Jump to content
Българският форум за музиканти

Наредба № 81 от 22 юли 2013 г. за придобиване на квалификация по професията „Дисководещ“


Recommended Posts

Типично български простотии има в това нещо - подходящо за раздел Бисери:

"– познава различните видове техника, използвана във всички етапи от създаването на музикален продукт; "

 

Това като обявата за секретарка - с 4 езика, минимум 2 висши от които едно инженерно, до 23 години с 10 години опит :D

 

Видно е, че освен всичко, и от политика трябва да разбира :)

"– познава стопанското устройство на страната, разбира съществуващите икономически отношения, процеси и явления и прави изводи за факторите, които ги пораждат;"

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, в интерес на истината дори не си направих и труда да прочете какво пише в самата наредба. Явно има неща, които си заслужават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О немога :D :D ама ги разбирам де - трябва да дефинират нещо ако искат поне малко да го контролират. Едно време така падахме от смях като дефинираха закона за авторското право с раздела за софтуеър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз много трудно преживях сватбата на братовчед ми.

Топчевидно момче беше диджеят, с всичкия естроген   който произвежда тлъстинката и о чудо- когато микрофонът е налапан, все едно мъжки глас се чува!

И то няма нарадване, тва нещо боботи през цялата сватба, а всички нали са българи и както когато в автобуса е турбожега не отварят прозорците, а когато вали нито капаците по тавана нито прозорците затварят, така и на сватбата никой не повдигна въпроса пред импотентния!

А на един рожден ден си наблъсках салфетки в ушите и се сгуших малко по-далеч от колоните, когато осъзнах, че не тъпанчетата ми дрънчат, а мозъкът ми се блъска отвътре в черепа.

Сега аз съм натоварен умствено, но другите чак пък толкова ли са разтоварени... да не говорим, че чакаш ли да усетиш болка за да намалиш силата на звука може и да ти спаси слуха, но амортизацията му се навърта...

И нека да бъде поставено изискване за максимално отклонение от типа на 3 децибела, какво е това на 60 херца с 10-15 децибела по-силно възпроизвеждане от 40 херца, а на 30 херца... а на 24 херца?

Оттук-оттам се промъква надежда, гледам някои нови телевизори имат функция за постоянно ниво на звука, а не като старите бам да ти траснат рекламите, в случай че си пропуснал да забележиш че имаш проблем с уринирането и т.н. но като цяло натискът упражняван от потребителите към производителите, така нареченият етичен консумеризъм (примерно да не си купиш нещо невъзможно евтино, защото то е било произведено от хора при неспазване на безопасните условия на труд и много вероятно при заплащане на възнаграждение под минималното указано в закона, а дори и неплащане с месеци-не е като да не се е случвало) е незадоволителен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Топчевидно момче беше диджеят, с всичкия естроген   ...

 

Сега така не трябва да се приказва, физиката не е причината да го плюя така, при все, че аз прекалих, но когато човек не приема себе си (колко нисък/висок е собственият му глас) може да се получи нещо много неприятно за околните, а и за него самият.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

– умее да разпознава музикалните произведения като стил, както и тяхната тоналност и темпо – със и без помощта на технически средства

 

Ай стига бе ! Тези диджеи, музиканти абсолютисти ще ги направите бе  :hooray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тоналност едва ли, ама ако не можеш да познаеш темпо с около 5-10 BPM толеранс, DJ няма да станеш.

Не за синхронизирането (има вече софтуерни опции), просто правенето на  селекция ще е трудно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.