ето какво се получава, ако приложим обратната тактика на цитирания текст и го пуснем на български в Google Translate:

Quote

Patented microphone simulated direct interface (MSDI™) with ground lift and speaker defeat
3-band equalizer - the treble knob is the key to happiness
Buffered effects loop...I'll try my floor pod plus on it

Аз разбрах следното:

  • Има патентован линеен изход (вероятно балансиран, DI), със симулация на микрофон (и говорител предполагам) с Ground Lift копче и прекъсване на сигнала към физическия говорител (предполагам става дума за китарна апаратура) 
  • Тук е лесно - Трилентов еквилайзер, високите са ключа към щастието! :greenangel:
  • Буфериран FX loop ... бих пробвал своят Line 6 Floor POD Plus с него (това ще да е китарен процесор дето е на земята и го настъпваме с крак) :music336:

Благодаря, мисля, че спечелих форумната викторина на загадките! :hooray:

Редактирано от Koobenot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ако бяха писали днес познатите ни автори 3:

Ромео и Жулиета

Родът на княза на Верона

Ескал – княз на Верона.В действителност областен координатор на ПП ГЕРБ в пловдивска област. Трудно произнася звукът р.

Парис – млад дворянин, родственик на княза. В действителност стрелочник на гара.

Меркуцио – родственик на княза и приятел на Ромео. Любител на народни танци и майсторски изпълнител на криво Садовско хоро.

Родът Капулети

Капулети – глава на едната враждуваща фамилия. В действителност агитката на "Локомотив" Пловдив. Известни като Смърфовете.

Синьора Капулети – съпруга на Капулети. Председателка на фен клуба на Милко Калайджиев. Майсторка на мусака с патладжан.

Жулиета – дъщеря на Капулети. Красива гимназистка пристрастена към хероин.

Тибалт – племенник на синьора Капулети. Участник в нелегални гонки с любимото си Порше Карера.

Дойка на Жулиета. Симпатична дебеланка с гърди по-големи и от на Долу Партън. Любителка на коктейл Отверка.

Самсон и Грегорио – слуги на Капулети. В действителност активни членове на младежката организация на ГЕРБ. Обичат да дават неизпълними обещания и да се поздравяват с хай файв хилейки се на вярващите им.

Пиетро – слуга на дойката на Жулиета. Възпитаник на местния механотехникум и колекционер на кутийки от кибрит.

Старец – от семейството на Капулети. Най- редови дъртак с подагра, кофти дъх и гнили зъби.

Родът Монтеки

Монтеки – глава на другата враждуваща фамилия. Агитка на отбора на "Ботев" Пловдив. Известни като канарчетата.

Синьора Монтеки – съпруга на Монтеки. Безлична домакиня. Маниачка на тема чистота.Често е с прахосмукачка или парцал и кофа в ръка. Постоянно мърмори и кара всички да си събуват обувките преди да влезнат в покоите им.

Ромео – син на Монтеки. Разлигавен наркоман постоянно крадящ пари от баща си за да си купува дрога.

Бенволио – племенник на Монтеки и приятел на Ромео. Най-ревностния почитател на отбора.Има огромна татуировка на Христо Ботев на гърба, но поради некадърността на татуировчика образът е нещо средно между портрет на чеченец със зъбобол и шарж на Мохамед Салах.

Абрам – слуга на Монтеки. Ленив сополанко постоянно играещ на компютърен покер.

Балтазар – слуга на Ромео. Калпазанин който го снабдява с наркотици.

Други

Брат Лоренцо и Брат Джовани – монаси-францисканци. В действителност следовници на Йехова.

Аптекар. Дори спи с предпазна Ковид 19 маска. Всеки петнадесет минути си мие ръцете и след това ги дезинфекцира.

Трима свирачи. Импенсонатори на Ъпсурд.

Паж на Парис. Както очаквахте - джендър с изкуствено накъдрена коса.

Друг паж на Парис. Джендър, но с естествено къдрава коса.

Офицер. Младши лейтенант от авиацията. Пръска креймтрейлс.

