Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с Floyd Rose


nikpg

Recommended Posts

Здравейте, изрових тази тема да пиша тук за някои въпроси да не отварям нова :)

значи нормално е флойда при пълно дърпане нагоре тоест докато опре в дъното отзад да може да вдигне до тон и половина такали, аз моя го вдигнах от стъда  до толкова, че ми вдига на няои струни тон и половина на други един тон, но това само на свободна струна. Натисна ли на някое прагче и вдигна флойда(тона), след съвсем малко струната се опира от опуна в праговете по грифа.

Китара е Джаксън, а флойда ми е равен със тялото на китарата. Мисля си, че ако повдигна още от стъдовете, ще има подобрение, но стуните много ще станат високи. В момента е вдигнато толкова, че погледнато основата на фойда е съвсем съвсем дали има и половин милиметър по високо от тялото на китарата, но пък при 12 прагче е около 1,7-8мм. и много не ми се иска още да вдигам от стъда :) мерси 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети внимателно как се прави цялостен сетъп на инструмента - огъване на грифа, екшън, интониране. Тези неща частично зависят и от струните, но и си влияят един на друг, така че може да се получи така, че след коригиране на едното да се наложи да се пипа другото. Виж препоръчваните разстояния, измери твоите и гледай да си в оптимални граници.

 

Колко можеш да вдигнеш тона зависи и от конструкцията на китарата. Примерно на Стив Вай моделите са по-издълбани отзад зад/под тремолото именно с цел да може да прави свинщини с ръчката. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш проблем.Просто Флойда така си действа.Прави се равен с тялото за да имаш еднакъв ход на горе и надолу.Когато опъваш е нормално струните да се снижат.
Просто трябва да решиш кое ти е по важно,нисък екшън или повече ход на ръчката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам една китара на която и сложих Флойд беше с тремоло, стандартен страт. Флойда е китайско менте след доста доработки вече си е бойна машинка всичко си е ОК не разстройва сетъпнат е но е много твърд което ме дразни.

 

Въпроса е следния:

как флойда да стане мек? 

 

Ножовете са ОК смазани не опира никъде с 3 пружини съм в стандартен строй.

Аз предполагам че това се дължи на пружините но все пак ще се радвам на някакви мнения по-въпроса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това можеше да го провериш в Google :) С 2 пружини тремолото ще е чувствително по-меко, но и ти трябва да свириш много по-леко, особено при Palm Muting. Да не се чудиш що звучи фалшиво после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Флойда плаващ ли е или седи върху тялото?Можеш да пробваш да оставиш само 2 пружини.Флойда можеш да нагласиш да е водоравен с 2-та болта,които го държат вътре в кухината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е китарата ?
2 пружини не са ли много малко, и ще трябва доста да се навият болтовете в дървото.

 

Моята китара беше фабрично с 4 пружини и едната я свалих, сега съм с 3 и е добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети внимателно как се прави цялостен сетъп на инструмента - огъване на грифа, екшън, интониране. Тези неща частично зависят и от струните, но и си влияят един на друг, така че може да се получи така, че след коригиране на едното да се наложи да се пипа другото. Виж препоръчваните разстояния, измери твоите и гледай да си в оптимални граници.

 

Колко можеш да вдигнеш тона зависи и от конструкцията на китарата. Примерно на Стив Вай моделите са по-издълбани отзад зад/под тремолото именно с цел да може да прави свинщини с ръчката. ;)

така де :) китарата като я купих, втора ръка jackson DXMG с EMG-HZ адаптори, така беше сложен флойда, че задната му част беше леко повдиганата и не забелязвах опиране на стурните в прагчетата при вдигане на флойда. След четене тука смених си струните и направих флойда равен на тялото, като ми се размести и интонацията на 12 прагче и една по една с местене на седълцата ги настройх много точно без цент дори отклонение :). Сега мога да вдигам тон и половина като на 12 праг струните са малко под 2мм и много удобно за свирене. Та въпросът ми е по скоро - НОРМАЛНО ли е, когато вдигам флойда и съм натиснал някоя струна след 6-7 праг някъде, до крайно опъване да опре в струните и избива на флажолет, колкото по напред отивам на прагчетата толкова по малък ход за дигане преди да опре има. Когато са свободни струни и вдигам не опора, та си мислех дали не е нормално това, тъй като ако така или иначе съм на някой праг а не свободна струна, може и с пръст да се повдига струната и не е нужно флой, а той да е само за свободни струни без натиснато прагче, независимо флажолет или не. Това по скоро ми е въпроса, че нямам спомен при повдигнат отзад флой, както беше, дали опираше ако го вдигам при натиснат праг.... мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и другото което ме заинтересува, акто заговорихте за брой пружини. Човекът от който купих китарата каза, че му разтройвал флойда и сложил ето такава пружина - като на нсимка

