Jump to content
Българският форум за музиканти

Iso Box за китарен кабинет 1x12'


Recommended Posts

Мисля че добре се получи и по-важното е че добра работа върши... Направих го с бюджет около $150, преди това обмислях вариант да си купя готов Iso Cab. Не мисля че би изолирал толкова ефективно сигнала от мощен китарен усилвател, изработката вече би трябвало да е доста по-сложна, може би два сандъка един в друг... но с моя 1 ват е напълно възможно да си приказваме нормално в стаята ;) Скоро ще запиша и някакви семпли...

 

uu43.jpg

 

ium6.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шперплат (1,8 cm дебелина), 4 брая колелa, лайсни, метални скоби и винтове, панти, ключалка, силикон (по ъглите на кутията), Eggcrate Foam (не съм сигурен как да го напиша на български   :)

Може би в България изработката би излязла по-евтино, знам ли...

Редактирано от dickens
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би в България изработката би излязла по-евтино, знам ли...

Не съм обърнал внимание на местожителството. Естествено има разлика в цените, при това доста. Но по отношение на покупателната способност, може със сигурност да е по-скъпо.

 

Друг е въпросът какво точно се получава със звука при този вид оформление ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да пробваш с каменна вата, изолира по-добре. В БГ това излиза към 60-70 лв. А със "звука при този вид оформление" всичко си е ОК. Ако някой не е разбрал, с кивава съндъци иде реч за домашни записи и други такива забавления. В саунд сити е друга работа...

Редактирано от alexibebov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В БГ това излиза към 60-70 лв. 

 

Ми то само Eggcrate Foam-а e $50.  Нявкакъв специален го взех, с препоръки  :greenball:  Но ми остана за още един сандък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво е Eggcrate Foam, но - брезов шперплат - 30 лв, вата+пирамидки - 20 лв, винтчета, панти, лепило - 10лв

Редактирано от alexibebov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тук едни семпли с 2 различни китари на иначе абсолютно еднакви настройки... Струва ми се само че трябва да намаля гейна малко

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За по-голям кабинет задължително 2 сандъка един в друг с вата помежду им ;) Горкият сандък сега се тресе целия при усилване до средата. За един ват е напълно достатъчно, но май само аз съм с такава въшка... И колеленца, иначе ще имате проблем с басите и комшиите, общо взето басите почти нямат спирка.

 

Друго много важно нещо е да има достатъчно въздух пред говорителя, повечето купешки Iso Cabs с цел по-голяма компактност пренебрегват това... And the guitars sound boxy and fizzy!

Редактирано от dickens
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друго много важно нещо е да има достатъчно въздух пред говорителя, повечето купешки Iso Cabs с цел по-голяма компактност пренебрегват това... And the guitars sound boxy and fizzy!

:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.