Jump to content
Българският форум за музиканти

A lot of people still ask if the SLO can do modern metal ?


metalhammer

Recommended Posts

В света е пълно с различни модели и марки усилватели.

Не е лошо, но ако бях продуцент бих накарал свирещият да пробва и друг амп,

в контекста на стила в който свири. Може би едно Пиви да свърши същата работа,

че и по-добре може би.

Примерно бих искал да чуя това от Сло 100 -

 

 

 

Въпрос но личен вкус е, но защо да разваляме хубавият тон на Сло, с този Максон.

Сло може и звучи по-добре без него.

За мен почти няма силно чувамеа разлика, но все пак давам 1% предимство на Сло-то, след това е ЕВХ, като и Пивито

доволно кефи -

 

ПС - първият ми коментар е преди да съм, чул сравнението между трите ампа,

затова препоръчвам примерно Пиви. На сравнението ми стана ясно, че пича от първият клип,

разваля звука на Слото, поне според моите разбирания, с това ненужно ( за мен) ефектче, дефекче Максон.

Редактирано от TONY
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митак, напълни ми душата с това клипче. Верно че музиката е на Killswitch Engage от по-добрите им години, но съм супер доволен от звука!

На моя Garland мръсния канал е правен по подобие точно на тоя амп!

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

разваля звука на Слото, поне според моите разбирания, с това ненужно ( за мен) ефектче, дефекче Максон.

Не бих се съгласил,зависи от целта която се търси.Пробвай дори със симулация че ако имаш мултибанд компресия на мастера ще излезат доста по-ясни китари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако вече го имаш това Soldano е вариант ако искаш да минеш на high gain изпълнения, но иначе не виждам кой би го избрал пред всичко това: http://www.premierguitar.com/articles/Monsters_of_High_Gain_2013

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, за 1/3 от цената 6150 би свършил същата работа. Soldano-то звучи доста стегнато в първия клип, но ако ще се дават такива пари, за мен има повече смисъл да се вземе един Axe Fx2 - лесно, сигурно и съседите ще те обичат. Също го има и другия момент, че този Bogner cab е $1000+ нов и става един адски скъпарски "modern metal" саунд!  :lol: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих се съгласил,зависи от целта която се търси.Пробвай дори със симулация че ако имаш мултибанд компресия на мастера ще излезат доста по-ясни китари.

Ъ-ъ-ъъъъ... Какво общо имат Maxon OD808 и мултибанд компресията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само аз ли разбрах ,че това си е чиста симулация на Kemper :) Всичко друго са настройки (прочетете още веднъж чейна и ще разберете защо) ;)

Наздраве!

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа и аз 2 приказки!

 

Усилвателите, които ще спомена, или  ги притежавам, или съм ги имал и съм работил достатъчно с тях, за да имам впечатлението, което ще споделя!

 

Работата със 'SLO-100' и усилватели от такъв клас (и съответно - цена), като напр. 'VHT Pittbull'; 'Fuchs ODS'; 'Mesa Mark IV / V'; Fender Tonemaster ...  няма почти нищо общо с усещането при Peavey 5150/6505 и подобни (нищо против тези усилватели ... имат си и популярността, и мястото). Първият тип са осезаемо по-динамични, артикулирани... въодушевяващи, ако щете. Усещането е съвсем различно и променя/отваря, и начина на мислене, и отношението към звукоизвличането. ... Напр.: дори разликата в усещането при свирене, м/у преиздадените 'Super Lead 100' и 'Super Lead 100 HW' е значителна, макар и звученето да е доста близко! 

 

... И ако някой смята, че '6505', ще "свърши работата" на SLO-100, с цялото ми уважение, нещо не е доразбрал!

 

 Професионалистите, които използват разни модели усилватели, по принцип не го правят по причина, че не могат да си позволят други!

  • Like 6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз често свиря с 6505(с кабинет Randall) на репетиция, но за съжаление, не съм свирил с оригинален SLO-100, а само с тукашни копия.

Това, което забелязвам при 6505, особено при по-мръсния му канал е, че той по принцип не е твърде динамичен, но има приятна, как да кажа.. текстура на звука. Но звучи така, все едно има бустер отпред, през цялото време. За музиката, която свирим, това е по-скоро предимство, но и на мен ми направи впечатление, че дори усилвателя до него, който не е скъп( не съм се заглеждал кой модел на Bugera ) е по-динамичен и без значение как точно настроя 6505-цата, винаги бугерата успява почти напълно да го маскира, при подобни нива на усилване.

Та предполагам... имаш право в горното.

 

Показателно е и мнението на човекът, който е правил сравнението между трите усилвателя в третия клип на TONY:

 

 

OF COURSE this is not the best possible tone from the Soldano (how could it be without setting the amp up for a good tone), but it was not the goal of this clip to show how awesome this amp is)

 

ПС: Като се замисля, SLO-копията, които съм пробвал бяха на Дими, и ако не се лъжа един от усилвателите bir4o също беше SLO-100 копие. И двата имаха наистина по-подчертана динамика от 6505-цата(която е ново Пиви), на която свиря.

 

Интересно ми е, на какво се дължи тази разлика. Но това вече е технически въпрос, който не знам дали ще бъде интересен тук. Знам, че Дими преглеждал внимателно повечето схеми на популярни усилватели, та ще ми е интересно тук, или на ЛС, да обсъдим този въпрос.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.