Jump to content
Българският форум за музиканти

set ot pa600 na pa800


marek4o

Recommended Posts

Само почакай да влезат в употреба някои от .....Ще говорим по въпроса пак и да знаеш от мене,че знам какво говоря.Много хора ме търсят и вече почнаха проблемите със ъпдейтнатите тук и там.То ъпдейта където е направен лошо няма и всичко си е свършено както трябва но проблема иде.За едни мизерни жълти ще се дават много. :yes: Не съм сгафил, просто си миннах по реда и разбрах че печката пари като я пипнеш.Аз бях един от първите със ъпдейтнат корг па 800.Знам някои неща за тая машина.Ще почакаме и ще видим прав ли съм или не.Всеки си прави клавира сами проблемите идват не от неправилен монтаж или софт а от съчетаване на двете със трето.Въобще не ми дреме за някой които за да икономиса едните 100 лв сам почва да пипа и учи,но искам да се знае и помни и остава записан този пост тука:-За 100 ще дават също като мене доста повече за да ме разберът и да видят прав ли съм или не.Всякъде ти слагат рама и о.с-а и пътувай супер,имаш па 3 х. :yahoo:

11215709_496522620499700_223292706346332

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Асане процедурата по Ъпгрейда на PA800 е точно,ясно и конкретно нещо, което се изразява в 2 неща - смяня на плочката рам с по-голяма по обем ( хардуер) и качване на пачнат Os (софтуер) за да разпознава по-голямата рам - това е.

 

Освен ако не си станал Инжинер в KORG и ние да не знаем, че модифицираш на фабрично ниво CPU-борда.

 

:)

Редактирано от Губерков
  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Постът ми е горе с дата и всичко.Не виждам защо трябва да говоря повече по темата.Процедурата по ъпдейта на па 800 е тъмна индия и е на собствена отговорност.Аз се опарих и смятам ,че моите постове не са излишни.Времето ще покаже прав ли съм или не.Ще има доста постове още ,дано да има и реални хора опарени кат мене и да се уверите наистина че някои  съвети е дабре да ги послуша човек преди да е късно вече. Колега пейч аз не съм многознаец а просто човек който е видял туи-онуи и разбрал.При мене има работещ па 800 със 256 мб рам който иска да заповяда да се увери.Ако някои мисли ,че цаката е да сложи платката и о.с-а и готово,но добавям и моето предупреждение за да разберът все пак в последствие ,че найстина има разбиращи хора които знаят какво приказват и правят.Аз не вярвам ъпдейтнатите па 800 да са чак толкоз много и само моя да е  направил проблем.Още по интригуващото е да знаеш от де иде проблема и някои да ти приказва и учи кое как.Щом мислите ,че моето са празни думи пробваите и да почакаме!Аз знам ,че тука се навъртат всякакви хора от музикалната алъш-вериш в България и няма от какво да се притеснявам докато пиша истини и поуки от моя музикален опит и знания за конкретния па модел.Големите им дреме шалтера за дребните риби те знаят само да продават дрънкулките на корг и им пука само за техния процент.Но на, нека четът и знаят ,че има хора които намериха начин и решение на несъвместимоста.То тяхната схема я разбрах отдавна:Па 800+3 000 хиладарки и минаваш на следващо ниво.Обаче за мене няма изгода вече от тая сделка понеже в замяна за момента ми се дава само името на един корг па аранжор който мисля си го имам и в момента.Няма нищо лошо в това да искаш повече рам за клавира си и наистина процедурата е проста но проблемите са неизбежни в последствие от нещо на пръв поглед елементарно но ако човек вникне в детаилите на по високо ниво и прозре сходството на софта,рама и па 800-на ще се зачуди и види сам уловката.Ами големите какво?Да чепкат семки ли?То ако е просто няма да има нужда от повече па дрънколяци и всеки ще се ъпне простичко и ще си бачка поне още 2-3 годинки,нали?Колеги техници,продължаваите със простата процедура но сте предупредени,че има уловка тука в тая простотия има хитрост и то умишлена.

