Jump to content
Българският форум за музиканти

set ot pa600 na pa800


marek4o

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Ела тук и ще видиш ,че 20 % са си толкова но ако искаш да разбириш нещо за ъпдейта продължаваи да питаш.Ела за ъпдейт и пред очите си ще видиш хардуера които съм споменал и ти казвам ,че моя ъпдейт  не може да се окъси от към хардуер и въпросните още 130 лв.Самият пач е такъв.Аз без проблем ще ти ъпна па-то и за 300 лв без да монтирам допълнителен ресурс и екстри със друг пач ама хич не ми пука каквото и ще да става ако ще и на другия ден да звъните по МЦИ и ГЕМАТА.

 

Милене искам да ми кяжеш къде в България ти ъпват па 800 за 250 лв?Ако ти предлагаш това добре ще спорим но твоето си е чисто любопитство нищо повече.Ела заповядай при мене за да видиш 20-те %.Разбира се ,че и моя ъпдейт не гарантира прецакване на цпу-то но пък съм се постарал максимално със хардуер да бъде избегната тази неприятност и клиента знае от какво иде опасността и каде не бива да .... :yes: .

 

Мога да предложа и напълно безупасен ъпдейд но тои е орязан от към екстричките :yes: но пък е напълно функционален и безопасен.

 

Според мене човек като реши да ъпне па-то си идва с парата и пита какво може да се направи и за какви пари.Има ъпдейт на рама които е със споменатия хардуер само плочката и о.с-а който би могъл да се направи за тези 250-300 лв от собственика.Моя със допълнителния хардуер и всичко останало и сам да си го набавиш пак ще похарчиш исканата от мене сума.Има различни ъпдеити със различен пач милене.Ти сам спомена ,че след изключването на клавира всичко отива някъде другаде.

 

Сега аз че съм си пръв знам но щом искаш да споделиш нещо със потребителите на форума давай,надявам се да сложиш всичко нужно за ъпдейта на па 800 във поста така също и линк към моднатия о.с.

 

Дори да го направиш в което се съмнявам <_< пак не би могло да е без пари нали?Има обява във OLX за  рам на цена 200 лв но ти провери ли, обади ли се?Всички идат почти от едни и същи хора.Тази със 200-те лв е от Силистра .Познавам един човек от там който се занимава с рамове и клавири,може да е той.Инициалите му са И.К. :rolleyes: Първо провери обявата после съди хора като мене ,че взимаме не 20% а 60.

 

Добре съгласявам се със тебе,че ако имаме правилния пач,който се надявам да споделиш със потребителите на форума и намерим рам платка 256 мб за тези 250 лв е възможно всеки със малко мозак в главата да ъпдейтне па 800-на си сам.При полужение,че ти постнеш цялата процедура и се обосновеш със съответните файлове за модването на рама(то те и без друго се намират къде ли не в нета както каза CyberGene),аз от моя страна ще светна колегите от къде се прецаква цпу-то при ъпдейтнатия па 800 и какво да  се  направи и монтира допълнително за да не стигаме до тази нежелана последица в пост веднага след твоя.

Редактирано от asan79onbashi
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Асане не няма да постна, пълната процедура единственно и само от солидарност и уважение към теб :)

Защото предният ми пост беше до известна степен провокативен да видя как ще се отнесеш към написаното от мен не случайно съм написал последно предимството на първият :)

 

Ти не нападна както биха сторили повечето хора, аз пък се отказах да открия твоят начин за ъпгрейд с допълнителната USB-HDD от солидарна-човешка гледна точка че и ти хляб трябва да ядеш и да си гледаш семейството.

Макар че съм на ясно и с 3те ъпгрейда на PA800.

250лв. визирах материалите без цена за труд, за хора които са средно-тегнически грамотни и биха си направили сами ъпа без да се налага да дават едни 100-150лв. за труда само.

