Jump to content
Българският форум за музиканти

Blackstar HT1 combo пробичка


dickens

Recommended Posts

Здравейте,

Бих искал вашето мнение за китарния саунд, тъй като нямам голям опит с микрофоните....

 

Пътят на сигнала е следния - POD HD-500 (noise gate и distortion за съвсем леко бустване) - Blackstar HT1 combo - SM57 - AudioBuddy - PC

 

Китарите са с абсолютно едни и същи настройки - в ляво Gibson LP с DiMarzio DP100 Super Distortion, в дясно JH-600 с EMG 81

Абсолютно никакви корекции на китарите в микса.

 

 

Ще добавя и бас китарата по-нататък...

 

Очаквам фийдбек ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено е в правилната посока, но махни под-а, защото само скапва звука и го прави пластмасов.Замени го с тс808 или подобенн буустер.Чакаме нов семпъл :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tube screamer? Знаеш ли, през ръцете ми минаха MXR Super Badass Distortion и BOSS DS-1 Distortion... Върнах ги, процесора се справи най-добре... За скриймъра съм чувал че променя тона... на симулация е същото, за това не го ползвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

liquid_death, разбрах те много добре какво имаш в предвид ;) явно доста съм свикнал с процесорния тон... имам нещо наум, но след една седмица :)

Очаквам и други мнения!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следващ микс само с Blackstar-a, добавих и бас китара.

Осезаемо си личи вече кой е по-класния инструмент, но за съжаление не ми достига гейн...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен има достатъчно гейн. Моите 5 стотинки в случая (и това разбира се е въпрос на вкус) са че ако се намали на около 420-440 Hz и още малко на 310 ще се отвори повече. Има едно леко кънтене, което не ме кефи...но и това е въпрос на вкус. Инак яко си звучи- определено не ми харесваше през стрийма на Саундклауда, но като го изтеглих и го вкарах в Кюбацето си звукна по-прилично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И една по-сериозна наша песньовка на има няма 20 и кусур годинки. Бас за сега няма, по-късно ще го мъдря него...

Според мен Гибсънчето си плаче за преамп, докато EMG-то си върши горе долу добре работата. Повече семпли като ми пристигнат другите глезотийки.

 

 

^anomandrus, кънтенето най-вероятно си е натурален ревърб, който за сега няма как да избегна мисля ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.