Jump to content
Българският форум за музиканти

Потенциометър за стерео тонколони


Recommended Posts

Пускам тази тема, тъй като съм много бос по електротехника. У нас имам 2 тонколони които са свъразни с компа, обаче тъй като са на земята, имам трудност да регулирам звука (всеки път трябва да се навеждам :D Другия вариант е да го регулирам от компютъра, но това също не е удобно (особено ако играя някаква игра). Та идеята ми е да си направя отделен регулатор за звука със Stereo In и Stereo Out. Въпросът ми е от къде мога да си купя съответния потенциометър, какви характеристики трябва да има той, какво още ще ми трябва? Благодаря предварително!

 

П.С. Май обърках темата - трябваше да е в раздел Hardware. Ако може, модераторът да ми я премести.

Редактирано от The_Final_Cut
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Палажението стана плачевно..,и сека нова тема е за бисерите - или си играеш игрички,или слушаш музика,а ако те мързи да се наведеш да врътнеш едно копче си е твой проблем,утре ще те мързи гъза да си избършеш..

Извинявай,ако си нещо болен и трудно подвижен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тонколоната е между шкафчето(където стои монитора) и бюрото (където стоят клавиатурата и мишката). И там пространството е много тясно. А копчето за регулиране на звука се намира на задния панел на тонколоната, който пък е обърнат към стената (на която междувременно има перде, щото там е и прозореца!!!). Можете да си представите колко е неудобно! Иначе в София (където ми е другия компютър - аз там съм студент), на клавиатурата има 2 допълнителни копчета за регулация на звука. Обаче във Варна (аз съм си родом от Варна), няма такава опция. Да не говорим, че майка ми и баща ми са стари хора и също им е трудно да се навеждат и да регулират копчето за звука. Ето затова реших в името на всеобщото благо да се опитам да изведа допълнителен контролер на звука, който да е на леснодостъпен за всички хора! Надявам се, сте разбрали мотивите ми.

Редактирано от The_Final_Cut
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И двата най-вероятно ще "намаляват" еднакво. Зависи от изходния импеданс на звуковата карта и от входния на колонките.

Пасивния вариант не е най-удачното възможно решение, но щом си бос по електроника - дано ти свърши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.