Jump to content
Българският форум за музиканти

едно ново парче let's dance - dim cho beats feat. Amster Boy


Recommended Posts

https://soundcloud.com/ndx_one/lets-dance-dim-cho-beats Бих се радвал на коментар относно звука смених мониторите и съм в процес на свикване !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се сърди,тука повече се обсъжда друга музика...

Надявам се другаде да намериш съмишленици.Парчето е барнато.Браво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тук ли трябва да утешаваме нечие пренебрегнато его, щото аз мисля, че ако някой иска професионален коментар би трябвало да опише повече професионални подробности за работата си? Но освен мързел и банална "музикална" скука аз, а май и не съм само аз, няма какво да намеря в тази тема.

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- Няма пауър в бийтовете - чети за EQ, уроци как да накараш бийта да "рита" има доста в нета - някои - успешни, други - не.

- Твърде много го зацикляш - ако ще правиш минимал - прави минимал. Ако ще правиш хаус - прави хаус. Ако ще правиш денс - прави денс. За първото - прекалено претрупано, за второто - прекалено постно, за третото - прекалено немелодично.

 

Личи си, че си топил пръста в гърнето на Music Instructor, Bomfunk MC и другите от онова време, но на фона на днешните неща, както казах - липсва мощ - няма какво да те "рита" докато го слушаш :) Слушай повече неща - виж направи си някой експеримент с повече хармонии, повече разнообразие и развитие - да се надъхва като го слуша човек, да го чуе цялото, а не да го превърти на 5 пъти - то само като погледнеш уейв формата без да го слушаш, му личи, че му липсва разнообразие. Жокер - хората и в чалгата вече вкараха дъбстеп елементи и звучи яко и модерно ;)

 

Сега ще кажеш, че нищо не разбираме от музика и сме смотани метали, и това е последния ти пост в този форум :)

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко по-напомпан бийт и по-разчупена хармония, повече цвят в инструментариума би го направило по-приятно за моето ухо. Иначе - стилово може да правиш каквото поискаш, да смесваш всичко с всичко. Това на мен ми звучи най-близо до tech-house може би, но тъй като не съм сред слушателите на подобна музика, едва ли бих могъл да бъда от особена полза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко по-напомпан бийт и по-разчупена хармония, повече цвят в инструментариума би го направило по-приятно за моето ухо. Иначе - стилово може да правиш каквото поискаш, да смесваш всичко с всичко. Това на мен ми звучи най-близо до tech-house може би, но тъй като не съм сред слушателите на подобна музика, едва ли бих могъл да бъда от особена полза.

 

Малко по-напомпан бийт и по-разчупена хармония, повече цвят в инструментариума би го направило по-приятно за моето ухо. Иначе - стилово може да правиш каквото поискаш, да смесваш всичко с всичко. Това на мен ми звучи най-близо до tech-house може би, но тъй като не съм сред слушателите на подобна музика, едва ли бих могъл да бъда от особена полза.

Точно за това питам как е звука с новите колони всичко ми звучи яко и напомпано направо ще ми отнесат главата , до няколко дни ще успея да закача и стария сетъп за референс . Относно колегите по горе не са писали по темата , нямам претенции творбата да е кой знае какво пък и не коментираме това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен нещо басът ми се губи. И от там може би не звучи напомпано. За този стил. Какви са ти новите монитори?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябват ти референтни колони(монитори), а не такива, които "звучат яко" у вас - така е твърде вероятно никъде другаде освен на същите колони в същото помещение да не звучи добре. Туй се постига с компресия, EQ, хармонайзери, октавери и други джаджи. И с четене. Колкото до второто ти изречение, говори много лошо за теб - искаш да положиш старание в обработката, а замахваш идеята и аранжимента с лека ръка? Нали се сещаш, че една очукана ЛАДА колкото и да я боядисваш със скъпа боя, няма да стане Мерцедес? Според мен като начало се насочи към мисленето на яки идеи и аранжименти - дето се вика като го чуеш, после да си го тананикаш цял ден - така се правят успешни хитове и на хората не им пука особено силен ли е баса, слаб ли е. После обработката е лесна работа. Иначе е - на свинче звънче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен нещо басът ми се губи. И от там може би не звучи напомпано. За този стил. Какви са ти новите монитори?

HS 80  + акустично третиране на стаята и двете неща са ми нови това беше първия експеримент с новия звук . Извинете ме братлета , че се изразявам просто но все пак исках да избегна разводняването на темата и да не ми пишете къде кво са слага и какъв аранжимент да правя демек да ме разберете. Старите монитори бяха алесис пасивните наистина има голяма разлика между звука на двете алесиса са по близко до хай-фи . Специално на колегата Лими искам да предам , че не търся нито фенове нито съмишленици нито най - малко личното му мнение и безмислено спамене извън темата !!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Не знаете точно какво иска да прави човекът, за да бъде обсъждан аранжимент, както и техники на композиране. Можем единствено да декларираме личен вкус.

 

2. Аз слушам с Wharfedale Diamond, които по принцип звучат що-годе вярно za hi-fi, но са по-проблемни в басовия регистър. Освен това, имам проблем с ушите; съвсем сериозно, предстои ми промивка, вследствие на което колкото по-нагоре отива честотата, толкова по-голямо затихване има и ми е нарушен тоналният баланс, т.е. чувам баса по-подчертан. И въпреки това ми се вижда малко слаб.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HS80 са брилянтни монитори. Явно проблема е в помещението ако басите на теб ти звучат добре. Отзадзе има едно копченце за компенсация - пробвай с него. Също намери си референтни тракове, които наподобяват това, което искаш да чуваш от твоите неща и сравни на същото ниво какви са разликите. Горе ти казахме какво му липсва на твоето парче чисто технически. Преслушах и останалите ти неща - общо взето са еквивалентни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е определено помещението ни е подвело слушайки в полагащото се за това място сега и на мен ми се губи баса . Факт е , че точно като финализирах имах посетител и в крайна сметка последното слушане беше от дивана в края на стаята където няма как баса да не е по подчертан , съответно се подведохме и двамата и коригирах басите на финала . Утре ще го направя отново и ще постна пак .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.