Jump to content
Българският форум за музиканти

Reason


Aleksix

Recommended Posts

  • Отговори 134
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Първото, което ми идва наум е "стандартната грешка" ;) - MIDI OUT на клавира трябва да е включен в MIDI IN на компютъра. После - в настройните на Ризъна да му укажеш кой МИДИ порт да използва - и напред! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай да си обясня сам на себе си - ти искаш, като пуснеш GEM-a да си свири от вътрешния му секуенсър да се чуват звуците от Ризъна, така ли е? А не като свириш в реално време? Или? Виж си процедурата по настройване на Ризъна - все пак това е програма, а не хардуерен звуков модул.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво стана тръгна ли ти системата щ'ото се сещам за някой неща с които аз имах проблеми преди време :godbless: и които доста трудно останових :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да точно така искам да използвам рийзъна с клавира да свиря да му ползвам секуензура, да свиря с неговите семпли. Ръчках из биоса да видя да не ми е забранен миди/гейм порта не е забранен обаче пак не става :ph34r::curse: иначе с миди клавиатура на м-аудио слагам я и няма пробелми става ама с клавира нещо.......не ще. Май виждам само един начин и той като че ли ще е ,че трябва миди клавиатура.??? Аз съм виждал рийзън как бачка с Ямаха(клавир), не миди клавиатура. Пук при мене защо не става и аз не знам. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж си настройките на клавира- на кой MIDI канал трансмитва, като кой номер device се определя, кое праща към MIDI Out-a и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Моля ви най-горещо за помощ. Два пъти я тегля тая програма. Пробвах през какви ли не виртуални СД-та... Не ще и не ще.

Тя е в три диска. Първия няма проблем, ама като ми поиска втория, съм до тук.

Втория съдържа ето тези три файла:

 

Autorun.inf

Orkester.rfl

Reason30osb.ico

 

Кажете ми, моля ви се какво да сторя. Напълно съм отчаян. :punkband:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може би информацията на диска е повредена,това става често с версия 3,копирай само файловете с име

ORCHESTER от диск 2 и FACTORY SOUND BANK от диск 3 в директорията на програмата,след това пак ще

ти иска диск,но само при първото стартиране,после ще си тръгва сама.Ако проблема продължава пии ми

ЛС,ще измисля нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирах го ,както трябва ,но нямам звук,виждам , че върви някакво парче от демотата,но не излиза звук,къде не съм цъкнал някоя отметка-споделете!

Не мирнах с тоя софтуер,досега да съм разучил дадена програма а не само да инсталирам и трия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно не си задал устройство за изходния сигнал.Погледни над миксера горе вдясно,трябва да пише "AUDIO OUT" ,ако е "none" влез в настройките и го оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.