Jump to content
Българският форум за музиканти

Оптимално свързване на микрофон към компютър


Satanachrist

Recommended Posts

Здравейте!Темата е относно възможно най-качественото свързване на сериозен микрофон,а не тези за скайп,към компютър.Да си кажа правичката нищо не разбирам от микрофони и сравнително от скоро се интересувам,но попаднах на най-различни варианти.Те бяха:

-свързване на микрофона чрез преходник директно във входа за скайпов микрофон

-кабел XLR to USB 

-някакви си професионални звукови карти и предусилватели 

Интересува ме кой от начините ми дава най-добър звук и какво бихте ми препоръчали да взема след като вече съм се сдобил с качествен(за домашни записи) микрофон.Ако има подобна тема се извинявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Най-добър звук" означава без ограничение в цената.

Та...какъв е бюджета, за да не пишем на вятъра?

 

ПП. Микрофон за домашен запис не съществува.

Хайде пак да питам, сега вече за микрофона: какъв бюджет за микрофона е предвиден?

(За най-добър звук говорим, нали?)

И понеже няма универсален микрофон, за какво ще бъде използван?

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За микрофон ще мога след време да отделя между 90 и 120 лв.За останалото - зависи вече от цената,защото след 120 лв.за микрофон не знам с какво ще разполагам.Ще се използва за запис на китарен усилвател (ако е важно - 15 вата) посредством софтуерни програми.Смесители не ползвам.За сега - това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрия вариант за теб е външна звукова карта с микрофонен вход. Оттам нататък както Валяка каза - първо кажи за какви пари говорим, после ще дадем съвет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Satanachrist,

Безкрайно съм заблуден от публикацията ти !

Моля те, не използвай квалификации, нямащи нищо общо с действителността!

"Най-добър звук" няма място като определение в твоя случай!

 

Превъзходна степен може да се използва само за неща, които найстина са "най".

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 120 лв не е дори близо до добър звук, освен ако не си магистър със SM57 (което би могъл да купиш втора ръка за тези пари).

Отделно си приготви 200-400 за стартова звукова карта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да направиш добър звук, освен че трябва да имаш добри средства, трябва да имаш и добри познания. Моят съвет е да се ориентираш към нещо, което е адекватно на познанията ти за звукозапис. Ако ще се учиш dontwarrior ти го е казал. Вече като задобрееш ще помислиш за нещо по-скъпо. Все се каня да направя нещо образователно по въпроса но ... дано ми остане време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

XLR-2-USB кабел имам и е бошлаф работа. Мога да го подаря на който иска, че ми е съвестно да го метна в кофата... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще добавя и, че така избрания начин на запис, най-вероятно е прекалено амбициозен за нивото на останалата техника и нивото на питащия. Нещата не опират само до микрофон и свързването му. Препоръчвам да се започне със симулации. Принципно не съм почитател, но мисля че в случая ще свършат по-добра работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря минималистична музика и съм напълно доволен от звука,който излиза ОТ КУБЕТО.След като бъде записан с МИКРОФОНА ЗА СКАЙП и излезе през КОЛОНИТЕ НА КОМПЮТЪРА ми нещата не са толкова добри(за моите МОИТЕ уши!!!).В по-горните постове Parni_Valjak ме изкритикува,че нямало "НАЙ-ДОБЪР" звук в моя случай,че темата била заблуждаваща,че използвам грешни квалификации и т.н.Аз не искам стерилни студийни звуци,нито звука на разни лигави банди от 2012-2013та,и когато написах "най-добър звук" нямах предвид,че търся най-добрия звук по принцип из между всички такива по света и в галактиката,а просто исках съвет за търсене на ВЪЗМОЖНО(до колкото е възможно,спрямо възможностите,гледайки го от гледна точка на финансовите възможности),ОПТИМАЛНИЯ,звук в !!!М-О-Я!!! случай и най-много ми помогна Baby Thomas.Ако не друго,то поне се отказах от кабела с преходник,за което благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...нямах предвид,че търся най-добрия звук по принцип...

Вместо да се държиш като ощипана госп'оица, се научи да се изразяваш правилно. Без грандомански изказвания. 

Ако се замислиш ще видиш, че никой в темата не разбра какво си ИСКАЛ да кажеш, а това което си казал! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е Твоя звук?

Мое да отидеш в джем раздела да ми чуеш глупостите,половината са с амп симулация вокс амплъг,другото със Скайп микрофон,че даже и през транзисторно ампче,че Лейнито реве здраво ,ако му пусна гласеца,компа ми е над 10-годишен..,кво сложно има..има студия за записи,за в къщи- забавляваме се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.