Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарни усилватели, кабинети, говорители - Основите


G.Varbanov

Recommended Posts

Абе ще им вземем ние на китайците хляба скоро, само е въпрос на време !

Ние така размазахме французите и италианците на английския винен пазар, още ни треперят...

 

Пи.Ес: Шегуф :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..оригиналния за кубето говорител - Selestion rocket 50. ..

 

Мисля, че оригинално тия усилватели на Marshall са били с Celestion G12M-70

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен говорителя е с по неутрален тон, нито има толкова среднисти, нито толкова драйв. Което разбира се дава възможност да си чуеш другите неща по ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говориятеля по принцип няма драйв, като изключим няколкопроцентните изкривявания, които създава.

Колеката имаше друго предвид. Както и да е.

Някой ден можеш да пробваш да сложиш по-метълджийски. Само този импеданс 4 Ома малко ти стеснява избора, но можеш да намериш по-подходящ говорител от този.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои хора предпочитат да си служат с гръмки имена.

Малко като "Фендер Стратокастер от евтините".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо ново.

Защо китайците да могат да ползват известни имена за своите боклуци, а нашенци не?

Щом като се съгласявате с едното, съгласявайте и с другото!

Светът вече приема лъжата за стандарт, Мнозинството тук също. 

Защо се прави на въпрос?

 

Днес ми беше зададен въпрос, какво да кажа за китайски MARANTZ от 200 лева - бил копие на оригинала с цена 7500 долара.

Е, може ли адекватен човек да зададе такъв въпрос???

 

Екстраполирайки въпроса, колко са адекватните във форума, щом всяка тема има подобна насока ?

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По въпроса за "драйва" на говорителя - пробвайте да сложите два различни говорителя на един усилвател, не едновременно :)

А каква е разликата от това нещо да бъде сглобено на кораб докат пристигне до еуропа и това някой ентусиаст да си свали схемата от нета и да си го сглоби на твърда земя, с евентуално не по-лоши елементи ( да не кажа направо - по-добри). К'во ония да не ползват някви хипер полупроводници? Аз лично ползвам няколко подобни ефекта (от колеги правили ги в Бг. по схеми на различни марки и модели) и съм доста доволен.

Няма никво значение кво пише на усилвателя, още по малко да се говори за лъжи, стандарт, мнозинство и тук. Всъщност тези, които го правят явно са напред с материала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако един Marshall е правен в Китай просто защото фирмата е изнесла там производството си не го прави калпав... само по-евтин вероятно. Е да приемем поне, че е така. Съвсем друг е въпроса дали бих си го купил. Но сглобен такъв в България по оригинална схема и без някакъв контрол за качество... още по- не бих си купил :) Те и всички айфони вече ги правят в Китай май?!? Разсъждавам си просто :) А за говорителя - този говорител го ръгат във всеки евтин кабинет и в описанието на продукта четеш Celestion само и само за да продава. Моите наблюдения са - мътен тон, много басов и среднист!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Темата пак се сведе до логичния завършек за стандартите на тоя форум :) Жалко, хубава тема беше. Аз също имам вина разбира се...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това все по-често го виждам -Какво значи Маршал правен в България?

Ми по 80-те масово  дрънчахме на плекси копия и всякакви лампови,понякога и ток ни удряше..но на инат,па дрънчахме деа..,от любов към рок,н,ролла,а не всички можеха да имат английски ампове и някои ги правеха тук,ся  има всякакви ампове, ората не свирят,а разглеждат оборудване - у бг варианта - до 100 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата все още е хубава. Даже е прекрасна! Пълна с информация /само да му се чете на човек/, евала за което!!!

 

^^Подобни въпроси могат да се дебатират и в отеделна тема - с по-голям успех според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помня,че в началото на 90-те си бях купил усилвател "Larios" от завода в кв."Червена Звезда".Май ги правеха за износ и работниците продаваха полу-легално директно в цеха.

Бяха доста сгодни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mда, всичко в крайна сметка опира до повече дрънчене и по малко работа с пръстчетата на двете ръце.

Според мен все още голяма част от хората занимаващи се с музика в бг. не могат да си позволят английски ампове и друга подобна апаратура. Дет се вика перфекционизма е хубаво нещо, но реалноста е друга, практиката също. Преди време си продадох всичко - китара, ефекти и т.н. След няколко години пак се появи желание да свиря, започнах с една китара и комп. процесор. Нямаш идея каква радост беше. В крайна сметка кое е важно - обурудването или "задклавиатурното" устройство. Само до преди двайсет години големите музиканти биха се радвали да имат сегашните възможности - всичко да е на един клик разтояние.

В смисъл, който няма пари за скъпо обурудване, не трябва да не свири, нали?

Редактирано от svet.k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.