Jump to content
Българският форум за музиканти

Запис от китара на компютър- съвет

sbondokov
 Share

Recommended Posts

Това е записвано с китарни симулации (както и няколкото албума на Дими Налбантов/Black Bird във форума,а също и купища семпли записвани от него за знайни и незнайни фирми за китарен амп сим софт) :

https://www.youtube.com/watch?v=NjrsDFIt5io

https://www.youtube.com/user/diminalbantov/videos?shelf_index=2&view=0&sort=p

Дали си заслужават симулациите на китарни усилватели само ти можеш да решиш за себе си. Аз от години ги ползвам и свиря с тях у дома :)
Ако ти е станало интересно има доста теми във форум "Софтуер", в които има всичко,което може да ти помогне за работа с тях :

http://forum.muzikant.org/forum/13-%D1%81%D0%BE%D1%84%D1%82%D1%83%D0%B5%D1%80/

Иначе относно по-хубавия усилвател - винаги съм "за" :)

• Like 1

Вземи си някакъв аудио интерфейс и тогава ще видиш :P

Дефакто това което си пробвал е неизползваемо с толкова латенция, нищо не ползваш

Еее, да, това което чух определено си струва симулациите. То аз малко прибързано се изказах, като някой, дето си е играл два дена с фотошоп и е решил, че програмата не струва ;)

Пробва ли Аsio4all?

На долнопробните вградени карти понякога това е разрешението - друг интерфейс (драйвър) който работи по-добре като ASIO от фабричния. 

Долнопробните карти си нямат собствен асио драйвер по принцип. А ASIO4ALL просто е програмка, която прави kernel streaming - при по-кофти хардуве, не може да направи нищо. Друг проблем е, че повечето вградени карти имат доста шум и jitter.

Симулациите звучат добре само с добър аудио интерфейс, добър предусилвател и добра мониторна система за слушане.

Придобиването на тия неща не струва много по-малко от хубав усилвател, а понякога - повече.

Edited by Evtim Djerekarov
  • Like 2

• 2 weeks later...

Не съм запознат с тази Link джаджа, звучи обещаващо :)

Това, което аз ползвам, и съм АДСКИ доволен, е варианта хубав интерфейс (речи го - външна звукова карта) + добър софтуер.

Под адски доволен искам да  кажа, че съм твърд подкрепател на аналоговия звук и лампите, а това нещо звучи идеално!

Под добър интерфейс - търсиш такъв с вграден ASIO интерфейс за най-добри резултати. Не са особено евтини де, при всяко положение ще се оръсиш над 100. Аз лично ползвам line6 ux2 за 460лв от dynacord. Ако ти се дават толкова пари - мога да предпоръчам.

ASIO4All принципно може да ти направи звука без никакво забавяне, но с нормална звукова карта шума е нетърпим. Не става за използване.

Скъпите звукови интерфейси дефакто ти махат шума.

Софтуер:

Аз лично никога не съм харесвал Guitar Rig. Първия добър вариант за такъв софтуер който съм ползвал беше Amplitube. Ползвах си го усърдно докато не намерих сегашния ми любимец - Overloud TH2. Това нещо е невероятно реалистично - и като звук и като усещане! Другото хубаво е, че идва с множество готови пресети, на края на които има свръх важните за компютърен звук еквалайзери след кабинета (защото ако се опитваш да си изчистиш звука от еквалайзера на усилвателя - никога не става. Той е само за блендата.) готови подредени и не е нужно да си експерт звуков инжинер. Другото хубаво на програмата е че има Randall T2 (обожавам Randall V2 :D ) ииии много важно - това е единствената програма, от която наистина съм доволен за чист китарен звук! С другите можеш да постигнеш само добър high-gain.

Друг вариант, който идва с Line6 интерфейса всъщност, е Pod Farm 2. Ако си свирил с модулаторно кубенце line6 - ами това е. Много стабилно, просто не съм фен.

Ще е хубаво да не зареждаш тези програми директно. Най-малкото, че asio-то ти заема целия интерфейс и не можеш да слушаш от друга програма. Добре е да си изтеглиш някакъв DAW - Reaper, Reason, Cubase, Studio Pro, Fl Studio... колкото да се грижи за asio-то, да си заредиш китарата и програмата в него и да си пуснеш бекинг трака, също и тези програми са ти точно за звукозапис.

