Jump to content
Българският форум за музиканти

Влияе ли типът дърво в/у звукът на ел.китарата,когато е включена?


ZLE

Recommended Posts

Всъщност е забавно цитирането на подобни числа относно гените. Числото, което ни различава процентово от мишките също не е голямо, а от шимпанзетата всъщност е около 4%. Което както звучи рехаво и почти нищожно, всъщност се изразява в около 50 милиона нуклеутидни връзки. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7Ма Струна сега да не се окажем колеги с теб. Тук с гените може да намесиим и свинята и там процента разлика е 4-5. А споменатите 0,3% от генома правят разликата между самите хора раси, ръст, жветове и т.н.

 

Относно това да се открият разлики става когато му дойде на човек музата да сравнява при еднакви условия - веднага се вижда по-точно усещат разликите между китарките както са направили на оня клип ,който пусна някой по-рано

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 Преди години като започнах да пиша в този форум и аз влязох с рогите напред точно с една подобна тема.

Та извода от тогава е , че разлика има, и тя е за хората , които я намират. 

 Та един от коментарите тогава на някой от съфорумниците беше много готин и беше нещо от сорта - " Човешките гени и тези на шимпанзето имат ралика по-малка от 0,3 % , ...

Сега след толкова години като си "старо куче" във форума и имаш 1000 поста развиха ли ти се останалите 3%  :yes:

Ако с писане се става по-добър музикант да говорим за клавиатури,не за китари.

Не съм тръгнал с рогите напред,напротив.Ако прочетеш началния ми пост,ще видиш,че съм съвсем предпазлив и добронамерен.

Написал съм:"изгледайте видеото и нека да коментираме".Не съм написал "Скивайте са да ви открехна вас тука в тоя форум",нали?

Относно за разликата  която я има за хора,които я намират,ами да....аз работя в аптека и ние продаваме плацебо и някой намират ефект в него.

Коментара ти тип:"нов си в форума,значи си тъп",го схванах.

Ако имаш коментар относно видеото или относно университетското проучване,което 7та струна е постнал също ще се радвам да го чуя.

Peace!

 

 

 

 

 Нещо не мога да схвана ...това е моето мнение. Въобще не знаех че си нов във форума и поста ми няма никакво отношение към теб. :huh:    

  • Like 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ше чегъртате метъл с гейн на 10 и китара направена от лопата ще звучи (имаше и такъв клип),ако свирите чисто или с овърдрайв много се усещат разликите,а ел китара се слуша изключена- или пее или не толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На практика и това не е вярно, защото гадна китара при масимален гейн, ще наподоби само една от характеристиките на звука, а както надявам се знаете имаме състейн, имаме тембър, имаме тон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тоя принцип 335 ще се счупи да пищи при макс гейн,пък си мисля,че не е гадна китара,без тембър и тон,а да я удушиш с нойзгейтове и подобни някак не върви..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не е само до дървото (на тялото), нали?

 

Щото моя Ибанес от махагонс, с кленов гриф и палисандров фингърборд, сравнена с ЛП студио в един и същи усилвател няма нищо общо. Даже - едната, спрямо другата звучи с крайно много баси, а другата сякаш няма...

 

Вижте Gibson LPJ - тяло от няколко (3-4-5) парчета махагон, гриф от клен и палисандров фингърборд, ама пак си звучи като ЛП-то, което сме свикнали да чуваме...

 

Извода е, че ако Гибсън направят китара от липа, пак ще звучи като Гибсън.

 

Дали ще има разлики? Със сигурност. Дали вече ще са крайно чуваеми - не знам.

 

Същото важи и за другите марки. От което можем да предположим, че хората ползват различни дървесини, макар маркетинговите им отдели да ги класифицират като махагон, клен, липа, палисандър и пр.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай пак стигна'ме до марките китари ...

 

Со'прете се....

 

От дърво до дърво разлика ... ехеейййййй ....

 

Две китари от еднакво дърво ... колко е изсъхнало преди обработката, коя част от ствола е, плътност! Надлъжна, напречна или ЪНгонално насечена заготовка? Топ, финиш ... всичко влияе. Ако ставаше от талашит всички китари щяха да са такива!

 

Ай да се обади @EAmechaniX с неговия "Пясъчен сандвич" - "SandWitch" - която е от три пласта дърво и топ отгоре .... дали аджеба от икебана дървесата ги боли!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой тук не е оспорвал това, че формата, сглобката, мястото на адаптерите и всичко останало влияе в по-малка или по-голяма степен от използваната дървесина :)

 

7Ма Струна сега да не се окажем колеги с теб.

 

Хаха не, но медицината и генетиката са ми доста интересни, та имам някакви базови знания по темата :) Едно време имах мераци за МУ, но добре, че се отказах :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай да се обади @EAmechaniX с неговия "Пясъчен сандвич" - "SandWitch" - която е от три пласта дърво и топ отгоре .... дали аджеба от икебана дървесата ги боли!

Тъй-тъй... :) 

По темата: Койт'разбрал, разбрал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те ТОЯ тип има интересно мнение за фабричните китари, дървесината, която се използва за тяхната направа, както и цените им. Неговите китари са от бивши мебели на IKEA, като другите чарколя, както и изработката, са добри. И доста грозни като модели повечето... :P

 

Лично за мен дървото има ГОЛЯМА разлика. Който иска да сравнява Скуайър срещу ПДЧ включени в проц на Бос + транзисторен амп, заснето с телефон и качено в Ютюб, пък после да твърди каквото си иска. Не ми пречи. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ше чегъртате метъл с гейн на 10 и китара направена от лопата ще звучи (имаше и такъв клип),ако свирите чисто или с овърдрайв много се усещат разликите,а ел китара се слуша изключена- или пее или не толкова.

Е моята пее ли?

Ама сериозно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Формата на китарата има също толкова влияние, колкото и материала - примерно "стрелите". Има логика защото има значение как се разпростараняват вибрациите, до къде отиват и се връщат. Бях гледал едно видео с една китара със страт форма, но с издълбани дупки на места по тялото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.