Jump to content
Българският форум за музиканти

айде пак за Wiring


Recommended Posts

еми понеже искам да направя така, че да свири само едната половина от нек-а, обаче заводската схема е малко гадна

в момента е такава

на 4-та позиция на суича нека е паралелно вързан, а на 5-та последователно. със зелено съм нарисувал земята, а със сиво бялата жица :)

http://www.ibanez.co.jp/eg_pickup_sw.php?ID=2

 

целта ми е, когато е на 5-та позиция суича да лсожа някакво ключе, което да оставя само едната намотка да работи. аз съм махнал тон пота, така че място за ключето има

проблема е че не знам как да го лсожа - тоест към кои жици да го запоя :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали си извадил схемата правилно. Ако е правилна, и ключето функционира както съм написал(и не съм допуснал някакви сериозни грешки), излиза, че не може да е свързано както показваш, и да работи.

 

Огледай всичко и провери пак. Дал съм абсурдните свързвания, които се получават според схемата ти и представата ми за ключето, и изводите от адаптерите.

 

Китарата е Ibanez, това и е заводската схема. Помагайте с предложения за схемата, ключето, както и проводниците на адаптерите.

 

Както се вижда, ако наистина беше вързана така, то не трябваше да се чува нищо на позиция 2(до бриджа).

IbanezWTF.JPG

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно ключето е различно. Ето оригиналната схема. Май е като твоята.

rg320diagram.GIF

 

Ако някой може да даде информация за ключето, ще е от голяма полза.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, търсих из нета, но не можах да намеря информация за него.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, схемата е същата като тази, която си показал

не съм допуснал грешки - пак проверих B)

наистина много странна работа......

както каза тони фендерските ключета са различни - базиках преди едно на стария ми скуайър и не беше така..... :blink:

а въпросния суич е капсулован - не мога да погледна вътре на коя позиция как действа

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сложи си 2 секционно цк ключе, което да окъсява едната бобина, когато си на 5та позиция (2те бобини сериино) и да откача същата бобина, когато си на 4та позиция (2те паралелно) - така ще свириш само с 1ната бобина ;)

предполагам оригиналната ти схема действа ТАКА (или подобно, независимо какъв точно е ключа), а аз ти препоръчвам да я направиш ТАКА.

Надявам се да съм бил полезен и се извинявам за неясната схема :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоест 1 и 2 са бобините на хъмбъкера (незнам коя към кой цвят кабелче е), черното ключе е как ти действа превключватела в позиции 4 и 5, а червеното е тва което ти трябва да сложиш - щом е на "HB" 4то и 5то положение ще са заводски, а щом е на "S" и на 4то и на 5то положение нек адаптера ще бачка като сингъл - само едната намотка, а другата окъсена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.