Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с Gain


koko13

Recommended Posts

Gain не зависи от, а от Gain зависи. 

Въпросът , който зададох беше не за момента на преминаване през ограничението, а след това. Има момент, след който формата на сигнала почти не се променя, но има промяна в друг параметър.  Това е Състейн-а ! Колкото е по-висок коефициентът на усилване, се увеличава времето на отзвучаване, а силата остава постоянна. 

Коментирам това, за да се изясни какво разбира един музикант, когато говори с технически термини. И дали не разбира друго, което се вижда от отговорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

На половина вярно, ама какво става когато се премине границата на ограничението, когато някой иска още и още GAIN?

Мазало обикновено :)

Ама това за свирене с усилватели, тук някакви комп програми се използват ,дето не ги разбирам.

Редактирано от Hillbilly
  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега @dragon_fire ти си великан.

Относно автора на темата:

То човек преди да пита трябва да е на ясно с това какво става.

1. Провери си кабелите дали са наред.

(това става като пробваш други кабели и дали има разлика спрямо старите)

2. В случая гейна идва от софтуера.

(демек опитай се да си го настроиш)

3. В твоя случай няма нищо общо с усилване.

(или общо казано колкото и да усилваш, гейн няма да получиш най-много да се разковат летвичките на кубенцето)

Извинявам се, че пиша по такъв начин но според мен темата изисква такъв тип коментари. Или в общи линии "каквото повикало такова се обадили"

Обърнете внимание на повече свирене без много гейн така човек придобива по-големи качества като музикант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 lyu_records близко си  никак не съм малък   :D  , накара ме да се замисля че не уточнихме хардуера изправен ли е :) , моя грешка

между другото подобно заглъхване на "гейна " на китарата ми се е случвало освен от неизправен кабел и от проблем с превключвателя на 

адаптерите.....  но тъй като подхванахме "гейна" съвсем забравихме за китарата :) ..... 

 

така че освен младежа да пробва  жиците и дъската и да пише .... после пак ще умуваме

:wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

между другото подобно заглъхване на "гейна " на китарата ми се е случвало освен от неизправен кабел и от проблем с превключвателя на 

адаптерите.....  но тъй като подхванахме "гейна" съвсем забравихме за китарата :) ..... 

 

Сега, като казваш, се сетих, че съм имал подобен проблем и се оказа, че потенциометрите на китарата са заминали и работят все едно са на min. Смених ги и всичко се оправи, gain- колкото искаш  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.