Edited by Amentis

Благодаря за изчерпателния отговор! Ако реша да поема по тоя път на свирене и запис непременно ще се консултирам пак с теб :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By RaverWild
      Някой записва ли звуци от улицата/механични итн? Търся съмишленик въоръжен с нещо като Zoon H1 или нагоре
    • By Радослав Кочев
      Здравейте,

Наскоро си купих ето този усилвател: http://www.voxamps.com/AV60 от икономов.

Мисля че се води моделиращ усилвател изцяло аналогов, но има 2 лапми, една за преампа и една за пауърампа. 

Звучи много чисто, като high gain каналите също са много добри.

Та проблема ми е че искам да записвам звука от него на компютър и да мога да го обработвам с някой DAW.

Кой според вас кой е най-добрия начин за това? Чух че повечето студия използват микрофон отпред пред кубето... ако това е най-добрия възможен начин, дайте някоя препоръка какво да си взема (цената не е толкова от значение, стига да не е безумно скъпо). 

Също така виждам че усилвателя има изход за друг кабинет и също така phones жак. Като сложа слушалки на тях се чуват всички ефекти + всичко останало. Та дали може от този изход да се записва в компютъра? Предполагам че за това ще ми трябва нещо такова с хубави ASIO драйвъри:
      http://rockshock.eu/kitari/efekti-za-kitara-bg/drugi-efekti-za-kitara-bg/peavey-xport-bg.html
      Въпроса ми е доколко хубав, чист студиен звук може да се изкара така.

Приемам всякакви мнения, коментари и препоръки.
    • By Радослав Кочев
      Здравейте,

Имам Zoom G3X ефект, който може да се включва към компютъра с usb и да играе ролята на DI Box или нещо такова.

Ползвам го основно за да мога да записвам китарата. Имам усилвател който има phones out, който свързвам със входа за китара на G3X и всичко си работи добре и записва добре.

Реших обаче да си купя лампов усилвател, като бюджета ми е до 1000лв, и искам лесен начин за запис на звука от усилвателя.

Попаднах на този усилвател: VOX AC4C1-12
      http://rockshock.eu/kitari/kitarni-usilvateli-bg/lampovi-bg/usilvatel-vox-ac4c1-12-bg.html

За него пише, че има изход за вход в китарен кабинет като на изхода пише: 4 Watts into 16 Ohm.

Въпроса ми е дали мога да "включа" от този изход направо във китарния вход на G3X, или ще му дойде много и ще гръмне?

Отворен съм и към други предложения за лампов усилвател, който може да се включи така към G3X.

Китарката ми е тази, ако някой се интересува
      http://www.ibanez.com/products/u_eg_detail.php?year=2016&cat_id=1&series_id=4&data_id=379&color=CL01

Всякакви коментари и забележки са добре дошли.

Поздрави,
      Радо
    • By georgenchev
      Здравейте наскоро реших, че ще е добра идея да започна да записвам (акустична, електрическа китара и вокал) и си намерих един Shure SM57 и Prodipe Studio 22 Pro. Всичко е добре, но имам един ужасно досаден шум като пищене докато записвам. Знам че не от микрофона защото дори и да sвържа китарата директно в аудио картата пак се чува и знам, че не е от аудио картата, защото ако свържа микрофона директно в компютъра ми пак се чува. Не е от колоите ми, кабелите са добре свързани.
      Помогнете
    • By Myself_vr
      Здравейте, колеги!
         Имам много важен въпрос и ще се радвам ако някой се отзове скоро и ми помогне... ще съм много благодарен.
      Искам да запиша един мой, албум на диск във WAV формат. Вече съм записал всичко само ми остана да добавя таговете, които са информация за всеки WAV когато той се възпроизвежа и изписва изпълнители, песен, албум и т.н. Но не намерих програма и начин, които позволяват да се добави тази информация, а ми трябва спешно. Знае ли някой как да добавя тагове към WAV формат?  
         Надявам се съм бил достатъчно ясен и сте разбрали какво имам предвид.
         Благодаря ви предварително!
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.