Jump to content
Българският форум за музиканти

тъпа идея ?


love_dash

Recommended Posts

Днес ми доставиха новото кубе с ДОСТА голямо закаснение понеже нямах кабел а съм понаучил малко ел техника се опитах да си направя такав от кабела на един стар микрофон, та направих всичко запоих кабела проверих го на уреда бях поочти сигурен че ще стане и след като го включих започнаха страшни шумове веднага го изкарах но се притеснявам дали грешката ще е в мен или нещо в самия кабел или знам ли в кубето. в смисл такъв и друг път съм правил кабели (не за китара) и ми се е получавало не знам какво стана този път но се притеснявам дали това няма да навреди по някакъв начин на усилвателя и това възможно ли е ? + твърдо съм се решил че няма да свиря с купешки кабел :D и след няколко дни съм поръчал да ми направят нов ако някой е по на вътре с нещата ще ми бъде от полза ако може да сподели нещо по темата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабела,с който си правил експерименти,вероятно е от балансен тип(две жила и външна оплетка),щом е ползван за микрофонен.Можеш ли да дадеш схема как си свързал конекторите с кабела?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ако някой е по на вътре с нещата ще ми бъде от полза ако може да сподели нещо по темата

По темата ще споделя следното:

 

Днес ми доставиха новата готварска печка. Веднага реших да си направя баница. Взех каквото трябва: картофи, сладко от вишни, майонеза, грозде..., обърках всичко и го сложих във фурната. Всичко стана много добре, но като я опитах,  веднага я изплюх, а сега ми се повдига. Може ли да съм си повредил нещо фурната? Твърдо съм решен, че купешка баница няма да си купя. Ще се радвам някой да сподели нещо по темата.

  • Like 7
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Сакън, сега ще дойдат от Групата за защита на идиотите. Ще ти обяснят, че си много лош човек, който обезсърчава младите дарования. 

  • Like 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като лееко по-грубите колеги не виждам причината да не искаш да свириш с купешки кабел, но ако е нещо което ти си знаеш - давай  :thumbup:  :D

В интерес на истината няма никакъв проблем да си направиш кабела - лесно е. Не съм експерта тук, горе някакъв колега спомена някакви балански кабели и така нататък с микрофонни кабели не съм се занимавал, макар че веднъж ни се наложи да направим с един приятел за да записваме блек метъл у нас.. :D

 

Таа всъщност това с кабела наистина е лесно. Просто трябва да знаеш, че кабела за инструмент е моно, а за микрофона е стерео (в което всъщност не съм толкова сигурен). Не че не можеш просто да запоиш двете жила едно за друго или да не обърнеш внимание на едното, не съм експерт, трябва да се импровизира :D

Иначе класическия DIY начин който всички сме подхванали е - отиваш в един магазин за електротехнични вътрешности, купуваш един коаксиален кабел и два жака и започваш да запояваш. Единствено трябва да знаеш

1. от коя страна се държи поялника :D

2. как не се пали къща :D

3. някаква схема. Като цяло е просто - жилото се запоява за изхода към връхчето на жака, екранировката се калайдисва(предпоръчително) и се запоява за изхода към sleeve-а. То се вижда. Някъде из форума имаше прекрасна тема точно за правене на кабели, но я гледах преди много години и не ми се рови.

 

Ще ти предпоръчам да не вземаш най-евтиния и чуплив кабел - не смао, че ще шуми, ами и на мен лично още не ми работи фуутсуича от кутия за храна :D

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.