Няма да изпадам в подробности за допълнителният Хардуер за който ти говориш че се изразява в едно парче кабел с 4 проводника в него и дълго 30 сантиметра на което на единият край има женско USB , а на другият му край букса с 4 пина, която се закача еди-си къде :) , да не говориме че може и без нея и да се запоят направо 4-те жици еди-си къде :) , и една флашка за тази тантел-марка с големина 16,32,64 или 128 по избор и според възможностите на клиента :)

 

Ай, стига толкоз че нещо се позаплеснах и поувлякох и казах без да искам някои детайли от най-новият и актуален метод за Ъп на PA800 .

 

:)

Редактирано от Губерков
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Милене аз да съм замъкнал на сила някого при мене?Всеки сам си решава как и къде.Все пак да не забравяме,че има и другада къде да се ъпне па 800 но никаде не е безплатно.То и аз преди време умолявах някои хора да откликнат и помогнат но накрая си миннах по реда.Аз много ще се радвам и те предизвиквам да направиш поста а за мене не се притесняваи.Имаме 250 лв рам плочка,имаме 30-40 лв ако не и повече за флашка,имаме активно охлаждане към 20 лв,имаме и приставка за флашката която никой няма да ти подари някъде ей тъй,имаме и софтуер.Ами това ,че ъпдейта ти го правят на готово и малко или много е от човек със известен опит който не върши нещо за пръв път и знае какво върши,това не е ли нещо?Тези които искат и са твърдо решили нека заповядат при мене цената на ъпдейта ми е 450 лв и за мене са 20 % .Аз ми е много неприятно някой да се бъзика със мене и моята работа както правиш ти.Лесно е да плюеш по някого но те предизвиквам да направиш поста си както обеща по-горе или предложи на хората и колегите по-удачен и ефтин вариянт за ъпдейт от моя (със харда и охлаждане).Ти сам каза ,че не виждаш нищо повече от едни 200 лв.Но аз знам от началото ,че твоето си е само блюм-блям мохабед.

 

 

Айде сложи поста със процедурата и се обоснови със файла пач за ефтиния ъпдейт само със рам плочката!

 

Сега аз твърдя ,че ти си един не коректен човек и дардорко който говори и плюе навред ей тъи от завист и злоба.Сам каза,че няма и не виждаш къде отиват някви близо 200 лв.Предложе на хората решение и ги оттърви от мошенници кат мене.

 

Ти милен каза,че моите приставки са някви жици и готово и не струват нищо,че хард дискът не струва нищо,че охлаждането на блока не струва нищо и аз те предизвиквам до ми пратиш 2-3 комплекта от тези нищо не струващи жици и джаджи ако ти е удобно и си държиш на думата.

 

Еииии голама работа са всички,специалисти,разбирачи и всичко знаят ама нищо не предлагат  на по-тънка цена. :slap:

По твоята логика Милен,и па 3 х про няма нищо сложно а само някорко жици и джонджории.

Ти постави моята компетентност и ме обвини във някъкъв обирджия ли лъжец и мушенник,а не даде никакво по-изгодно решение на практика за хората и колегите.Само много приказки е твоето.Предложи поне нещо по-от моето за да се обосновеш все пак със нещо а не само приказки.То ако трябва само да плюя и омаскарявам знаеш ли какви неща мога да изредя за тебе и твоята работа тук във форума?

 

Ето това е полужението колеги,може много да ви лъжат и подвеждат но истината е практиката и всеки кадето му изнася и намери по-тънко да минне :yes:

 

Цената на ъпдейта ми вече е 450 лв и може да намерите обявата ми  в OLX като напишете в гугъл това:

  >>Разширете рам до 128 или 256 мб,128 позиции в узер дк за корг па 800 <<

 

  Поздрави!

 

68275642_1_585x461_razshirete-ram-do-128

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ок, ти пак не кандиса с позицията си.

Да заповядат богатите музиканти при теб и да си плащат дубъл тогава сполай ти.

 

Не отцени жеста ми към теб, като запазя детайлите извън форума и пак по гръб не лягаш :)

 

Е аз тогава ще намеря време да опиша тук процедурата в детайли когато ми остане време, тъй като в момента такова нямам.

 

Повече с теб не ми се спори за елементарни неща...

 

:)

Редактирано от Губерков
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз от сега знам ,че е малко вероятно >>ти<<  да удържиш на думата си :yes: .Много по от сърце ти е да приказваш и плюеш от яд и злоба и завист.