 

http://www.automation-drive.com/EX/05-12-19/ts-05-large.jpg

 

не знам как се казва този вид пружина като третата отгоре надолу, при мен е абсолютно същото, като липсва само втората пружина отгоре надолу, та тази пружина чрез нея регулирах така че флойда да се връща здраво на позиция и не разтройва, чрез това винтче като шестограм дето е отгоре, но дефакто когато понижавам тона с флойда тази пружина не играе и съм само на две, когато повишавам тогава и тази пружина участва. Как с е казва този тип пружина и използвате ли ги и вие

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казва се "tremsetter" аз съм монтирал на познат на китарата му.

Не го харесвам и мисля че няма нужда от това нещо когато всичко е сетъпнато правилно.

 

$(KGrHqRHJB!FGnGvBzHOBRwd2sJL,!~~60_35.J

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Това по скоро ми е въпроса, че нямам спомен при повдигнат отзад флой, както беше, дали опираше ако го вдигам при натиснат праг.... мерси предварително

 

Ако флойда ти е бил наклонен напред,вероятно стъдовете са ти били по ниско и пак си имал същия екшън,така,че няма значение.

Както ти написа baby Thomas изчети/изгледай внимателно многото материал за сетъп в нета,защото всичко е като система от скачени съдове.

Дебелината на струните влияе на опъването на пружините и оттам на екшъна,тръс-рода ти влияе,стъдовете ти влияят,броя пружини,колко са навити двата болта в дървото(не стъдовете),и всяко като пипнеш разваля друго.Това е основният недостатък на Флойда,че е много деликатен,поне докато го сетъпнеш като хората.

 

За тази пружина не знам нищо,не съм я виждал никъде,може да е нещо полезно или някаква излишно усложнена изгъзица.

И пак ти казвам,ако екшъна ти е нисък(за сравнение моя на 6-та сруна на 24 праг е 2mm) като вдигаш ще ти се лепят струните за грифа,независимо отзад Флойда как е...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tremsetter точно не съм имал, но съм имал Goldo BackBox ли се казваше... Пари на вятъра за мен.

 

Това е "обратна" пружина. Идеята е да помага тремолото да се връща по-лесно и винаги в "нулева" позиция. Както и да не разстройва толкова при double stop bends. Или късане на струна. Последното изобщо не бачка (то и да станва не знам каква ти е файдата), при двойните бендове има частична файда. За връщането в нулева позиция не знам, тъй като моето си беше перфектно и по дефолт. Обаче системата става супер твърда, ръчката не може да хърка и има едно гадно "тракане" при широко вибрато и преминаване през т.нар. нулева позиция. За мен е ужасно.

 

На подобен принцип са Ibanez ZR системите, но там можеш и да ги махаш тези обратните пружини и си става нормално тремолото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 Това по скоро ми е въпроса, че нямам спомен при повдигнат отзад флой, както беше, дали опираше ако го вдигам при натиснат праг.... мерси предварително

 

Ако флойда ти е бил наклонен напред,вероятно стъдовете са ти били по ниско и пак си имал същия екшън,така,че няма значение.

Както ти написа baby Thomas изчети/изгледай внимателно многото материал за сетъп в нета,защото всичко е като система от скачени съдове.

Дебелината на струните влияе на опъването на пружините и оттам на екшъна,тръс-рода ти влияе,стъдовете ти влияят,броя пружини,колко са навити двата болта в дървото(не стъдовете),и всяко като пипнеш разваля друго.Това е основният недостатък на Флойда,че е много деликатен,поне докато го сетъпнеш като хората.

 

За тази пружина не знам нищо,не съм я виждал никъде,може да е нещо полезно или някаква излишно усложнена изгъзица.

И пак ти казвам,ако екшъна ти е нисък(за сравнение моя на 6-та сруна на 24 праг е 2mm) като вдигаш ще ти се лепят струните за грифа,независимо отзад Флойда как е...

 

 

лепят се само ако съм натиснал след 6-7 праг нататък :) иначе съм с деветки, така си беше и преди, значи разбрах, че щом на свободни струни не се лепи за грифа и мога да си правя бомби :) и слончета е наред всичко, ако искам да вдигам тон от някой праг ще го правя с пръста, това всичко си е в нормата :) това исках да разбера

 

пс... на джаксъните грифовете по широки ли са или си въобразявам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.