Хор. Пенсионери ентусиасти пеещи стари градски песни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако бяха писали днес познатите ни автори то
Декамерон
Седем девойки и три младежа решават да се предпазят от върлуващия Ковид-19 като се самокарантинират за десет дни в луксозна вила в Драгалевци.
1.Пампинея. Красива девойка, но с лице цялото покрито от акне и приличащо на пица с пеперони. За компенсация тя постоянно лакира ноктите си, като всеки от тях не само че е изписан като великденско яйце, но е и с орлова дължина.
2.Фиамета. Известна още като Унищожителката на мартини.Въобразява си че прилича на Ейми Уайнхаус, но освен че е ужасно кльощава и има огромен кок, както и подобни татуировки няма нищо друго общо с оригинала.
3.Филомена. Студентка по кукловодство в НАТФИЗ. Постоянно чете Йонеско,Бекет и тем подобни авангардни автори на пиеси, но в интерес на истината нищичко не разбира от тях...както и аз,де.
4.Емилия. Извънземната и красота за съжаление е подплатена с ужасен, сприхав характер и тя е изпокарана с всички останали девойки, като си мисли че и завиждат, което в действителност не е далеч от истината.
5.Лаурета. Наричана още Диско Куин. Въпреки доста пълничкото си тяло тя е наистина пластична и постоянно изиграва Ума Търман в ролята и от Pulp Fiction. Когато не танцува се тъпче с картофени чипсове и диетична кола.
6.Нейфила. Момиче с поглед на крава мунтафонка и зъби на баварски кон. Тиха и безобидна. Мечтае да се ваксинира колкото се може по скоро и постоянно телефонира на своите за да пита дали вече е пристигнала ваксината.
7. Елиза. Момиче с доста пиперлив език, което постоянно се гъбарка с всички. Облича се с дрехи с три номера по-широки и кецове без връзки.
8.Панфило. Сериозен зубрач с очила и рехава брадица който даже е взел учебниците си със себе си. Говори с тембъра на синоптик с хрема.
9.Филострато. Любител на филмите на Жан Клод Ван Дам, Брус Ли и Чарлз Бронсън. Постоянно заема разни Кунг фу пози и с ужасен фалцет пищи разни бойни викове. Изпитва неимоверен страх обаче от хлебарки и бръмбари.
10.Дионео. Постоянно смееш се характер, който може да избухне в ужасяващ кикот дори и при показване на пръст. Винаги е със слушалки на ушите и оцветява екзистенцията си с роден и вносен рап.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на жените, които и тази година щяха да ми откажат, ако бях им предложил! Спестихме си ала-бала. Догодина пак!

🤪

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който папка рок енд рол
е навярно бос и гол.
Който металурзи слуша
явно е със празна гуша.
Класиката е за бабки
понаконтени със шапки.
Джаза слушат го снобари,
рапът пък е за гъзари.
Турбо фолк селяци радва
той за тях е като "Правда".
Комунистите - естрада,
за фламенко курва страда.
Фънка е за музиканти-
с попровиснали тиранти.
Всеки с нещо си се радва-
кой с "квартети" кой със "брадва".
Селчо акорд"йон разтяга,
бизнесмена с "Тоска" става и си ляга.
Ний обаче - дет сме грозни,
тъпи, гадни и цирозни,
с поразпукана черупка
бичим Zappa чак до дупка!
 
П.С. Липсва пънка в този ред на мисли, което ви дава творческа възможност да го добавите.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Сега като го гледам 😞- трябва да има запетайка след "разбрали" (подчинено изречение). Предстявайте си го така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, wiseppman написа:

^ Сега като го гледам 😞- трябва да има запетайка след "разбрали" (подчинено изречение). Предстявайте си го така.

Е нали е пънк, не дръж толкова на тия дреболии 😅

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

За мен най-голямата пънкарска проява в историята на рок музиката е когато Джони Ротън от Sex Pistols облича тениска с надпис "I HATE PINK FLOYD", която банда не съм чувал някой да я мрази ... но после човекът обяснил, че било проява на пънкария ("простотия", по нашенско му, според мен):
https://www.vintag.es/2018/10/i-hate-pink-floyd-shirt.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Един мой приятел разправяше, как негов познат - арабин, живеещ е България - изразявал недоумение, защо в единствено число е "Теле", но пък има "Телета", че и "Телетата".
И се замислям, как би възприел "Простатата", или както един приятел се забавляваше: "Простататата".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.