 

То процедури много ще опиша но предложи на практика решение за тези пари които каза,че струвало всичко и оттърви хората от излишните 200 лв.Даи им хард диск пък било то от флашка и охлаждане на блока и приставка от жици и усб безплатно!Даи и пачнат о.с за ъпдейт на рама на па 800 които да работи чрез фабричния ССД! И да знаеш ,че всичко над 200 лв е излишно и ограбваш хората както сам си писал за мене.

 

Ако не спазиш горенаписаните елементи и цена  която според тебе е реална и истинска в твоето решение за ъпдейт на па 800 , та аз не виждам защо твърдиш туй и онуи за мене и хора които се мъчат да направят нещо все пак.

 

Лесно е да приказваш глупости за хората и невярни неща публично и без малко да се замислиш и да допуснеш ,че има вероятност те да са прави.

 

Аз съм тук и да знаеш ,че чакам :music: с интерес  :yes:  да вида какво ще измъдриш на практика а не само ката приказки :tomato:  които много ти се отдават.

 

Айде покажи и ме убеди в правотата си както  си трябва не само както до сега правиш!

 

 Аз и вскички потребители,клавиристи,музиканти,колеги чакаме с нетърпение решението на проблема от тебе и твоята квалификацирана благосклонност.Недеи повече приказки да ръсиш и пишеш,направи поста и покожи с дела и ме опровергаи и докажи твоето си твърдение.А именно:

1-Рам плочка 200 лв

2-хард диск(може и флашка)

3-приставка за хард диск или флашка

4-активно охлаждане на блока на па 800

5-пачнат чрез хард диск софтуер поддържащ 256 мб рам и 128 позиции узер дк (16 страници) за па 800

 

    Всичко това не струва повече от 200 лв реално както ти сам твърдиш и ме обвинини във мошенничество и ментарджийство.

    Сега чакаме да видим какво ще предложиш по-от мушенника и ментарджията >> ти << освен голи приказки и упреци :tomato:

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ааа виж как взе да изпреварваш събитията и сам да си казваш вече :)

 

Асане само не знам къде видя злоба в мен?

 

Няколко човека ти обясняват включително и модератора на форума, че всичко го има навред в нета и има готови китове за ъпгрейд, а ти си мислиш че откриваш топлата вода едва-ли не...

Редактирано от Губерков
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа виж как взе да изпреварваш събитията и сам да си казваш вече :)

 

Асане само не знам къде видя злоба в мен?

 

Няколко човека ти обясняват включително и модератора на форума, че всичко го има навред в нета и има готови китове за ъпгрейд, а ти си мислиш че откриваш топлата вода едва-ли не...

 

Аз от сега знам ,че е малко вероятно >>ти<< да удържиш на думата си .Много по от сърце ти е да приказваш и плюеш от яд и злоба и завист.

 

 

 

То процедури много ще опиша но предложи на практика решение за тези пари които каза,че струвало всичко и оттърви хората от излишните 200 лв.Даи им хард диск пък било то от флашка и охлаждане на блока и приставка от жици и усб безплатно!Даи и пачнат о.с за ъпдейт на рама на па 800 които да работи чрез фабричния ССД! И да знаеш ,че всичко над 200 лв е излишно и ограбваш хората както сам си писал за мене.

 

 

 

Ако не спазиш горенаписаните елементи и цена която според тебе е реална и истинска в твоето решение за ъпдейт на па 800 , та аз не виждам защо твърдиш туй и онуи за мене и хора които се мъчат да направят нещо все пак.

 

 

 

Лесно е да приказваш глупости за хората и невярни неща публично и без малко да се замислиш и да допуснеш ,че има вероятност те да са прави.

 

 

 

Аз съм тук :music: и да знаеш ,че чакам :yes: с интерес да вида какво ще измъдриш на практика а не само ката приказки които много ти се отдават.

 

 

 

Айде покажи и ме убеди в правотата си както си трябва не само както до сега правиш!