Може да ме вините единствено ,че не се  обосновавам със конкретни аргументи и факти.В подсказка казвам само един въпрос :-Какво имаме на цпу-то?Чипове подобни на тези в рама.Не е нужно да се скапе централния процесор а е напълно достатачно да изпуши един единствен мемори чип   :secret: примерно.После клавирчето работи ама писука вместо звуци и барабани :D .Можете само да закупите нов цпу. :butcher:

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асане процедурата по Ъпгрейда на PA800 е точно,ясно и конкретно нещо, което се изразява в 2 неща - смяня на плочката рам с по-голяма по обем ( хардуер) и качване на пачнат Os (софтуер) за да разпознава по-голямата рам - това е.

 

Освен ако не си станал Инжинер в KORG и ние да не знаем, че модифицираш на фабрично ниво CPU-борда.

 

:)

Милене искам да те питам,но без да поставям тебе или твоята компетентност под въпрос.Ти колко клавира си им разширил рамовете?Сигулен ли си ,че стъпките са само тези двете които си описал.Защото има и други които си пропуснал.Не е просто а е доста по-сложно и това не е пълната процедура.Ако си разширил някои па 800 би трябвало да знаеш стъпките и нужните елементи и стъпки за това.Едно е да гледаш в нета клипове за нещо което ти го показват после че има уж рам свободни секунди,и 16 страници свободни позиции за друм кийтове а друго да го видиш в деиствие и запълнено с инфо и работещо нормално.Моля те да не говорим общи приказки и неща за които не сме сигорни.То аз какво правя не искам да коментирам и трябваше да ме разбереш,че не искам да разкривам тънкостите си.При мене  ъпдейта вклучва доста повече хардуер и какво и що няма да кажа, още повече на човек с технически опит и явен интерес към процедурата.Мисля казах достатъчно и смятам ,че ако на среща си имам човек със технически знания и опит ще ме е разбрал вече.

137b58e19981e15f64f877b70c82fb7f_pc.png?

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще изтърва за любопитните само едно нещо от всичките подробности :)

 

Че в пачнатия софтуер се вгражда серийният номер на свирката, на която ще го качвате.

 

:)

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и друга стъпка по-важна от пача и серияли и ти въобще не си я споменал до момента + други тънкости за един успешен и надежден ъпдейт.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асане, честно казано е голяма отживелица да смяташ, че имаш някакви тайни познания и информация, която другите не знаят (при положение че същата тази информация я има безплатно в Интернет, свободно достъпна за всеки), с което едва ли не да подвеждаш някои незапознати хора, че става въпрос за черна магия, която само ти владееш и затова предлагаш тази информация срещу заплащаше. То си е твоя работа де, но все пак идеята и на този форум е безплатно споделяне на безплатна информация. Факт е, че процедурата по ъпгрейд на памет я има описана свободно и безплатно в Интернет. Ти си в правото си да искаш пари за осъществяване на процедурата, но не и да подвеждаш хората, че разполагаш с информация, която те не могат да открият в Интернет, защото това не е така. Споделям това като страничен наблюдател и донякъде разбирам раздразнението, което предизвикваш у колегите си с някои от последните си изказвания.

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асане, разбрахме от многото написаното от теб в немалкото постове във форума , че вероятно си отличен музикант, щом не ти стига фабричната  64mb RAM на PA800 и успяваш успешно да използваш ресурса от 256mb RAM - до тук чудесно и никой не го успорва и нека пожелаем на всички колеги да достигнат твоето ниво като музиканти :) .

 

Така, претендираш че си вещ в ъпгрейда на RAM и Firmware на PA800 , като твърдиш че има проблеми и тънкости при ъпгрейда и ако не се спазят клавирите им гори CPU-борда, но в същото време поне не казваш на какво се дължи това.

 

Никой не те кара да си издаваш твоят метод на ъпгрейд :)

 

Но за да ни обедиш , че е по специален метода ти поне обясни на хората , какво се случва с CPU-борда би трябвало да знаеш, от къде иде проблема щом вече си гафил една платка , тъй аджеба за да те вземат хората насериозно и да разберат каква е разликата да се ъпгрейднат при теб на твоята цена, и каква е разликата да се ъпгрейднат другаде където по твоите думи ще им изгорят свирките след 1месец примерно.

 

За да стане ясно за всички за какво е такава цената  ти , освен 200лв. за EXB-256 RAM плочката и евентуално за софтуера , за който предполагам си платил някакви пари еднократно.

