Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръчайте ми комбо усилвател


zhivkob

Recommended Posts

 

Сори, дал съм грешен линк http://www.youtube.com/watch?v=l-YiQaBWpvo

 

 

 

One of my friends brought it in for a setup.. This is after setup testing.. What a great guitar.. Endless sustain.. Played directly into a Marshall mg15

 

 

Ооо не, в никакъв случай тези усилватели. Вярно пича си свири много хубаво обаче MG сериите отпадат.

А относно ватовете на orange-a, да 30 вата са си доста, но чета че може да се превключи на 15 и 7 вата. Трябва ми нещо здраво и да ме изкара поне едно 3-4 години, защото нали...

Честно казано малко съм отчаян, нищо не ми прави особено впечатление из youtube в тази ценова граница.

Най-вероятно ще се разходя из магазините във Варна да ги видя на място какво имат и вече ако там не си харесам нещо сигурно ще поръчам orange-a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем случайно попаднах на Roland Cube 40XL и мисля да го поръчам понеделник... Ще ми свърши работа докато разбера какъв звук търся в крайна сметка, защото не искам да играя на зарове с 2000 лева..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм хвърлил око на Roland Cube 30 или 40 XL, особено ми харесват симулациите на ампове и многото вградени ефекти, които правят възможно да се свири само с кубето, но от клиповете не мога да преценя мощността и се чудя дали 30 вата са прекалено много за блок, тоест ако ампът е много намален дали звукът се осакатява  много и изобщо може ли да се намали, защото сегашното ми кубе Fender не може, а направо започва от някаква сила на звука, различна от нула.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм хвърлил око на Roland Cube 30 или 40 XL, особено ми харесват симулациите на ампове и многото вградени ефекти, които правят възможно да се свири само с кубето, но от клиповете не мога да преценя мощността и се чудя дали 30 вата са прекалено много за блок, тоест ако ампът е много намален дали звукът се осакатява  много и изобщо може ли да се намали, защото сегашното ми кубе Fender не може, а направо започва от някаква сила на звука, различна от нула.

 

Някой хора препоръчват Peavey Vypyr 30 пред Roland Cube 30XL що се касае до метъл звук. Може да му мернеш едно око и е малко по-евтин.

 

Аз продължавам да размишлявам дали пък да взема Orange Tiny Terror 15W combo с един distortion или overdrive... Сякаш предпочитам туба да взема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Roland Cube - XL серия имат Power Squeezer който намалява мощността до 2w без загуба на качество + 80 s looper

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Orange Dual Terror, но комбото, което беше избрал в началото ми допада повече. Погледни и ENGL Thunder комбо- също много добра опция. Roland-а според мен въобще не е в класа на споменатите досега усилватели.

Редактирано от anomandrus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз обмислям дали да си взема Marshall DSL40C. Малко по-нисък клас е от това, което ти търсиш, но пак е лампово комбо 40W. Гледах доста за него и звука е ОК, единствения проблем е че още няма в България такива и не мога да го чуя на живо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Orange Dual Terror, но комбото, което беше избрал в началото ми допада повече. Погледни и ENGL Thunder комбо- също много добра опция. Roland-а според мен въобще не е в класа на споменатите досега усилватели.

 

Не го намирам този при българския дистрибутор на Engl, но намерих този.

50 вата не е ли много? Аз няма да мога да го усиля до половина.

Избрах orange tt15c pred th30c заради това, че предполагам че е малко по тихичъk, а за 50 вата изобщо не съм мислил.

Иначе, да Engl ми харесват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2 седмици съм с Roland CUBE 20 XL и съм доста доволен. Живея в тухлен апартамент и подкрепям мнението на колегата по-горе, че го усилва на 1/3 и пак доста кънти. Power sqweezer-a наистина помага да се чува изкривяване при намален звук, което за апартамент заобиколен от комшии си е голям плюс. Доста четох за него преди да си го поръчам и отзивите за цена-качество-екстри са си доста добри.Китарата ми е смотана, но определено кубето има значение. Дано съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз обмислям дали да си взема Marshall DSL40C. Малко по-нисък клас е от това, което ти търсиш, но пак е лампово комбо 40W. Гледах доста за него и звука е ОК, единствения проблем е че още няма в България такива и не мога да го чуя на живо.

 

Този попада идеално в категориата усилватели, които търся. Изобщо не съм тендизиозен от към марки, но съм малко скептично настроен към Marshall в тази ценова граница. И те из нета се разни демота с китари 2-пъти по-скъпи от усилвателя :mellow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще взимаш лампово комбо за метъл, пробвай ENGL-a, който колегата по-горе ти препоръча.

Аз имах Peavey 6505+ 112 комбо, което също препоръчвам за тежка музика, но смятам, че ще трябва да смениш стоковия говорител със Celestion V30. Освен това ще ти трябва и нойс гейт.

 

И двата усилвателя могат да бъдат пробвани в софийските музикални магазини. Хем ще ги чуеш на живо, хем ще прецениш дали си струва 50/60W лампа за апартамент. Според мен си струва, защото дори и при стайни нива (volume 1/10) звукът е осезаемо по-добър от разни транзистори и процесори.

 

Моите 5 стотинки.

 

Поздрави,

Марто

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разказвам си моята уредбичка само като вариант за размисъл от питащият

 

та купил съм си транзисторен усилвател пийви с с кабинети 112 и лампов предусилвател

 

веригата ми е китарка-->предусилвател--->ретърн на усилвателя

 

 с други думи използвам само крайното стъпало на усилвателя

предуслвателя ми може би едно от най-добрите устройства AMT SS20 руска работа специално създадена за бруталии без компромиси даже е печелило някакви награди в класа си

 

та подобна схема също не е за пренебрегване особено от гледна точка на разнасяне, ако ти се налага. Най-малкото този и други предулсиватели имат кабинет симулатори и ако е сложно може да се придвижваш само с него и китарата и да ползваш усилвателите по различните клубове.

 

така цялата установка ми струва към 1400лв като предусилвателя е 600. Мога да свиря с нея при много ниски нива на силата на звука без да се губи от качестовот на звука от предусилвателя

 

 

накрая има готини усилватели във вид на хибридно комбо с лампа само в предусилвателя на randall те също ги бива и то много за бруталии

 

е разбира се моята любов е пийви и по-горе един човек беше предложил най-доброто от пийви 6505

 

айде поздрави и да но да съм полезен поне мъничко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и по-горе един човек беше предложил най-доброто от пийви 6505

 

Peavey 6505 / 6505+ ме заинтригува. Става ли за домашни условия и къде във Варна се продава, или евентуално online-shop? Нещо на дистрибутора site-a се скапва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.