Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръчайте ми комбо усилвател


zhivkob

Recommended Posts

Здравейте,

 

От няколко години ползвам NI Guitar Rig, но съм се наканил да си купя истински усилвател най-накрая.

Последния път, когато говорих с продавача в магазина ме посъветва, че усилвател под 1000 лева не си струва и да не си давам парите на вятъра.

Та... някой може ли да ми препоръча комбо усилвател? Ценова граница 1500-2000лв.

Както се досещате не съм професионален музикант. Свиря със стартов модел на Ibanez.

И какво мислите за Orange Thunderverb 30 combo, защото попада идеално в тази ценова граница?

 

Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Последния път, когато говорих с продавача в магазина ме посъветва, че усилвател под 1000 лева не си струва и да не си давам парите на вятъра.

 

 

Що за глупост? Да, ако си Кери Кинг от Слейър, наистина не ти върши работа  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът ти е точно толкова конкретен като "каква кола да си купя". За ~1000 можеш да си вземеш много добър транзисторен амп, а лампов - евентуално, на старо. Не си казал какво искаш да свириш и какво очакваш от ампа което не го постигаш с guitar rig. Без тия условия е твърде възможно 1000-та жълтици да са на вятъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът ти е точно толкова конкретен като "каква кола да си купя". За ~1000 можеш да си вземеш много добър транзисторен амп, а лампов - евентуално, на старо. Не си казал какво искаш да свириш и какво очакваш от ампа което не го постигаш с guitar rig. Без тия условия е твърде възможно 1000-та жълтици да са на вятъра.

 

Искам да свиря метъл/рок. Относно Guitar Riga ми звучи отвратително изкуствено и има ужасна латенсия най-малкото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Личен съвет - продай си китарата. Да кажем, че от нея ще вземеш 200-300 лв. Вече с 2000-2300 лв., си вземи добра китара и добър усилвател. Мисля, че това съотношение ще е по-добро от скапана китара и страхотен усилвател (какъвто според мен е Orange-a).

За тези пари имаш много, много възможности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали ще продам китарата, защото си я харесвам, но сигурно ще си купя и друга. Много ми харесаха Lag, поне на пръв поглед нали..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще свириш само в къщи мислиш ли за комшиите? Ориентирай се към малките кубенца, до 5 вата примерно... Така не само ще ти стигнат парите ами и ще останат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Вземи това , ако не го е отнесъл някой вече. Криви достатъчно и на стайни нива. Имам подобно, само че с EL 84 вместо 6L6 крайни лампи и звучи убийствено както у дома, така и на репетиция и дори на сцена. Ей го как звучи: http://www.youtube.com/watch?v=6MzkV82JK24 Спретваш му 1Х12 кабинетче, а с остатъка от парите си купуваш по-свястна китарка и си 6!

Редактирано от DYLGIQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това http://www.thomann.de/gb/orange_thunder_30c.htm# което си харесал е добро и ще ти върши работа дълги години!

Аз съм голям фен на Ориндж. Свиря с Rockerverb 50 и с всеки изминат ден се убеждавам колко добра марка е Ориндж.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Първото мнение отговарящо на въпроса е на колегата Caprycorn. Пича пита какво комбо да си купи а не дали му харесвате китарата. Оринджа е чук. Аз съм много фен и си имам един у нас. Ще ти свърши идеална работа и за вкъщи. Със здраве!

Редактирано от anomandrus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално този модел на Orange покрива много голям диапазон от стилове.От година и половина има TH30 в репетиционната,и се справя отлично от клийн до брутален дет,последното не толкова заради единия говорител и малкия обем на кабинета.Има лампов луп и е подходящ за мъкнене.За тия пари наистина може да се вземе глава на старо,но моето мнение е че звука идва 70% от кабинета,а един качествен кабинет е от 1000 нагоре,като се сменят лампите на главата(200 лв. например) не излиза сметката.

Редактирано от serengeti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато нямаш собствени критерии, лесно може да се заблудиш от съвети, макар и правилни по принцип.

Например това за 1000 лв е правилен съвет, ако ще купуваш от магазин.

Ако обаче преслушаш базара, можеш да намериш много по -заслужаващи си неща, особено ако имаше визията ,какво търсиш.

В крайна сметка с бюджета, който си определил може да си вземеш и хубав ( вкл и много хубав) усилвател и съвсем прилична китара.

Което е в пъти за предпочитане пред вариант, много хубав усилвател и стартова китара.

 

После е важно да си определиш, какъв ватаж амп искаш ( подразбирам, лампа).

Ако живееш в панелка или итонг конструкция и чуваш съседите през два апартамента,

като си вземеш 30 вата лампа и ще имаш хубав амп ,който няма да можеш да усилваш.

От друга страна добре е да 30-50 вата, ако някой ден почнеш да свириш с него да кажем по клубове и концерти.

Ако живееш в тухлено жилище взимай 30-50 вата и малък моделинг амп за вечерен практиз, най практично е.

Ако обаче съседите са проблем и нямаш намерение да концертираш, може би 15-20 ватовите са твоят избор.

 

Изборът по горните съображения е по-първостепен от изборът на марка.

Почти всички предлагат сносни ампове, това е за съвремените ампове правени в Китай.

Защото то вече , не е ли мейд ин Чайна, не е оригинал :).

Поради горната причина могат да имат и проблеми, нищо, че взимаш амп нов от магазина.

Е, не всичко е китайско де.. нито всичко китайско е лошо.

Така че , дали ще е Вокс, Ориндж, Маршал  и тн от съвременото китай производство, май е все тая.

Виж ако взимаш амп втора ръка, вече има значение, къде е правен, как е поддържан и в какво състояние е.

Както казва Йода - фиар нот.

Съвета ми е гладай клипчетата в тубата за ориентация, горе долу как звучат

и най-добре пробвай на място. Гледай какво теб те кефи, не някой друг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ На кой клип пише какво кубе използва? Мернах в коментарите на един от клиповете за друга част от оборудването.

п.п. за домашна употреба - 5w амп с 12'' говорител хич не е зле.

 

За репетиции без озвучени барабани, 15/18W (стандартен 'малък' амп, маршал, вокс) с 12'' е напълно достатъчно и ще те накара да се замислиш какво означава 15w реална мощност.

Вече с две китари, ако другия китарист е с по-мощен усилвател, може да ти е неприятно когато той се нацепи до дупка и изкара по-голяма пишка :D

п.п2

малките комбота имат 'детски' саунд, защото са с малки говорители. Виж примерно пак на ориндж, отделните усилватели.
Като включиш 18 ватов амп в един подходящ по-голям кабинет и става друга работа. 

30/50 вата вече ти дава запас от мощност и спокойствие да си ползваш ампа без да го товариш до край (с група)

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори, дал съм грешен линк http://www.youtube.com/watch?v=l-YiQaBWpvo

 

 

 

One of my friends brought it in for a setup.. This is after setup testing.. What a great guitar.. Endless sustain.. Played directly into a Marshall mg15

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.