 

Това е от мен, без да те нападам - просто се обоснови не заради мен , а заради евентуалните и потенциалните ти бъдещи клиенти и колеги желаещи да се ъпгрейднат при теб на твоята цена :)

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Милене пак повтарям едно и също специално за тебе като човек със технически познания а и то други хора не се включват поне за сега.

То плочкато е 200 лв но не е само тя а и пропускаш ,че до преди 2 седмици рамовете бяха 230 лв. и все още цената им не е закована с пирон нали,освен всичко няма да е 200 лв при мене понеже има и доставки допълнитерно.Но пак ти казвам ,аз не знам каде в нета има имформация за ъпдейт на па 800 явно и пропускате един много важен елемент за да може кравира да се ъпне и да работи с по-голямата рам.Писал съм вече ,че за мене остава 20% от цената всичко друго е части кои и какви не искам да говоря.Просто ми стана интересно понеже сте видяли някаде в нета нещо,но питам ви и двамата:-Като сте видяли там няма ли още нещо за ъпдеита като част от него и което също струва пари.То и аз съм видял много клипове тук и там за всякакви неща но друго си е като го видиш на практика със частите,жиците и всичкити нужни работи за да може да работи и на практика клавира с ъпдейта а не да стои празен и със празен ъпдейт.Само за мостра и демонстрация за позициите 16 страници узер дк и свободните минутки.Точно тва е важното да вида човек със опит който е направил поне един па 800 и е работещ със запълнени барабани поне до страница 14 и вкарани в стиловете и включени семпли в саунда и друма.Елате вижте при мене всичко е гладко и работи вече надеждно и успешно.А каде какво има не съм видял може би по убедително ще е да дадете линк да видя каде и какво.Но ми е интересно как само с рама и софта ще тръгне ъпдейта.Има и друго съществено и много важно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак не ми отговори на въпроса защо горят свирките, когато не са ъпдейтнати по твоят начин?

Без да си издаваш твойте "тайни" и да конкретизираш какво се прави вповече и се слага да не гори CPU-то - обясни на хората чисто-теоритично защо гори, а не на практика какво се прави и как се реализира заобикалянето на този "проблем", ако въобще съществува такъв, току-виж тогава съм ти повярвал и си успял и мен да ме хванеш за слушател :)

 

Само не ми обяснявай че проблема идва когато се започва да се използва RAM повече от фабричната 64mb как тогава като се понапълят тези 256mb заоочва да се твари процесора и от това гори, защотото това е пълна-глупост и въобще не е вярно!

 

Едва ли не има проблеми и процесора не може видил-ли на да адресира 256mb RAM и се претоварва и от това гори- то ако беше така проблема няма да има никакво решение по никакъв начин.

 

А и истината е че или успява и е възможно този CPU да адресира 256mb RAM и работи , или това въобще не е възможно без да има каквито и да било хардуерни поражения поражения от това че е поставена повече RAM.

 

По-скоро ми се струва искаш да говориш за момента в който Os на клавира разпознава че има инсталирана 256mb памет, но само я разпознава като капацитет, а процесора не успява да я адресира и използва цялата.

 

А относно изгорелият ти CPU-борд имам чувството че, или ти си окъсил нещо от невнимание при монтажа на новата RAM , или това е чиста-случайност,лош късмет и случайно съвпадение на ъпгрейда с дефектирането на свирката ти ей-така щото и е дошло времето.

 

Между другото ти си може би единственият човек на когото чувам че му е изгорял PA800, от което си мисля че клавира ти надали е дефектирал от самосебе си.

 

Айде изплюй камъчето :) къде го сгафи клавира при ъпгрейда, или да питаме Невилян който най-вероятно ти е ремонтирал клавира след гафа :)

 

:)

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асане, напиши в Google "PA 800 Ram upgrade" и ще видиш колко информация има за това. Все пак става дума за хакната ОС, във форума е забранено да се дават линкове към такива неща. Отделно от това си има китове в eBay, които включват както RAM-паметта, така и флашка с ОС, пичовете ти вграждат серийния номер на клавира вътре, има си пълни инструкции. Както пита и Губерков, кажи теоретично поне кое може да се прецака, когато спазваш тези инструкции :)

