Jump to content
Българският форум за музиканти

Лесни метъл сола?


ares98

Recommended Posts

Някой да ми каже някое по-лесно соло за човек тепърва захващащ се със солата (свиря от година) без metallica,nirvana,guns'n roses...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

deep purple-soldier of fortune/when a blind man cries са лесни. На металика nothing else... не е чак толкова трудно,свири го по-бавно и ще се получи. Не се опитвай да свириш на 300 удара от първия път в бъдеще това ще ти създаде проблеми!Късмет и търпение с китарата. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съветвам те да не пренебрегваш Нирвана и Металика. Да, клиширани са, но повечето им неща са перфектни за начинаещ и те учат на много основни техники. Като пример пробвай първото соло на Master of Puppets - бавното на James. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

when a blind man cries (ако изобщо може да мине за метъл) се назубря за 10 мин. и после се опитваш да го изсвириш като хората 10 г., не знам дали ще ме разбереш... :)

Същото е с Дейвид Гилмор - 5 ноти ги учиш 5 години и все не излиза ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е маниер и техника на свирене,ама много свирене (репетиции) !!!

Едно не мога да разбера,защо БГ музикантите искат да свирят като някой голям, а не потърсят свой стил на свирене,свой "почерк" ,това е само загуба на време според мен !

Всеки има свой специфичен начин на свирене,но единици го развиват !

Та затова 5-те  ноти на Дейвид Гилмор си остават негови,и по тях го разпознаваш веднага !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно не мога да разбера,защо БГ музикантите искат да свирят като някой голям, а не потърсят свой стил на свирене,свой "почерк" ,това е само загуба на време според мен !

Всеки има свой специфичен начин на свирене,но единици го развиват !

 

Абсолютно вярно.

 

 

 

Един начинаещ солокитарист, според мен, трябва да набляга предимно на изучването на основните техники, използвани в солата, на съчетаването им една към друга, на развиване на композиционно и импровизационно мислене. Така (освен че ще развие собствен стил) един ден ще може не само да свири сола на известни песни, ако реши, но и да осмисля защо са построени точно по този начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, хубу де, нали ученето е съпътствано от примери, и те спомагат процеса. Какво, всички ли сте започнали още от началото да си имате свой стил, и да се занимавате САМО с авторски неща, и никога не сте разучавали песните, които харесвате, на групите, които обичате? Хайде стига глупости, разпознаваем стил не се изгражда за една, или пет, или десет години, и обикновено човек се учи гледайки, преди да успее да създаде нещо, иначе става малко стил чукча писател, не читател. И какво музиканти, какви пет лева, момчета в момента най-вероятно е фен, който си подрънква от година, вие не знам къде го пратихте.

 

До самия въпрос - зададен е тъпо, не знам какъв метъл видя в Нирвана и Гънс, нито какво значи лесно соло според теб. За да не съм хептен не-градивен, ето ти една метъл баладка на Iced Earth, отсвирите накрая не са трудни, а и цялата песен обвхаща доста стандартни метъл похвати:

http://www.youtube.com/watch?v=WMA62CsFvzg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Какво, всички ли сте започнали още от началото да си имате свой стил, и да се занимавате САМО с авторски неща, и никога не сте разучавали песните, които харесвате, на групите, които обичате?

 

Аз горе-долу точно така започнах. Вадил съм отделни рифове на известни групи, но не и цели песни, камо ли пък сола.

 

 

най-вероятно е фен, който си подрънква от година, вие не знам къде го пратихте

 

Ние никъде не сме го пратили, той идва в "Българският форум за музиканти" (а не "музикални фенове") и задава въпрос, съвсем естествено е да го третираме като сериозен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уроци и  сола  в  тубата  на килограм  колкото   щеш..., а  иначе с годините се напредва  и  с техниката ,но  само  при   упорити  занимания... :coolp:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, хубу де, нали ученето е съпътствано от примери, и те спомагат процеса. Какво, всички ли сте започнали още от началото да си имате свой стил, и да се занимавате САМО с авторски неща, и никога не сте разучавали песните, които харесвате, на групите, които обичате? Хайде стига глупости, разпознаваем стил не се изгражда за една, или пет, или десет години, и обикновено човек се учи гледайки, преди да успее да създаде нещо, иначе става малко стил чукча писател, не читател. И какво музиканти, какви пет лева, момчета в момента най-вероятно е фен, който си подрънква от година, вие не знам къде го пратихте.

 

До самия въпрос - зададен е тъпо, не знам какъв метъл видя в Нирвана и Гънс, нито какво значи лесно соло според теб. За да не съм хептен не-градивен, ето ти една метъл баладка на Iced Earth, отсвирите накрая не са трудни, а и цялата песен обвхаща доста стандартни метъл похвати:

http://www.youtube.com/watch?v=WMA62CsFvzg

Не ги смятам за метъл,но попринцип и по-рано съм задавал сходен въпрос в подобни форуми и ми отговарят с тия 3 групички.Мерси за iced earth все пак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Солата на Stairway to Heaven & на Paranoid щом на мене не са ми били кой знае колко трудни значи повярвай ми,наистина са лесни.Вярно,не са метъл,но пък съдържат техники,които се ползват и в по-тежките разклонения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Солата на Stairway to Heaven & на Paranoid щом на мене не са ми били кой знае колко трудни значи повярвай ми,наистина са лесни.Вярно,не са метъл,но пък съдържат техники,които се ползват и в по-тежките разклонения.

 

Ако под лесно имаш предвид "кратко" ок, но аз това соло на Paranoid още го мъча и бързата част никога не я докарвам като хората. Дето каза Baby Thomas по-горе, 5 тона ги мъчиш с години :) Та не знам точно тези колко са лесни.

 

Иначе не съм съгласен с това за стила и имитирането. Със свирене на кавъри и популярни песни се изгражда речник много по-бързо отколкото с упражнения и експерименти по мое мнение. И не за друго, а защото на човек му е по-интересно. Колко пъти съм спирал да свиря, щото упражненията са ми скучни, не знам. Просто ако нямате много време за занимаване свиренето на известни неща е един начин да се самодисциплинирате и да си вкарате малко стимул.

 

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, аз съм начинаещ и тепърва започвам "да слизам надолу". Опитай Some times i feel like screaming. На мен доста ми допадна и не е много сложно (не е и метъл). Дано съм ти бил полезен, поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.