 

 

 

Аз и вскички потребители,клавиристи,музиканти,колеги чакаме с нетърпение решението на проблема от тебе и твоята квалификацирана благосклонност.Недеи повече приказки да ръсиш и пишеш,направи поста и покожи с дела и ме опровергаи и докажи твоето си твърдение.А именно:

 

1-Рам плочка 200 лв

 

2-хард диск(може и флашка)

 

3-приставка за хард диск или флашка

 

4-активно охлаждане на блока на па 800

 

5-пачнат чрез хард диск софтуер поддържащ 256 мб рам и 128 позиции узер дк (16 страници) за па 800

 

 

 

Всичко това не струва повече от 200 лв реално както ти сам твърдиш и ме обвинини във мошенничество и ментарджийство.

 

Сега чакаме да видим какво ще предложиш по-от мушенника и ментарджията >> ти << освен голи приказки и упреци

 

68275642_1_585x461_razshirete-ram-do-128

Даи линкове покажи на практика каде видя за реалните 200 лв?То аз ибеи съм го ровил от отпред до отзад ама всичко е солено а не за реалните както ти твърдиш 200 лв.

 

Казах ли,че само приказваш и плюеш от злоба? :yes: Дърдорко,обоснови се бе човек предложи поста и пача и и както трябва с дела а не само приказваш и губиш своето и моето и времето на всичко тука със незнам си какво. :thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асане, ето ти линк към кит, който струва €107:

 

http://www.ebay.ie/itm/Korg-Pa800-256mb-Sample-Ram-upgrade-Kit-Full-/181780077325?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a52efdb0d

 

Включва:

- Памет 256МБ

- Флашка 8ГБ с пачнат ОС

- Модул-четец за флашката

 

Доставката е безплатна.

  • Like 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Асане не се познаваме лично за да твърдиш че в мен има яд,злоба и завист и лакво ли още не да ме отъкмяваш пред хората тук :)

 

Ако покрай теб в твоето обкръжение от познати има само такива хора,това е друго нещо :)

И ако ти таиш към всички същото, то това не означава че всички хора са такива и да ги слагаш и тях в общият кюп.

 

Аз зная че твоето недоволство и ненавист към мен са защото тръгнах да повдигам завесата на твойте "тайни" ако могат въобще така да се назоват, а в последствие ти сам си донаписа всичко , което е и публично в нета и всеки интересуващ се по темата може и сам да прочете, така че нито ти ното пък аз пишем тук нещо ново да откриваме топлата-вода както се изрази и Модератора на форума.

 

Само погледни отстрани колко човека са съгласни с теб и твоите твърдения, и колко с мен.

 

Опасен си :) , пак успя почти да заведеш разговора до дразги :)

Редактирано от Губерков
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ,ето така се прави.

Но тук няма активно охлаждане нали?Харда е само 8 гб.И много ми е интересно и съществено важно в ситуацията да се спомене колко ще струва доставката до българия? :yes:

 

В добавка мога да кажа ,че моя ъпдейт е почти такъв с допълнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

 

Ти български не разбираш ли и можеш ли да четеш , че доставката е безплатна пише най-отдоло.

 

А флашката всеки по-всяко време може да си я смени с колкото голяма си пожелае , както и активното охлаждане с един вентилатор ,който струва 10лв. може да си добави.

 

 

Предполагам можеш да смяташ поне, за да видиш колко бг лева е този бъндъл , и с колко по-ефтино излиза от твоите 450лв.

 

:)

 

 

Асане, ето ти линк към кит, който струва €107:

 

http://www.ebay.ie/itm/Korg-Pa800-256mb-Sample-Ram-upgrade-Kit-Full-/181780077325?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a52efdb0d

 

Включва:

- Памет 256МБ

- Флашка 8ГБ с пачнат ОС

- Модул-четец за флашката

 

Доставката е безплатна.

Редактирано от CyberGene
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си бях редактирал поста по-късно, за да добавя другите детайли - за доставката и т.н., може би Асан не беше прочел.

 

Така или иначе темата малко почна да се изчерпва, натрупа се напрежение. Заключвам я, нека повече да няма заяждания, всеки представи гледните си точки.

 

Спорен ден на всички :)

  • Like 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.