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз камъче няма какво да плюя но мога да ти кажа следното на тебе Милене понеже ми стана много приятно да си спориме двамката.Докарай при мене един ъпгрейднат па 800 и ти обещавам да видиш сам пред очите си как ще записука без да окъси а само чрез вкарване на имфо в него.Нужни са ми околу 3-5 минути за лоад и после ти го свири10-20 минути и ще видиш.Друго няма да кажа само потварждавам позицията си ,че ще има хора със изпушили цпу-та само не мога да кажа кога понеже няма как да предвидя кой кога и какво ще лоадне в кея си.Проблема не иде от рама или от неправилен монтаж на рама или че ще му дойде до гуша на процесора от по-голамата рам.Просто не ми иде от сърце да разкривам подобни тънкости които са за и единствено онези решили да ми се доверят със ъпгреида на любимата свирка.

68275642_1_585x461_razshirete-ram-do-128

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Асане, напиши в Google "PA 800 Ram upgrade" и ще видиш колко информация има за това. Все пак става дума за хакната ОС, във форума е забранено да се дават линкове към такива неща. Отделно от това си има китове в eBay, които включват както RAM-паметта, така и флашка с ОС, пичовете ти вграждат серийния номер на клавира вътре, има си пълни инструкции. Както пита и Губерков, кажи теоретично поне кое може да се прецака, когато спазваш тези инструкции :)

Да аз само ако знаете колко съм ги гледал тези линкове и на гугъл тарсачката и писна на времето от моя ай-пи и подобни търсения.Да,да ибей-знам.но колко е достовката от там?Те пичовете всичко правят за 300-400 евра.Аз навремето почнах със друг ъпгреид който беше със тези вашите елементи,нямаше един друг който е към 100 лв както и да го хванеш.Освен него монтирам и друго (20-30 лв)което и той си е включено в цената на ъпа.И нека ударим чертата и направим сравнение.Моя ъпдейт със доста повече хардуер(130 лв без доставките) и цялостна цена от 450 лв от друга страна ибей 270 евра за 128 мб и 320 евра 256 мб което не знам дали включва и операционна система или е за па 2х,3х и м 3.Има и турски шарлатани които така ще замотаят само за един о.с ,със  към 200 евра ,че свят ще ти се завие.Аз моя ъпгреид го инсталирам лично само и единствено може и пред клиента.Може и сам да си сложи елементите но тънкостите си ги правя аз без да ме гледа никой предварително преди да ме посети клиента или пък по време на монтажа ако ми е пратил само клавира .Аз нямам претенции аз да монтирам всичко и съм склонен да пратя всичко нужно за  ъпдейта на  адрес но не мога да гарантирам за нищо в този случаи.Ако клиента прецака нещо по време на монтажа и згафи инструкциите.Понеже моя ъпдейт не включва само рам плочката и о.с-а има още доста хардуер както вече споменах парите си отиват за него, за мене са скромните 20% .Всеки може да види и да се увери в истинноста ми и гарантирам,че ще останете много доволни от  ъпгреида и клавира.Всеки клиент си тръгва със лист правила за експлатиране на обновения па 800.Моите клиенти са предупредени за опасноста от прецакване на цпу-то ако преминнат чертата и правилата.Другите ъпнати,някой казва ли им въобще ,че има тази вероятност при ъпдейтнат па 800,някой казва ли им какво може и какво не и нещата от които да пазят клавира?

  Колеги аз ако знаете какви работи намирам в нета?Даже вчера видях корг па 3 х про има ама струва към 7 бона.Даже в ибей има.

12_la.jpg

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Асане , и в твоят ъпгрейд значи има условия, при които свирката може да се нацака ако съдя по написаното от теб, с което твоят метод на ъпгрейд по нищо не се различава от десетките оферти в нета.

 

В крайна сметка за да се ориентира спора в тази насока към преключване по темата и понеже ти не си конкретен аз ще опиша процедурата с подробностите макар че тя не е тайна за интересуващите се и въпрос на средна-техническа възможност и едни 250лв. за материали всичко.

 

Не зная ти как 200лв. нагоре ги определи като 20% печалба на крайна твоя цена 450лв.

 

Само че преди да опиша процедурата в следващият ми пост ти давам шанс ако ти искаш да кажеш нещо по въпроса и да се възползваш от предимството на първият.

 

:)

Редактирано от Губерков
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.