Jump to content
Българският форум за музиканти

Къде се продават кабели за EMG електроника


Amentis

Recommended Posts

Здравейте,

горд собственик съм на EMG ALX и EMG-H3. Има само един проблем.

EMG-H3 идва с кабел, който от едната страна си е с конектор за адаптера, но от другата не е с конектор за платката на EMG, а с жички за запояване. Разпитах насам натам и не намерих вариант да си поръчам този кабел, който намерих в Томан и се надявам да е същия:

http://www.thomann.de/gb/emg_quick_connector_cable_5_polig.htm

 

Продава ли някой в България кабели за EMG по единично или поне целия пакет?

Имам и още един интересен въпрос - може ли конектора от страната на платката да се замени с нещо, което може да се купи от някакъв магазин за електроника, да се отреже от електроуред или нещо такова?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си го намерил в Томан може да гопоръчаш в някой от магазините на Динакорд. Доставката е за около 20 дена, плащаш каталожната цена по курса на деня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай от някоя стара кутия за компютър, май съм виждал, макар и не 5-ца, а по отделно. Ползват същия или подобен стандарт за зумера, за пауър бутона и резета...Но пак казвам, не съм 100% сигурен, все съм си мислил да пробвам, но ме домързява...:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, в града ми има представител на Forte, но май никога не са се занимавали с части, ще попитам дали биха се съгласи да ми доставят някаквото си кабелче.

 

За частта с DIY кабела - благодаря на колегата, но аз търся другия край  :)

Jcontrol.jpg

На тази снимка най долно-десните два са каквито трябва и от двете страни, а кабела над тях отдолу е за към активен, а отгоре е такъв конектор какъвто търся + изход за захранване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако намеря.... иначе съм навит да платя, но май че тея дето с епродават са пак за запояване от едната страна. Чакам EMG да ми пишат по въпроса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаааа, писах на момчетата, и те ми пратиха кабела по пощата!  :) Да им е жив и здрав support-а, много готина компания са ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само една дребна корекция - поръчките от Томан се плащат по централния курс лев/евро на БНБ (1.95583), а не по курс за деня. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само една дребна корекция - поръчките от Томан се плащат по централния курс лев/евро на БНБ (1.95583), а не по курс за деня. ;)

 

Централният курс на БНБ не е закована константа, а се променя всеки ден. Това имам предвид като казвам по курса на деня. Тъй като съм поръчал досега доста неща през Динакорд не желая да споря за безсмислени неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

:offtopic-001:  за да нямате проблеми с курсовете ако поръчвате директно от Томан, най-добре използвайте английския вариант на сайта, защото ДДС-то там е същото като в България - 20%, а цените са си пак в евро. Курсът на БНБ за евро си е фиксиран от много отдавна. Обикновено Томан сменят цените или си играят с ДДС-то ако сте направили поръчка чрез сайта им за друга страна. Поръчката през Динакорд е малко усукана работа, от опит го знам, за съжаление леко горчив. Така или иначе се изчерпа темата, може модератор да я заключи

 

Наздраве на печелившите от един трезвеник :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Централният курс на БНБ не е закована константа, а се променя всеки ден. Това имам предвид като казвам по курса на деня. Тъй като съм поръчал досега доста неща през Динакорд не желая да споря за безсмислени неща.

 

Ако не си чул, да те осведомя, че в България от над 16 години е въведен валутен борд, като от 1.I.2002 г. валутата, към която е фиксирана стойността на Лева е Еврото, т.е. валутният курс Лев/Евро е константен от тази дата. Валутните курсове към всички останали валути се преизчисляват ежедневно, като за база се взема именно фиксираният курс към Еврото.

Не е точно по темата, но е добре да прецизираме нещата, все пак е сериозен форум, а не пазара в Димитровград.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.