Jump to content
Българският форум за музиканти

Амфитон 50 AC -022


Recommended Posts

Здравейте наскоро на мен и мой приятел ни попаднаха колони Амфитон 50 АC -022, но са в доста окаяно състояние и бихме искали малко по компетентно мнение от къде да вземем частите и колко биха излезли горе долу?

Ето ги и колоните:

http://minus.com/mI0OAAPm1UZjQ

 

Предполагам че всички говорители и на двете колони са за смяна...

Ако мога да дам друга информация кажете какво, доста набързо пиша темата. ^^

Редактирано от genatawa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да дам експертно мнение,  но аз с такива колони съм израстнал и винаги много са ми допадали. Проблема при тях е , че драйверите им са реализирани с много голям ход и с времето им се амортизират меките части - направо се разпадат на прах. До колкото съм чувал са много добре изчислени и имат отлични характеристики . Може би трябва да се ползват оригинални драйвери , но едва ли има от къде да се намерят.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Здравей, за съжаление диагнозата ти май е точна. Аз също имах такива и звучаха много прилично, но с годините дунапренчето започна да се втвъдява и разпада. За щур мой късмет на един приятел му попаднали говорителите от едни Cerwin Vega, само дето се наложи да разпробия отворите за басовите говорител на 12". Оставих филтрите на Амфитона. Резултата е покъртителен. Vega - Амфитон! :godbless: Изхвърлих еквилайзера, тонкоректорите са на нула и звучи чудесно. Освен това олекнаха наполовина.

    Та като се изфуках да си дойдем на темата. Бях споделил проблема с разпадащите се дунапрени с хората от магазина Мегавойс и ми казаха, че имат решение за мъките ми. Звънни и питай, че беше преди година и половина.  http://www.megavoice.bg/?pid=9

    Късмет!

   
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продават се гумени ресори, може да ги залепиш с хелмитекс. Един приятел възстанови такива бас говорители.

Трябва да се внимава при лепенето, да не задира шпулата. Цената на консумативите е смешна и си струва експеримента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесни тонколони,имам такива и свирят чудесно!Ако ги възтановиш няма да съжаляваш,но не знам дали ще си заслужава.Като гледам на едната тонколона и липсват средите и високите говорители.А другите говорители не са в много добро състояние.Успех в реставрацията!

 

И все пак ако се откажеш да ги правиш или ако си склонен да се разделиш с капачките за болтовете ми пиши на скайп: rooney2506 , защото ми трябват.Ето тук може да видиш точно какво търся: http://bad_link/trsya-kapachki-za-boltovete-za-tonkoloni-amfiton-i34746807

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вече въпроса ми е от къде да намеря за двете тонколони всичките говорители?

Каква би била приблизителната цена ако някой може да каже би било чудесно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз наскоро си взех два средночестотни говорителя на цена от 70 лв(може да ви се струва много,но говорителите бяха като нови),аз съм такъв човек,като ще давам парите,поне да има за какво.Иначе твоите говорители може и да ги ремонтираш.Според мен това ще е по-добрата идея,а тези говорители дето ти липсват може да ги намериш в лошо състояние и да ги ремонтираш всички заедно.Така според мен ще ти излезе най-евтино.Може също да подмениш тези говорители с други,но както си прецениш.Направи си сметка кое ще ти е най-евтино и съответно най-качествено,защото за около 200 лв. може да се намерят същите тонколони в прилично състояние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също направих наскоро тази процедура- смяна на гофри и външни козметични промени. Излезе ми не повече от 40 лв. Ето резултата:

 

180765_1864596259761_351574_n.jpg

 

178997_1882677031769_1751718_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре си ги направил,дано и да всирят задоволително.Сам ли си ги направи или някой друг?

А автора на темата май нещо забрави тази тема,може да се е отказал да ги възтановява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Сам ги направих с малко напътствия от интернет. Относно звука- приличен е, зависи дали човек харесва звука на тези тонколони. Единствено едната пищялка остана да звучи малко по-слабо от другата, но затова не ми достигат познания да го оправя :) 

А автора ако  иска да има две работещи тонколони амфитон , най-добре наистина да купи още две и да им вземе говорителите, иначе честно казано не виждам откъде могат да се намерят точно такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се намерят същите говорители е трудно.

Да се подменят с други-,ще се наложи подмяна на филтъра, и кутията , дето ще рече нови колони.

Името ми е Коста Рахнев,препитавам се от ремонт и реставриране говорители.

Дайте драйверите на някой дето работи внимателно и професионално, да  ги тества ,да се сменят гънките

,да се измерят , и ако има нещо за пренавиване , да се оправи.

Преглед на връзки,филтър,елементи,кутия 

и терминал.

Импрегниране мемраните, и после ще се учудите колко добре звучат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам г-н Рахнев.

Ако разгледате Аудио Клуб България, ще видите много хора останали доволни от него.

Като майстор и като отношение!

:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за добрата дума!

Каквото правя,гледам да е с високо качество и исключително по желание на клиента.

В нашия занаят,"творчеството" по скоро пречи и набутва парично,отколкото  помага. :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.