Jump to content
Българският форум за музиканти

Може ли съвет


Neumorim

Recommended Posts

Здравейте всички,

реших да започна да свиря на китара,реших да взема китара B.C. Rich WARLOCK ONE WGRD,кубе Stagg 20 GA R и процесор Korg AX5G. Мисълта ми е това добре ли е за начинаещ ,който не е хващал китара досега ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам братле.На мен ми харесва като форма и как звучи(метал).Който разбира повече ще каже,аз не съм свирил досега на китара...

 

 

и да попитам става ли за соло и за по лека музика ? :) освен за траш ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз скоро си взех първа ел. китара - B.C.Rich ProX1-Warlock и лично на мен от китарите, които пробвах тази най-много ми допадна като форма - говоря чисто за удобство, за визията няма смисъл да се говори - убийствена. Не съм напълно начинаещ, защото от 2 години свиря на акустична китара, но си е много удобна и седнал като свириш и прав с колан е супер - много добре балансирана. Но от човек до човек има голяма разлика и сигурно за някои това е супер неудобна форма, но просто искам да ти кажа, че понякога нещо което изглежда супер неудобно се оказва страхотно удобен инструмент и обратното. Не съм специалист и моето мнение не тежи кой знае колко, но все пак да имаш предвид, че дори и тази ръбеста китара може да "заспи" в нечии ръце :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и да попитам става ли за соло и за по лека музика ? :) освен за траш ?

 

Разбира се, че става! Ето тук например един демонстрира различни стилове (бива да превъртиш приказките до 2.30 мин.)

 http://www.youtube.com/watch?v=qCZkqwmhhRE

Редактирано от sbondokov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че става! Ето тук например един демонстрира различни стилове (бива да превъртиш приказките до 2.30 мин.)

 http://www.youtube.com/watch?v=qCZkqwmhhRE

 

 

Да,но това е warbeast,а моята ще е Warlock One WGRD,незнам но предполагам,че ще има разлика ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма китара, която да не става и за лека музика, по-скоро има китари, които не са подходящи за по-твърда музика, но тази не е от тях. Според мен щом те кефи си я вземи и си свири на воля  :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Това твърдение е пълна глупост. Тия китари с форма на отварачка за бира са си баш метъл машини. Да, можеш да свириш на тях други неща, както можеш и да се състезаваш с камаз срещу ферари, въпросът е в резултата и смисъла. Универсален инструмент няма, и това е положението в живота.

 

А към автора на темата - щом те кефи, взимай смело. Baby Thomas е прав - зарибявай се, надъхвай се, и се учи. Другото е чесане на езици.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, Icarus, след като е пълна глупост, би ли ми обяснил какъв е проблемът да се свири на този B.C.Rich някое по-леко или акустично парче, и с какво е по-различна тази китара от някоя друга от същия ценови клас и то за един начинаещ ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво категоризирате нещата, не мога да разбера... Ясно, че тази китара е ориентирана към по-тежката музика. Никой не очаква, че ще излезеш на сцена с нея и ще свириш SRV или Бийтълс с нея.

 

От кирата до китара разлики големи (вкл. дърво, сглобка, адаптри, хардуер, изработка), но това не значи, че Джаксън свири само метъл, а Фендър блус/рок.

 

Останах много приятно изненадан как едно ЛТД Еклипс (Лес Пол тип, но с по-тънко тяло) и 81-60 ЕМГ, в качествена апаратура (Marshall JMP) може да звучи много добре, както за чисти партии, тип балада, така и за по "дебел" и басов тон за акорди.

 

Хубаво е да се разграничаваме от клишетата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Това твърдение е пълна глупост. Тия китари с форма на отварачка за бира са си баш метъл машини. Да, можеш да свириш на тях други неща, както можеш и да се състезаваш с камаз срещу ферари, въпросът е в резултата и смисъла. Универсален инструмент няма, и това е положението в живота.

 

А към автора на темата - щом те кефи, взимай смело. Baby Thomas е прав - зарибявай се, надъхвай се, и се учи. Другото е чесане на езици.

Универсалния инструмент е ЛП или 335,ама ще пищи втората при много кривоч,мое да разгледаме дедо Пейдж как покрива от кънтри до хард рок..с една китарка,на живо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Чакайте, че нагазихме в лайната...

 

Hillbilly, Пейдж ми е от любимите китаристи, но стиловете в музиката не се изчерпват от кънтри до хард рок. Виждам ти идеята как LP може да покрива голям диапазон от стилове, но далеч не е всичко. Да не говорим как това какво може една китара е много пряко зависимо от това какво може тоя, дето свири на нея.

 

sbondokov, от моето селско и претупано търсене в гугъл от първия попаднал ми резултат разбрах, че въпросната китарка е 385 български левчета. За толкова парички (нова китарка, в магазини в България, на живо, дето се вика, и на една ръка разстояние) има и други варианти за покупка на инструмент. Кой колкото обикалял, кой колкото свирил, и кой колкото чул е въпрос, който не мисля, че има смисъл въобще да човъркаме, щото ще затворят темата много бързо (както и впрочем трябва). Да, можеш на всяка една китара да свириш всеки един стил, както и да, можеш да береш череши от топола, ако сложиш череши на тополата, както можеш и да садиш домати и да вадиш картофи, ако вместо домати сложиш картофи, и да, всичко мокро е чисто, всичко боядисано е ново, и всичко шарено е красиво.

 

Slide, съгласен съм за разграничаването от клишетата, но само на концептуално ниво. Sorry, пичове, няма да станем рокзвезди и така нататък, можем да нарушаваме клишета колкото си искаме, но освен пръдня, друго няма да излезе. Ще се радвам да не съм прав (в смисъл, наистина), но се съмнявам. Да не говорим, че ако дадено нещо е клише, обикновено има причина да бъде толкова изтъркано, за да стане клише. Ако съм просто фен, ще си бъда фен и ще се опитвам да си уча песните на хората, които харесвам. Ако съм фен, и искам да направя нещо свое, мисля, че бих си седнал на задника да побачкам здраво по темата, а не да си чеша езика да пиша глупости (както сега правя, например).

 

Факт е, че във форума има страхотни музиканти, но съм абсолютно убеден, че никой от тях не е тръгнал с въпроси от сорта на "взех това, и това, и това, бива ли, или се преебах?", или "ще си взема това, и това, и това, ще се прееба ли"?. Хайде малко по-сериозно и осъзнато, а? Не е забранено да се мисли все още. Да, сложно е, с толкова много информация навсякъде (това вече не е въобще шега от моя страна, реално се насмогва трудно, когато човек няма ориентир, и наистина не знае нито откъде да започне, нито накъде да тръгне, нито къде иска да стигне, особено ако е разглезен), но все пак не пречи да слушаме с ушите си, и да мислим с главите си, и да гледаме с очите си, а не с нечии други, независимо къде точно и в чие тяло биха се помещавали чуждите сетива, които бихме били възприели за свои по невнимание. Нека разбиваме клишета, ама хайде преди това малко да се образоваме. Иначе става "Чукча не читател, чукча писател".

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.