Jump to content
Българският форум за музиканти

Мазоли!


Recommended Posts

Всеки, който някога е свирил на струнен инструмент, ги познава до болка. Буквално! Колкото повече свириш, толкова по-дебели стават, а колкото са по-дебели, толкова повече можеш свириш...

Аз лично съм горд притежател на съвсем безчувствени пръсти на лявата ръка и много им се кефя. Обаче понякога така ме дразняааат...! Приисква ми се да ги откъсна, да ги отхапя или да ги отрежа... все тая, само да ги няма! Трудно се сдържам, но от опит знам защо не трябва ги махам (ауч!). Случва се да ме сърбят отвътре (естествено, само със свирене се оправя), да ме щипят...

Вие как се справяте с досадните мазоли?

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти сам го каза- с тях можеш да свириш повече. Организмът си знае работата, щом ги изгражда значи са му нужни. Иначе ше има "Ох, това боли, как да го изсвиря?" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво означава "как се справяш"? Те нали затова са мазолите, за да ти е по-комфортно да свириш? Как точно ти пречат, че да има нужда да се справяш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си свирил достатъчно. Давай още и мазолите в един момент ще изчезнат, краищата на пръстите се уплътняват и проблемът вече не съществува. Но като гледам още си помниш името, щом си го написал във форума. Свириш докато го забравиш. И след това още малко. Може да ти звучи несериозно, но си е точно така.

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ?! Със по-тънки струни... значително ги намалява(мазолитe).Колкото и до придават незнам си къв и незнам си такъв си звук ,все пак свиренето трябва да е удоволствие и удобство и трябва да имаш свобода , а не да не може да изсвириш нищо, щотото боли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми дразнят ме понякога, сърбят ме...

Докато свиря не се оплаквам, естествено, но през останалото време само ги закачам.

Наистина ли няма никой друг, на който му се случва?! Доста странно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе одете на маникюристка,бе,

баси цирка,болката от тендовагинита е далеч по зле,

съчетана със загуба на сила,мазоли да са ви проблема,

с ръкавици не може да се свири,освен глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята на тази тема беше съвсем различна, но явно никой не ми разбра. Не се оплаквам от мазолите, нито са ми чак такъв проблем.

Исках да разбера дали и на други им пречат понякога. Щом няма такива, ок.

Все пак благодаря за мъдрите съвети, но отдавна не съм начинаещ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

човеко оркестър начинаещ ли си? При редовно свирене мазолите изчезват, и както каза Fats - пръстите просто стават по-твърди. Не ми прави впечатление от години, а не съм професионален музикант.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.