Jump to content
Българският форум за музиканти

HH или HSH конфигурация


kristiqn96

Recommended Posts

Здравейте! Искам да попитам каква е разликата в двете конфигурации. Имам предвид дали има разлика във звученето или нещо такова? HH или HSH да избера? Искам само да кажа, че това ще е първата ми електрическа китара и не съм много компетентен по темата (съжалявам ако въпросът ми е глупав). Благодаря ви предварително.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде пак го обърнахме на ташак,ма то така е зададен въпроса,ако ще се лющи траш сингл не ти трябва :greenangel: а синглите си имат предимството с яркия тон,въпреки че бръмчат,но това не е страшно -като се завъртиш спрямо ампа утихва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш мен среден адаптер не ти требе. Аз като имах го махнах, само ми пречеше. Сега ми пречат други неща (ръцете например) ама пълен кеф няма.  :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Айде сега, не пречи.

 

Към питащия - иди в някой магазин за китари и пробвай. Там ще чуеш разликата. Всичко е субективно, за това трябва сам да разбереш кое е за теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички! А само да попитам има ли нещо такова като "HSH няма драйв канал и звучи само като акустична китара", защото съм попадал и на такива мнения във форумите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем най-общо казано - синглите и/или комбинациите с тях се ползват за леки клийн неща. Двойните са за свирене с драйв/дист.

Също съвсем най-общо - HSH китарите имат 5-позиционен ключ и на 1 и 5 позиции имаш хъмбъкер за стъркалки. На 2 и 4 кимбинация със средния сингъл и на 3 само сингъл, които са за клийн неща. HH китарите имат 3-позиционен ключ, при който двете му крайни позиции включват съответния хъмбъкер, а в средно положение са двата. Така нито една позиция не е супер подходяща за клийн. Има китари, при които обаче тия хъмбъкери се делят и стават сингли, при което имаш още 3 типа звук по-подходящи за чисти китари.

 

Разбира се това е супер общо казано. Реално имаш регулиране и от волюм потенциометъра, от атаката с перото, зависи какви са самите инструмент/усилвател и т.н. и т.н. Но като цяло може да ти даде представа кой вариант какво прави.

 

Мен лично средния пикап ми пречи чисто физически (удрям го), а и ме дразни брума, така че два хъма са идеални. На 5-позиционния превключвател пък по-трудно му целя междинните позиции, така че предпочитам 3-позиционен вариант + цепене на намотките на двойните адаптри, за да имам сингъл звучене. Но си е според човека. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем най-общо казано - синглите и/или комбинациите с тях се ползват за леки клийн неща. Двойните са за свирене с драйв/дист.

Също съвсем най-общо - HSH китарите имат 5-позиционен ключ и на 1 и 5 позиции имаш хъмбъкер за стъркалки. На 2 и 4 кимбинация със средния сингъл и на 3 само сингъл, които са за клийн неща. HH китарите имат 3-позиционен ключ, при който двете му крайни позиции включват съответния хъмбъкер, а в средно положение са двата. Така нито една позиция не е супер подходяща за клийн. Има китари, при които обаче тия хъмбъкери се делят и стават сингли, при което имаш още 3 типа звук по-подходящи за чисти китари.

 

Разбира се това е супер общо казано. Реално имаш регулиране и от волюм потенциометъра, от атаката с перото, зависи какви са самите инструмент/усилвател и т.н. и т.н. Но като цяло може да ти даде представа кой вариант какво прави.

 

Мен лично средния пикап ми пречи чисто физически (удрям го), а и ме дразни брума, така че два хъма са идеални. На 5-позиционния превключвател пък по-трудно му целя междинните позиции, така че предпочитам 3-позиционен вариант + цепене на намотките на двойните адаптри, за да имам сингъл звучене. Но си е според човека. :)

 

Искам да ти кажа БЛАГОДАРЯ. Наистина вече ми се изясниха нещата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.