Jump to content
Българският форум за музиканти

"Градинаря(В душите ни болка пари)" - Първият сингъл на варненската група "Century"


Recommended Posts

Здравейте!

Много съм радостен да споделя с вас първият сингъл на групата ми!
С него взехме второ място в категория "Авторска песен" на Let's Rock It! 2013
Приятно слушане и се надяваме да се хареса :)

https://www.youtube.com/watch?v=fbFVfbwGzt8&hd=1

Записът е направен в радио Варна.

 

Звук и обработка:
Христо Николов

 

Славин Славчев - Вокали
Милослав Петров - Пиано, бек вокали
Тихомир Василев - Китара, бек вокали
Валентин Ставрев - Бас китара
Павел Панев - Барабани
 

https://www.facebook.com/CenturyBandOfficial

Редактирано от Tisho_Vasilev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравей,

на мен ми харесаха следните неща : мелодията на парчето, солото и основния вокал...

Не ми допадна : вокала, който пее началните куплети(предполагам, че е клавириста), текста на песента(заглавието също), звука на клавишните...

Не бих възразил и на малко повечко китарки (рифчета или леки соло включвания)...

Иначе парчето е интересно, но поне според мен му трябват леки корекцийки ...

Това е моето скромно мнение - чисто субективно, както повечето неща в музиката.

Поздрави !

 

P.S. Спомням си един твой китарен кавър на Марая Кери - той ми допадна доста / по принцип съм фен на мелодичните солца /. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отделеното време и внимание! Радвам се, че все пак някой го прави, имайки предвид, че хората главно се интересуват от западна музика :)
Парчето може би скоро ще бъде пуснато и за даунлоуд :)

Поздрави, Тихомир

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Текстът е брутален. Музиката също много ми харесва. Слабите места според мен са миксът и аранжиментът, като аранжиментът затруднява  микса. Ако се пипнат няколко неща по него, песента ще зазвучи по-кохерентно и балансирано.

 

Другата ми забележка е: при този хубав текст, толкова ли не можа авторът му да пренапише тези два реда: "Дайте път на гнева, покажете мнение! Да заровим в прахта всяко унижение!", така че да не се налага при изпяването им да се променя ударението на думите "мнение" и "унижение"? Това е най-слабата част на текста и кулминацията страда. Най-сетне заговаря градинарят, но това, че казва "мнениЕ" и "унижениЕ" отвлича вниманието от посланието му. 

 

На "капеха сълзи по лицето" затруднявате много вокалиста с тези затворени гласни на високите тонове. На следващия куплет си ги взима с лекота на "пощаден". Хубаво е текстописеца да се съобразява и с това.

 

Въпреки тези дребни неща: страхотна песен, поздрави на автора на музиката и текста.   :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно парче! :thumbup:  Няма да е зле да дадете линк към MP3 файл.

Е къв е зора -

http://vocaroo.com/i/s1sm8pGexRgU

Много Ахатски ми звучи на мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Solas, благодарим за градивните критики и комплименти.

С 2 приказки обяснявам. При 'мнение' и 'унижение' не се налага да се променят ударенията. Не знам какво имаш предвид. Ударенията и в двете думи си падат точно там където трябва - на 'Е'..

А и това са триоли. А да пееш триоли с твърди съгласни трябва да си или рапЕр или бийтбоксЕр ;) Това вече наистина би затруднило вокалиста. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.